WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Будні і свята музею Степана Бандери в Дублянах - Реферат

Будні і свята музею Степана Бандери в Дублянах - Реферат

окремих екскурсантів ведеться годину-півтори. Для дохідливішої роботи використовуються не лише оповіді про життєвий і героїчний шлях Степана Бандери, а й поряд з наочними матеріалами, залучається магнітофонний запис інтерв'ю з Степаном Бандерою, поезії автора цих рядків, йому присвячені повстанські пісні. Відгуки слухачів, як правило, захоплюючі. Контингент відвідувачів - найрізноманітніший. Тут побували ветерани ОУН-УПА, серед яких Слава Стецько, Юрій Шухевич, Іван Губка, Василь Кук, державні й партійні діячі, зокрема Леонід Кравчук, Олександр Мороз, Михайло Гладій, Іван Кириленко, Катерина Ващук, церковнослужителі, вчені, письменники, військовики, селяни, робітники, підприємці, студенти, учні. За три роки в музеї побувало близько 19 тисяч відвідувачів - від США і Канади до Казахстану і Китаю. Найцікавіші їхні відгуки публікуються в музейній газеті, а відвідини - відображаються в фотодокументах, які публікуються в пресі, збираються в фотоальбомах.
Фотоальбомів у музеї чимало. Особливий інтерес у молоді викликає виготовлений і подарований викладачем будівельного факультету Іваном Тарасюком, депортованим із Грубешівщини, яка опинилася внаслідок сталінської політики Москви за кордоном. Назва альбому - "Заграва на Закерзонні", відтворює він вшанування знищених нкведистами повстанських загонів Михайла Кураса - "Крапки" та Мар'яна Лукашевача - "Ягоди" біля рідного Тарасюкового села Переводів, сплюндрованого дощенту польськими поплічниками Червоної Москви.
Інші фотоальбоми зафіксували найрізноманітніші події з життя України, це - освячення каменя під пам'ятник С.Бандері і святкування його 90-річного ювілею в Дублянах, поїздка кращих студентів ЛДАУ місцями С.Бандери (Старий Угринів, Воля Задеревацька, Стрий), святкування 110-річчя Євгена Коновальця у Зашкові, відкриття садиби роду Бандерів у Стрию, музею Романа Шухевича в Білогорщі, пам'ятників С.Бандері в Дрогобичі і королеві Данилові Романовичу у Львові, відзначення 350-річчя Берестецької битви в Берестечку /Волинь/ і на Козацьких Могилах /Рівненщина/ та 70-річчя трагедії під Базаром /Житомирщина/ тощо. Відображено в фотоальбомах презентації книг "Степан Бандера: людина і міф" Галини Гордасевич, "Стежки-дороги" лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Івана Гнатюка, капітального дослідження академіка, професора ЛДАУ Олександра Семковича "Село", збірника поезій Тетяни Домашенко з Полтавщини "Калинове намисто", зустрічей з Шевченківським лауреатом сл. п.Романом Федорівим, письменником Юрієм Винничуком, зустріч з випускниками ЛДАУ різних років, гостями з української діаспори в Казахстані та ін.
Особливо цінним є альбом зі студентської поїздки Бандерівським краєм, бо в ньому зафіксовано зустріч з сестрами С.Бандери, зокрема з сл.п.Володимирою. В окремому альбомі зібрано фотодокументи побудови пам'ятника С.Бандері в Дублянах, події з відкриття і освячення у ЛДАУ музеїв: історії університету, Степана Бандери, Євгена Храпливого. За фотографічними матеріалами можна прослідкувати відвідини музеїв державними діячами (Л.Кравчук, М.Гладій, І Кириленко), народними депутатами України (К.Ващук, І.Осташ, С.Стецько, Я.Кендзьор, І.Фурдичко), вченими О.Барабашем, М.Павловським, М.Зубцем, П.Кононенком, знаменні події університету: 100-річчя рільничої академії, Дні відкритих дверей, посвята в студенти тощо.
Серед виставок, які постійно влаштовуються в музеї, були й такі: "Степан Бандера і Дубляни", "У Степана у родини - свято в кожного із нас", "Лицар ідеї та чину", "Кобзар" - безсмертна книга українського народу", "Леся Українка - знана і незнана", Євген Коновалець: 100-річчя від дня народження", Автор книги "Степан Бандера: людина і міф" Галина Гордасевич - з нами", "Творчість наших випускників", "Будуємо пам'ятник Сепанові Бандері". Біля виставок проводяться виховні години, обговорення, бесіди. Зокрема такі години проводилися з студентськими групами механіків (проф. О.Семкович), економістів (проф. В.Плисюк, доц. М.Чоповський, ст. викл. А.М.Куза), будівельників і архітекторів (засл. художник України М.Тарнавський). Особливо насиченою була виховна година з участю академіка О.Семковича з використанням аудіо-запису, поезії, критичних матеріалів у пресі про книгу "Село", вірша автора цих рядків "Забережжя", фотоматеріалів.
У проведенні великих форм масової роботи, таких як зустрічі з видатними людьми, презентації книг, обговорення нових творів, бере активну участь ректор університету, академік В.В.Снітинський, проректор з навчально-виховної роботи Т.З.Мандюк, голова товариства "Просвіта", академік О.Д.Семкович, викладачі кафедри українознавства. Заходи відбуваються як у самому музеї, так і в актовому залі, науковій бібліотеці. Особливо пам'ятними були презентації книг І.Гнатюка, Р.Федоріва, Ю.Винничука, Г.Гордасевич, О.Семковича. На таких заходах цікаву і різноманітну програму представляють студентський хор "Джерела Росточчя", хорова капела викладачів і співробітників університету "Колос". Демонстрацію слайд-фільмів забезпечує Ю.М.Токарський, директор музею історії університету. Такі заходи завжди стають подією в житті студентсько-викладацького колективу ЛДАУ.
І всі ці події ми стараємось завжди відобразити в пресі, часто не лише в місцевій, а й у столичній та закордонній. Серед численних публікацій Музею С.Бандери - не лише матеріали інформаційного характеру. Зокрема, у газеті "Миля Перемоги" /Київ, Мюнхен, Лондон, Нью-Йорк/ публікувалась проблемна стаття С.Семковича і П.Гоця " Музей потребує меценатів", у цьому ж часопису побачили світ розвідка П.Гоця "Дубляни в долі Степана Бандери", а в "Літературній Україні - стаття "Музей Степана Бандери в Дублянах". Статті і дописи про музей і його роботу, заходи, які він проводить, друкувались у часописах "Свобода", "Вільна думка" /США/, "Українське слово" /Буенос-Айрес, Аргентина/, "Громада" /Будапешт, Угорщина/, газетах "За вільну Україну", Ратуша", "Високий Замок" /Львів/, "Волинь" /Рівне/, "Луцький Замок" /Луцьк/, у районній пресі Дрогобича, Турійська, Володимира-Волинського, Жовкви, Кам'янки-Бузької, Яворова, Борщева, Калуша, виданнях старого Угринова. Автор цих рядків створив і опублікував десяток поетичних творів та пісню про С.Бандеру, видав буклети, фотолистівки, постійно готує "Вісті Музею Степана Бандери " в Дублянах". Його статтю "Від рільничої школи - до аграрного університету" включено до книги "Степан Бандера: людина і міф" Г.Гордасевич, вірш "Степан Бандера в Дублянах" - опубліковано у власній збірці "Високий Замок", в альманаху "Бандерівський край" / Старий Угринів/, буклеті "Музей Степана Бандери в Дублянах", вірш - "Ця людина - ціла ера" - у газеті "Галицька Зоря" /Дрогобич/, "Життя і слово" /Кам'янка-Бузька"/тощо.
Музей С.Бандери - частий гість не лише на шпальтах преси, а й "герой" радіо- та телепередач. Все це разом робить добру послугу в поширенні музейної реклами, у висвітленні його роботи, яка з кожним роком набирає все ширшого розмаху і глибини. Про це свідчить і кількість відвідувачів, і відгуки, які вони залишають у "Книзі відгуків", і усне слово подяки тим, хто творив його, хто сприяє його іміджу, хто робить усе, щоб нести знання про нашу героїчну історію в маси.

 
 

Цікаве

Загрузка...