WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

УІК і КЦУ, а також активно проводив наукові засідання, на яких із науковими доповідями виступили: В.Ідзьо ("Кельтська цивілізаці на території України" презентація монографії), Т.Петрова ("До питання про лінгвоцид української мови, літератури й культури з боку Російської імперії на початку ХХ ст."), В.Нагорний (" Індоєвропейська культура на території України"), М.Плющ ("Брати Плєвако - державні та громадські діячі в революційній Україні та еміграції"), В.Ідзьо ("Український Університет - як науково-дослідний феномен української діаспори"), В.Дудченко ("Азбука Вікторід - як основа українознавства"), отець Олександр, священник УГКЦ у Москві ("Роль українського християнства в розбухові УГКЦ у Росії"), Л.Чорнодубровський ("Т.Г.Шевченко в Росії"). Було проведено презентацію кінофільму українських кіномитців Польщі (Перемишль) про перебування в Об'єднанні українців Польщі Голови УІК, ректора Українського університету Москви, члена Ради об'єднання українців Росії" професора В.Ідзьо, презентацію, обговорення VI і VII томів "Наукового Вісника Українського Історичного Кулубу" (М.2002). Пройшло засідання з питань підготовки святкування 10-річчя Українського Історичного Клубу в 2005 році. УІК провів вечір пам'яті почесного голови доктора історичних наук, професора УУМ Б.О.Тимощука, вечір пам'яті почесного члена УІК, професора УУМ О.С.Масикевича.
У 2003 році проведено п'ять Міжнародних нукових конференцій: "Українсько-Російські відносини XVII - XXI cт." (Івано-Франківськ, 26 - 27 квітня). "Король Данило і Українська держава в ХІІІ столітті в історії, культурі, літературі та народному епосі" 750-літтю коронації присвячується (Львів, 5 - 6 травня), "Українсько-російські відносини на зламі тисячоліть" (Сімферополь, 20 - 21 червня), "Українська держава: історія та перспективи розвитку" (Львів, 25 - 26 вересня), "Українська діаспора в Росії" (Москва 27 - 28 листопада) УІК випустив і провів презентації VII та VIII томів Наукового вісника, (вперше в одному році два томи) В.Ідзьо обраний членом президії Світової наукової ради Світового Конгресу Українців.
У 2004 р. в КЦУ України в Москві УІК провів презентацію монографії В.Iдзьо "Історія України - точка зору українського історика з Росії", організував зустріч із членом УІК з США доктора філологічних наук, проф. Б.Г.Чопиком, який виступив із доповіддю "Українська діаспора в Америці: історія, наука, культура", організована презентація VIII тому Наукового вісника УІК, в якому сконцентровані матеріали наукової конференції "Українська діаспора в Росії", проведеної УІК та УУМ в 2003р. Організована також зустріч з головою ОУР з питань розбудови українського науково-культурного життя в Росії. Професор В.Дудченко виступив із доповіддю: "Завдання і перспективи українських ЗМІ щодо задоволення національно-культурних потреб українців в Росії", О.Гордієнко-Головко - з доповіддю: "Цар Петро І та гетьман Іван Мазепа - історичні взаємовідносини напередодні Полтавської битви". Відзначена 9-а річниця заснування УІК, на якій Голова УІК, В.Ідзьо виступив із доповіддю "Український Історичний Клуб Москви - 9 років активної праці". Вчений секретар виступив із доповіддю "Біблія Кирило-Мефодіївців". Проведено презентацію VIII тому Наукового вісника УІК, в якому сконцентровані наукові праці по матеріалах наукової конференції "Українсько-російські відносини", проведеної в Івано-Франківську. В.Дудченко виступив із доповіддю: " До проблеми вивчення сучасної української літературної та історичної спадщини", В.Кабузан на тему: "Українці в Уральському регіоні - сучасна демографічна ситуація", В.Дудченко - "Загальна системна Азбука Вікторід, як засіб для вивчення україністики в Росії", О.Гордієнко-Головко - "Історія української преси в ХХ столітті в час румунської та німецької окупації", В.Iдзьо - "До історії однієї могили на Закерзонні"(презентація монографії), Б.Чопик - "Українска діаспора в США - перспектива розвитку", В.Попов - "Галицьке Євангеліє - невідкладна культурна пам'ятка для видання ЮНЕСКО", В.Ідзьо - "Історія України" (презентація монографії), Ю.Шилов - "Індоєвропейці території України" в процесі формування слов'янського етносу", "Українська держава в ІХ - ХІІІ столітті".(презентація монографії), "Раннньослов'янське суспільство і ранньослов'янська державність. Зародження і становлення християнства на териорії України"(презентація монографії), О.Храбан - "Сталін готувався захопити Європу", П.Дуброво - "С.Єфремов як українськийпубліцист", І.Сеульський - "Українська діаспора і Росії на прикладі становлення розвитку та занепаду українських організацій Москви", М.Кравченко - "Сучасний стан еліти в історичний час виборів в Україні", В.Дудченко - "Єдність інформаційно-історичного українського простору і "Міжнародна загальносистемна Азбука ВІКТОРІД"(презентація монографії).
УІК в 2004 році, видав і провів презентації Наукових вісників: тому ІХ, присвяченого 80-річчю вченого секретаря і професора О.Г.Храбана, і тому Х, матеріали якого присвячені 760-літтю Галицького Євангелія.
УІК вшанував Т.Шевченка радиційним покладанням квітів 9 березня до його пам'ятника.
16 - 17 квітня в Івано-Франківську проведено Міжнародну наукову конференцію " Галицьке Євангеліє в історичному, культурному та релігійному житті Європи". 5 - 6 травня у приміщенні Бібліотеки ім.І.Франка Львівського національного університету - презентація Наукових вісників УІК, монографій членів УІК, а в приміщенні львіського відділення Спілки письменників України Міжнародну проведено наукову конференцію "Скелі та печери на території України та Європи в язичницький та християнський період історії".
27 травня в приміщенні державної хорової капели "Дударик", проведено презентацію монографій В.Ідзьо "Українська держава в ІХ - ХІІІ століттях", та "Раннньослов'янське суспільство і ранньослов'янська державність. Зародження і становлення християнства на териорії України".
Завершився 2004 р. загальними зборами, де затверджено звіт голови УІК В.Ідзьо та секретаря О.Храбана, прийняте рішення урочисто відзначити 10-ліття УІК Москви в 2005 р.
2005 р розпочався для УІК науковими доповідями: В.Ідзьо ("Український Історичний Клуб. Розвиток істориних досліджень української діасполри в Росії - погляд через 10-тиліття"), О.Храбана ("Український Історичний Клуб Москви як засіб активного спілкування українців Москви з українцями Росії у процесі становлення і розвитку українських історичних досліджень в Росії"), О.Гордієнко-Головка ("ХІ томів Наукового Вісника УІК як інтелектуальний доробок та вклад української діаспори в Росії у світову українську інтелектуальну спадщину"), В.Дудченка ("Український Історичний Клуб Москви як член Об'єднання українців Росії. Вклад УІК в наукову та культурну спадщину українців Росії"), С.Святодуха ("10 років активної співпраці Українського Історичного Клубу з українськими науково-освітніми організаціями Росії, Світу, України").
На одному із засідань УІК головою УІК, професором В.Ідзьо було виголошено доповідь: "Папа Римський Іван-Павло ІІ - як релігійний та громадсько-культурний наставник для християн Європейського Сходу", присвчену пам'яті визначного просвітителя людства і всього христинського світу.
Слід наголосити, що активність УІК в 2005 році буде особливо зростати у зв'язку з 10- літнім ювілеєм. Запланованi презентації наступних випусків Наукового вісника УІК, 4 міжнародні наукові конференції під загальною назвою "Українська діаспора в Росії".
Одже, сьогодні УІК в Росії - це організація, яка активно підтримує діяльність та роботу Українського університету в Москві, робить посильний внесок у розвиток українознавчих осередків в Росії.

 
 

Цікаве

Загрузка...