WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

Кудряшової-Чопик., від академіка М.Мушинки (Словакія), а також поздоровлення від українських громад з Республіки Башкортостан (Уфа), Республіки Комі (Воркута), української громади Республіки Хакасія. У конференції взяли участь чільні науковці з провідних наукових установ Москви: Московського державного університету, Московського державного відкритого педагогічного університету, Інституту історії РАН, Інституту Археології РАН, а також чільних міжнародних наукових установ: Інституту Українознавства Міністерства науки і освіти (Київ), Міжнародної Академії Євразії (Москва), Міжнародної Академії Інформатизації (США), Союзу Композиторів України (Київ), Шубертівського Товариства в Харкові і багатьох інших. В плані конфереції було заявлено 55 доповідачів. Учасники конференції поклали квіти до пам'ятника Т.Г.Шевченка, побували на території української пам'ятки історії "Мазепині палати", відвідали Українську церкву міста Москви XVII ст…
18 - 10 серпня УІК взяв участь у Світовому Конгресі Українців, що пройшов у Києві на відзначення 10 річниці незалежності Української держави. Приємно, що в Москві УІК було визнано за одну з найкращих українських організацій в світі і відзначено роботу його голови В.Ідзьо.
У 2002 р. УІК випустив і провів презентацію VI тому Наукового вісника УІК, презентацію монографії голови УІК В.Ідзьо "Кельтська цивілізація на території України", продовжив розбудову науково-дослідних відділів Українського університету Москви, провів презентацію І тому (М.2001) та ІІ тому (М.2002) "Наукових вісників Українського університету", відзначив Міжнародний жіночий день 8 березня для українських жінок Москви лекцією: В.Ідзьо"Велика княгиня Анна - володарка України-Руси в ХІІІ ст.", взяв участь у покладанні квітів від української громадськості, посольства України в РФ 9 березня до пам'ятника Т.Г.Шевченку в Москві; організував зустріч з директором Міжнародного центру ім.Л.Курбаса, доктором мистецтвознавства, чл.-кор. АМ України Н.Корнієнком; провів зустріч з головою ОУР О.Руденоком-Десняком з питань організації ІІІ Форуму ОУР; провів зустріч із закордонним Членом Ради УУМ та УІК, віце-президентом Міжнародної Академії Інформатизації докттором, професором Б.Г.Чопиком (США), який виступив з лекцією "Українська освіта та наука на прикладі українських громад Америки та Канади". УІК провів зустріч із завідувачем технічного відділу УУМ В.І.Дудченко ("Українська діаспора в Росії через призму технічних засобів"), взяв участь в Російсько-українському форумі МЗС, де висловив свої прохання та побажання до МЗС обох країн щодо питань фінансування УУМ та УІК; взяв участь у презинтації в Москві члена ОУР, української громади в Республіці Башкортостан; провів зустріч із науковою співробітницею Інституту Слов'янознавства РАН І.В.Міхутіною ("Українське питання в Росії") та з доктром історичних наук, провідним науковим співробітноком Інституту Історії РАН В.І.Котовим ("Українці в Росії по демографічних джерелах"), з О.Я.Гордієнко-Головко ("Запорізька Січ і Кость Гордієнко на передодні Полтавської битви"), з радником по питаннях науки та культури Посольства України в РФ, доктором мистецтвознавства проф. В.І.Рожком ("Українська діаспора в Москві та Росії. Історія та сьогодення").
100-річчя з дня народження учня М.К.Зерова було відзначене доповіддю І.Л.Теліги " Мій батько І.Л.Теліга - учень М.К.Зерова, український поет, критик", доповіддю М.П.Плющ: "О.Л.Теліга - визначний учень М.К.Зерова. До портрету українського літературознавця та інтелігента". Працювали над такою тематикою: В.А.Нагорний - "Індоєвропейський конгломерат як носій української національності і народності"; В.М.Кабузан - " Сучасне українство в Росії на прикладі московської організації українців - Український Історичний Клуб"; Є.Є.Ширяєв - "Українська історія по стародавніх картах"; Є.Г.Задорожнюк - "Українська діаспора в Росії в Рік України в Російській Федерації"; Л.Є.Горизонтов - "Bідділ сxіднослов'янський Інституту слов'янознавства Російської академії наук"; А.Л.Хорошкевич - "Взаємовідносини сучасних російських вчених з Українським Історичним Клубом Москви"; Б.М.Флоря - "Сучасна українська діаспора у взаємовідносинах з російськими науково-дослідними закладами"; Г.О.Санін - "Вивчення доби Українського гетьманату сучасними російськими та українськими вченими".
19 - 21 квітня 2002р. голова УІК В.Ідзьо був обраний делегатом ІІІ Форуму Об'єднання ОУР. 24 січня 2002 р. в Києві на Форумі українознавців В.Ідзьо був нагороджений почесною грамотою Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України - "За визначні заслуги в розвитку українознавства, впровадження його в науку, виховання, освіту, культуру і державотворення та зміцнення єдності України і світового українства". Гостями УІК в 2002 р. були: голова Українського товариства "Кобзар" В.Дорошенко (Республіка Башкортостан), який виступив за темою "Українці в Республіці Башкортостан"; заступник голови Союзу Українок Башкирії" Т.Нікітіна-Коваленко (виступила за темою "Українські жінки в Башкірії. Історія і сьогодення"), президент Світового КонгресуУкраїнців Аскольд Лозинський, який виступив за темою "Світовий Конгрес українців на передодні VII Форуму СКУ", та заступник голови Об'єднання українців Польщі Генріх Колодій, який виступив за темою "Українські історики Польщі в історичних дискусіях з питань української діаспори в Польщі" та інші.
У 2002 році УІК прововів дві Міжнародні конференції. Одна з них: "Кельтська цивілізація на території України" (Львів, 21 - 22 травня 2002 р.), на якій вперше, з наукової точки зору, поставлена проблема вивчення кельтських старожитностей в Україні, проведено презентацію монографії В.Ідзьо "Кельтська цивілізація на території України". В ній взяли участь науковці з Росії, України, Польщі, Франції. Друга конференція - на тему: "Українсько-російські відносини на зламі тисячоліть" (Івано-Франківськ, 5 - 6 червня 2002 р.). В ній взяли учсть науковці з України та Росії, презентувалася монографія В.Ідзьо "Українська діаспора в Росії - українсько-російські взаємовідносини: історія, наука , релігія".
28 - 29 листопада відбулася традиційна наукова конференція в Москві - "Українська діаспора в Росії", в якій взяли учсть вчені з Росії, України, Польщі, Литви, США, на нійректора УУМ, професора В.Ідзьо було обрано членом-кореспондентом Міжнародної Академії Наук Євразії. Головними гостями конференції були: віце-президент РАН, академік, А.І.Савін (Москва), директор Інституту українознавства, академік П.П.Кононенко (Київ), президент Міжнародної Академії Євразії, академік, Є.Є.Ширяєв (Москва-Париж), віце-президент Міжнародної академії інформатизації, професор Б.Г.Чопик (Ню-Джерсі, США), головний радник, надзвичайний і повноважений посланник України С.Ю.Лазебник (Київ), радник - посланник посольства України в РФ, доктор філософських наук, професор Г.Ф.Хорунжий (Київ), директор КЦУ доктор історичних наук В.Ю.Мельниченко (Київ), доктор історичних наук, провідний науковий співробітник інституту історії РАН В.М.Кабузан (Москва), голова ОУР О.Руденко-Десняк (Москва), голова правління Товариства "Знання" та ректор Університету Сучасних знань В.І.Кушерець та інші. УІК взяв участь у V Міжнародній Асоціації Украністів, що проходила в Україні в Чернівцях, у Міжнародній науково-практичній конференції "Українська освіта ХХІ століття: основні проблеми та напрямки розвитку" (українознавчий аспект), що проходила в Києві.
У 2003 році - "Рік Росії в Україні" УІК провів: зустріч з головою ОУР О.Руденком-Десняком з питань організації Ради ОУР та подальшої співпраці, зустріч із заступнмком директора КЦУ п. Ю.М.Василенком з питань співпраці

 
 

Цікаве

Загрузка...