WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

секретаря УІК - ("Гетьман України Павло Полуботок").
Перше засідання у 2000 році відкрив закордонний член Ради УІК з Америки п.Богдан Чопик, який виступив із доповідю: "Українська діаспора Америки". На другому засіданні гість Андрій Окара представив дискусійну тему "Україна в пошуках імперської перспективи. Сучасна українська історіософія та геостратегія". Гість з Івано-Франківська п. В.Єшкелєв, член Асоціації українських письменників, виступив із доповіддю "Сучасна українська література, як аспект української культорології". З науковою доповіддю виступив отець Олександр (священник УГКЦ) (О.Сімченко "Українська Греко-Католицька Церква - особливості розвитку УГКЦ в Росії"); Н.В.Нагорний ("Український сепаратизм в Росії - ідеологія національного росколу як література, що розпалює мажнаціональну ворожнечу між українцями і росіянами в Росії"); М.С.Забочень (Т.Г.Шевченко його батьківщина Звенигородщина по листівках ХІХ - ХХ ст.); В.С.Ідзьо ("Українська держава в ХІІІ столітті" - презентація монографії.); О.О.Григорович" (Українська діаспора Росїї та її взаємовідносини з російською владою"); Ю.Г.Кононенко ("Розвиток української бібліотечної справи в Москві"); Л.В.Поліщук "(Валер'ян Поліщук і українська інтелігенція у 20 - 30 роках ХХ ст."); Є.Є.Ширяєв ("Міжнародна Академія Євразії (МАЄ) і її діяльність в ХХІ столітті". Вступ УІК асоційованим членом в МАЄ.); О.Г.Храбан ("Питання сепаратизму"); В.З.Довгань ("Українська кіноматографія в СРСР та сучасній Росії"); Г.Ф.Матвеєв ("Україна. Росія. Польша. Історія, культура"); М.Дмитрієв ("Сучаний стан вивчення проблеми генезису Брестської унії"); А.Міхутіна ("М.Грушевський в Росії 1905 - 1917 роках"); Л.Горизонтов ("Перспектива розвитку слов'янознавства. Український відділ Інституту історії слов'янознавства, його діяльність"); І.Б.Голуб "Мій батько-Антоненко-Давидович"; Т.Дудко ("О.Довженко - українець в Москві, його роль і діяльність"); П.П.Кононенко ("Українознавство в країнах СНД та зокрема в РФ"); відбулися презентації наукової праці М.Забочня - "Україна в поштових листівках"; В.Гаюка"Андрій Шептицький - його діяльність в Росії"; монографії В.С.Ідзьо "Українська держава в ХІІІ ст".
7 - 9 квітня 2000 року УІК провів IV Міжнародну конференцію "Українська діаспора Росії", яка була присвячена 5річчю УІК, в ній взяли участь 74 учасники з Росії, України, Чехії, Польщі, Білорусі. Визначними гостями Конференції були: член Ради УІК, директор Інституту українознавства (Київ) П.П.Кононенко, багаторічний політв'язень радянської імперії, засновник газети "Нескорена Нація" І.Кандиба; директор музею релігії (Львів) В.Гаюк, академік М.Симиряга, академік, президент Міжнародної Академії Євразії Є.Є.Ширяєв, Голова українського товарисва "Берестейщина" В.Петрукевич, голова товарисва "Вербиченька" (Республіка Татарстан) Є.Савенко, А.Парубій (СНПУ), Голова Об'єднання українців Росії О.О.Руденко-Десняк, радник з питань діаспори Посольсва України в Р.Ф. О.М.Дарибогова, директор Культурного центру України в РФ М.П.Сергієнко та багато інших науковців і громадських діячів.
20 - 22 травня УІК разом з Клубом української інтелігенції ім. Богдана Лєпкого (Івано-Франківськ) та Івано-Франківським осередком НТШ провів наукову конференцію "Українсько-Російські відносини на зламі тисячоліть", в якій взяло участь широке коло науковців з України: (Київ, Харків, Львів, Тернопіль, Крим: Сімферополь, Керчь, Івано-Франківськ) та Росії.
У 2001 р. на засіданнях розглядалися теми: Українська громадськість в Приморському краї (В.Чорномаз); Міфологія в історії (О.Храбан); Українці в нацистських концтаборах (М.Забочень); Українська громада в Петрозаводську (А.Литвин); Король Данило та Україська держава в ХІІІ ст.(відзначення 800-ліття визначного українського державного діяча) (В.Ідзьо); Індоєвропейці території України та Росії (В.Нагорний); Українці в Росії напередодні ІІІ Світового Конгресу (О.Десняк); Перспективи розвитку Українського університету, як науково-дослідної організаці м.Москви (В.Ідзьо); Презентація Наукового вісника Українського університету (М.2001, т.І); монографії В.С.Ідзьо"Ранньослов'янське суспільство і ранньослов'янська державність та зародження і становлення християнства на території України". Гостем УІК була директор Літературно-меморіального музею ім.М.Т.Рильського - Ніла Підпала, яка виступила з доповіддю:" Музей М.Т.Рильського як науково-освітній заклад по розвитку української літератури та мови" (Київ). Дочка визначного українського мовознавця П.Плюща М.Плющ (Москва) зробила доповідь: "П.Плющ як український мовознавець", В.Ідзьо витупив на тему: ІІІ Конгрес Українців світу - перспективи розвитку та співпраці української світової діаспори з Українською державою.
У 2001 р. УІК відзначив десяту річницю незалежності Української держави низкою науково-культурних заходів: спільно з Товариством пам'ятників історії та культури Львова відзначив 800-ліття з дня народження видатного державного діяча України короля України-Руси Данила Галицького науковою конференцією "Король Данило та Українська держава в ХІІІ столітті", яка відбулася 21 - 23 травня у Львові в приміщенні Українського товариства охорони пам'яток історії та культури. Вона проходила під головуванням Голови УІК Москви, ректора Українського університету в Москві професора УУМ - Віктора Ідзьо. У конференції взяли участь вчені України і Росії (з Києва, Львова, Москви, Нижньо-Камська (Р.Татарстан), Мурманська, Оренбурга). Конференція завершилася презентацією монографії В.С.Ідзьо "Українська держава в ХІІІ столітті". Було заслухано більше 30 наукових доповідей.
7 - 8 червня спільно з науково-релігійними організаціями в Івано-Франківську проведено конференцію - "Галицька митрополія і її роль вісторочному, культурному та духовному житті Європи", яка була присвячена приїзду Святійшого Отця Івана-Павла ІІ, папи Римського в Україну, в зустічі якого УІК брав участь. У кoнфepeнцiї взяли yчacть вчeнi Mocкви, Hижнєкaмcькa (Pociйcькa Фeдepaцiя), Пpaги (Чecькa Pecпyблiкa), Iвaнo-Фpaнкiвcька, Львова (Укpaїнa). Кoнфepeнцiя пройшла під головуванням B.Iдзьo. На aдpecу кoнфepeнції пpийшли пpивiтaння: гoлoви OУP п.Oлeкcaндpa Pyдeнкa-Дecнякa; вiд гoлoви Acoцiaцiї yкpaїнцiв Уpaлy п.Cтeфaнa Пaнякa; диpeктopa Iнcтититyтy укpaїнoзнaвcтвa Miнicтepcтвa нayки i ocвiти П.Koнoнeнкa; yкpaїнcькoї дiacпopи Aмepики, пpeдcтaвникa УIK в CШA п.o Бoгдaнa Чoпикa; пpeдcтaвникa УIK в Kaнaдi п. Bacиля Бypтнякa; roлoви Укpaїнcькoї iнiцiaтиви в Чecькiй Pecпyблiцi п. Лiдiї Paйчинeць; пані. Марії Прокопів з Чехії; кaфeдpи icтopiї Укpaїни Пpикapпaтcькoгo yнiвepcитeтy i, зoкpeмa, вiд вчитeля opгaнiзaтopa aкaдeмiкa Boлoдимиpa Гpaбoвeцькoгo; виклaдaцькoгo cклaдy i вiцe-peктopa Iвaнo-Фpaнкiвcькoї Teoлoгiчнoї aкaдeмiї Oлeгa Kacькiвa. Ha кoнфepeнцiї бyлo зacлyxaнo 22 дoпoвiді.
Була проведена V Міжнародна наукова конференція "Українська діаспора в Росії", яка відбулася 15 - 16 серпня в Москві. В ній взяли участь науковці з України (Харків, Миколаїв, Черкаси, Львів, Київ, Полтава, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Івано-Франківськ), Польщі (Ольштинек), Литви (Вільнюс), США (Нью-Джерсі), Росії, представники українських громад Республіки Татарстан (Нижньокамськ), Асоціації українців Уралу (Єкатеринбург), Кубані (Сочі), Української громади Воронежської області, Курської області, Кольського півострова (Мурманськ), Приморського краю (Владивосток), Оренбурга, Самари, Республіки Карелія (Петрозаводськ). На адресу конференції прийшли привітання з США від віце-президента Міжнародної Академії Інформатизації, закордонного члена Ради УІК Б.Г.Чопика, від представника УІК в Канаді п. В. Буртняка, від української громадськості США, пані О.

 
 

Цікаве

Загрузка...