WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

Український історичний клуб Москви – 10 років активної громадської праці (1995 – 2005) - Реферат

місцях українських першопоселень, по шевченківських місцях міста Москви. Не вщухала робота Клубу і в 1997 р. коли проводилися багаточисленні засідання й зустрічі з видатними істориками України, Росії, світу, зокрема, професором Гарвардського університету І.Шевченком, директором архівних надбань Канади, доктором Ю.Болотенком, почесним президентом РАН, академіком-істориком Б.О.Рибаковим, директором Інституту Балканістики і Слов'янознавства В.К.Волковим, Головою ОУР О.О.Руденко-Десняком, завідувачем українського відділу Інституту Слов'янознавства Л.Є.Горизонтовим, директором Українського науково-дослідного нституту, що при Гарвардському університеті Р.Шпорлюком. Гостем УІК був відомий в усьому світі скульптор А.Молодожанін, автор незабутніх пам'ятників Т.Г.Шевченку в Буенос-Айресі (Аргентина), Вашингтоні (США), пам'ятника св. Володимиру в Лондоні, багаторічний політв?язень радянської імперії Іван Кандиба, засновник газети "Нескорена Нація" та інші наукові та культурні діячі.
Визначною подією у житті УІК є його реєстрація, як регіональної громадської організації Москви (св.№7571), яку провів Голова УІК В.С. Ідзьо. УІК бере участь в різних громадських заходах, зокрема Голова УІК був делегатом від УІК на ІІ конгресі Об'єднання українців Росії, що проходив у Москві в жовтні 1997р., як Член Ради ОУР був учасником зустрічі української діаспори з президентом України Леонідом Кучмою УІК впродовж 1995 - 1997 років проводив спільні заходи із різними українськими організаціями: наприклад, брав участь у святкуванні Дня Незалежності України, яке проводив Культурний Центр України в РФ. УІК співпрацює з Культурним Центром України в Москві, Посольством України в РФ, Українською бібліотекою Москви, на базі якої проводить свої засідання, активно працює по розбудові Українського Університету. В 1997 р. проведено першу міжнародну конференцію в Москві "Українська діаспора Росії", яка поклала початок консолідації українських науковців у Росії. Діяльность УІК в 1997 р. була відзначена подякою президента України Посольством України в РФ, особливо за відкриття українських старожитностей в російських архівах і книгозбірнях, які для українського народу, здавалося, вже були втрачені.
В 1998 році в роботу УІК включилися чільні україністи Москви, України, Росії, світу. Були проведені такі заходи: презентація документального фільму по матеріалах І міжнародної конференції "Українська діаспора Росії"; Зустріч з Головою ОУР О.Руденко-Десняком, який виступив із проблемною доповіддю "Українська діаспора Росії напередодні ІІ Конгресу ОУР"; зустріч з академіком-істориком Б.О.Рибаковим на тему: "Етногенез стародавніх слов'ян"; зустріч із льотчиком-космонавтом П.Р.Поповичем з питань роботи ОУР і розбудови в Росії української вищої освіти; зустріч із дочкою визначного українського мовознавця П. Плюща, М.Плющ, яка виступила з доповіддю "Українська інтелігенція в 50 - 70 роках; зустріч із радником з питань науки і культури посольства України в РФ Ю.О.Сердюком ("Українська культура за межами України"); зустріч із заступником голови торгово-економічної місії посольства України в РФ О.Я.Бомбою ("Україно-російські торгово-економічні зв'язки - перспективи розвитку"); доповідь Є.К.Дейч "А.Жуковський - український академік у Франції (Доповідь про роботу НТШ у Європі"); 9 березня вечір, присвячений Т.Г.Шевченку.
У програмі були: виступ почесного члена УІК М.С.Забочня "Кобзарі Т.Г.Шевченка"; виступ народно-хорової капели під керівництвом В.Скопенко; виступ гостя УІК, директора Українського Інституту при Гарвардському університеті Романа Шпорлюка " Українська діаспора Америки"; зустріч із завідувачем кафедри південно-західних слов'ян Г.Ф.Матвєєвим; зустріч із науковим співробітником Інституту археології НАНУ Ю.О. Шиловим ("Індоєвропейці Дніпра"); зустріч з доктором історичних наук, професором інституту історії РАН В.М.Кабузаном ("Українці в Світі"); доповідь почесного Члена УІК, професора О.С.Масикевича "Соломія Крушельницька очима іноземної преси"; вшанування заступника голови УІК О.Я.Головка з 80 літтям; звіт О.Я.Головка про поїздку до Відня й Лондона? зустріч з українською громадськістю Австрії і Великобританії О.Я.Головка " Запоріжська Січ на поч. XVIII ст. і кошовий Кость Гордієнко"; зустріч із професором інституту історії РАН О.О.Бичковим ("Історія України. Початкові віки: культура, язичництво, писемність"); зустріч із науковим співробітником Інституту слов'янознавства і балканістики І.В.Міхутіною ("Українське питання в Росії на початку ХХ ст."); зустріч із доктором історичних наук, професором РДГУ Є.О.Саніним ("Українські гетьмани після Богдана Хмельницького"); зустріч з Головою УІК, ректором Українського історико-філологічного інституту, професором В.С.Ідзьо ("Український Історичний Клуб (1995 - 1998), Український історико-філологічний інститут (1997 - 1998) - громадські і наукові інституції для задоволення національних , наукових і культурних потреб українців Росії"); зустріч із науковим співробітником Інституту археології НАНУ Ю.О.Шиловим ("Змієві вали, як археологічне джерело"); творча зустріч із прес-аташе посольства України в РФ. В.А.Козловським " Українська пресова служба в РФ і українська громадськість Москви та Росії"; доповідь В.С.Ідзьо "Запорізьке козацтво, як національна еліта в Українській державі в середині XVII ст."; участь УІК у Балто-слов'янському святі "Купала".
В цей же час УІК бере участь в ряді міжнародних форумів, у конференціях,. зокрема Голова УІК В. Ідзьо взяв участь у Міжнародному науковому конгресі, конференції"125 років НТШ", конференції, присвяченій "80 літтю ЗУНР", у польсько-українській конференції. В 1998 р. УІК проведено чергову конференцію на тему: "Запорожзське козацтво в українській історії, культурі і національній самосвідомості", присвячену 300-літтю пам'яті гетьмана П.Дорошенка. Вершиною діяльності УІК в 1998 році було видання двох томів " Наукового вісника Українського Історичного Клубу". В 1999 р. було проведено цикл лекцій: А.А.Мануйленка, (члена Ради УІК): "Російська поразка в Чеченській війні"; Незалежна Чеченська Республіка її перспектива стосунків з Україною та Росією, члена УІК В.І.Дудченка - Міжнародна Азбука Вікторід для української діаспори в Росії; (віце-президент кіномитців РФ) - В.З. Довганя "Українське кіно та українські кіномитці в Росії". УІК взяв участь у читанні лекцій, які проводив Центрукраїністики і білорусистики МГУ та український відділ Інституту Слов'янознавства "М.С.Грушевський - політичний, науковий український діяч - національний символ України". На цю тему заслухали звіт про чергове відрядження в Україну та Польщу Голови УІК, ректора УУМ і обговорили укладення договорів в Україні і в Польщі. В серпні в Культурному Центрі України в Москві було проведено наукову конференцію на тему "Українське питання в Росії. Середина XVII - кінець XX ст.", на якій були гостями президент Світового Конгресу Українців п. Аскольд Лозинський, Голова Польсько-Українського Товариства п.А.Байцар, Голова Об'єднання українців Росії О.Руденко-Десняк, Голова Уральскої асоціації українців С.Паняк, численні гості з Америки, Німеччини, Польщі, України, які ознайомилися з науковою діяльністю УІК, з Центром преси і книги слов'янських народів Варшави, а 18 - 12 жовтня проведено наукову конференцію у Варшаві "Річ Посполита: українці, литовці, поляки, росіяни, білоруси". Роботу Голови за 1998 - 1999 рр. УІК оцінив схвально, що дозволило делегувати його на Раду голів Об'єднання Українців Росії з правом повідомити про роботу УІК за 1995 - 1999 рр.
1999 р. Клуб завершив звітом Голови УІК (" Український Історичний Клуб - 5 років діяльності, (1995 - 2000"), та доповіддю

 
 

Цікаве

Загрузка...