WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Українська мова в середовищі іноземців (на прикладі ісламського суспільно-культурного центру "Арраід") - Реферат

Українська мова в середовищі іноземців (на прикладі ісламського суспільно-культурного центру "Арраід") - Реферат


Реферат на тему:
Українська мова в середовищі іноземців (на прикладі ісламського суспільно-культурного центру "Арраід")
Відносини України з арабами мають достатньо міцне історичне підґрунтя. У цьому контексті цілком закономірним можна вважати той факт, що майже всі арабські країни були серед перших, хто визнав державну незалежність України після всенародного референдуму 1 грудня 1991 р. [1].
Початок XX ст. - друга половина 1950-х років ознаменувалися послабленням українсько-арабських контактів. Сергій Гуцало у своїй розвідці "Україна і арабський Схід" [7] виокремив деякі події, які творили історію відносин між країнами. Для прикладу: у Полтаві у 1905 - 1911 рр. навчався всесвітньовідомий палестинський письменник Міхаіл Нуайме. У Києві жив і працював відомий арабський філолог-дослідник, сирієць з походження, Тауфік Кезма (1882 р., Дамаск - 1958 р., Київ), який став професором Київського університету і залишив багату, досі не опубліковану літературну та перекладацьку спадщину не лише російською, а й українською мовою, що стала для нього рідною.
Проблемою функціонування української мови в середовищі іноземців займалися багато дослідників, науковців, мовознавців, педагогів, зокрема Н.Ф.Непийвода, С.Я.Єрмоленко, Л.М.Паламар, Яр Славутич [3] та ін.
У руслі підготовки до Міжнародного конгресу "Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і в світі" триває соціолінгвістичний моніторинг, який проводить НДІ українознавства. Обґрунтування експерименту див. у попередньому номері часопису "Українознавство" [2]. Проводячи дослідження, ми намагаємось охопити якомога ширше коло респондентів в Україні та за її межами. Одна з проблем, яка нас найбільше цікавить, функціонування української мови в середовищі іноземців, які проживають або навчаються в Україні. Виділення саме цієї категорії респондентів серед загалу інших опитуваних обумовлене гострою необхідністю простежити рівень володіння та міру використання української мови серед іноземців. Саме з цією метою ми звернулися до представників ісламського суспільно-культурного центру "Арраід".
Мусульманська організація "Арраід", якою керували етнічні араби, була зареєстрована у 1997 р. Нині центром керує доктор Фарук Ашур.
Ще у 1992 році студенти-араби, які проживають в Україні, почали формувати власні студентські братства. Міжобласна асоціація суспільних організацій (МАГО) (в перекладі з арабської "передовий") об'єднала в один союз громадські організації в десяти обласних центрах України за принципом рівноправних взаємовідносин.
З 1999 року відкриті і функціонують три ісламські суспільно-культурні центри - у Києві, Сімферополі та Одесі. На сьогоднішній день таких центрів уже шість, відкрито ще в Донецьку, Харкові і Вінниці. У приміщеннях центрів знаходяться релігійні осередки, бібліотеки, де зібрана численна література про іслам і східну культуру, працюють недільні школи, де вивчаються арабська мова та східна культура. Центральний офіс "Арраіду" розташований в Києві, а у Сімферополі знаходиться регіональне представництво Асоціації. У Центрах також діють регіональні громадські організації, які входять до "Арраіду". Асоціація нараховує приблизно від 25 до 70 членів в кожному Центрі на місцях у десяти регіонах України. До неї належать переважно представники сходу, зокрема араби, але є і українці.
Тут проводяться різноманітні конкурси, щомісячні лекції з культури ісламу. Організовуються щорічні безкоштовні культурно-просвітницькі і спортивно-оздоровчі табори для дітей та молоді. Разом з іншими українськими організаціями Асоціація проводить наукові і громадські заходи: конференції, круглі столи, зустрічі, прес-конференції, концерти. Наприклад, нещодавно пройшов Другий всеукраїнський конкурс ісламознавчих досліджень ім. Агатангела Кримського "Україна та ісламський світ", спільно з Міжобласною асоціацією громадських організацій "Арраід", Всеукраїнською громадською організацією "Український центр ісламознавства" та ісламським громадським культурним центром у Києві. На конкурс приймалися наукові роботи з релігієзнавства, історії, джерелознавства, культурології, пам'яткознавства, мистецтвознавства, філології, правознавства, економічних та інших наук і наукових дисциплін, що досліджують означену тему. Тема конкурсу не мала географічних, хронологічних, політичних та інших обмежень і за проблематикою охоплювала різні регіони сучасної України та ісламського світу, всі державні утворення, що колись існували на їхніх теренах.
Громадські організації, які входять до Асоціації, проводять на місцях благодійні акції, беруть активну участь у заходах, які сприяють зміцненню миру і злагоди в Україні.
З 1998 р. видається щомісячна російськомовна газета "Арраід", яка безкоштовно розповсюджується в різних регіонах України.
З 2005 р. на Національному радіо почала виходити україномовна радіопередача, яка має назву "Ассаляму алейкум". Закономірно виникає питання, чому саме з цього року вона почала транслюватись українською мовою? (Раніше була російськомовна). Бо на той час у людей, які працювали над передачею, був дуже низький рівень володіння українською мовою. Під час спілкування у радіоефірі з аудиторією багато слухачів запитували, чому живучи і працюючи на Україні, передачу ведуть російською мовою? Мабуть, саме

 
 

Цікаве

Загрузка...