WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Текстотвірний потенціал заголовка - Реферат

Текстотвірний потенціал заголовка - Реферат

області рахуються за Рівненським міським судом як нерозглянуті, працівниками канцелярії суду та головою П.Д.Денисюком задоволена не була з поясненням, що такі картонні картки у них протягом кількох років не ведуться, а весь облік кримінальних справ здійснюється тільки у комп'ютері.
Викладене свідчить про грубе порушення вимог п.п. 3.2. Тимчасової інструкції з діловодства в місцевому загальному суді (затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 17 лютого 2005 року № 20), згідно з яким кримінальні справи та матеріали, що підлягають розгляду, реєструються у відповідних обліково-статичних картках, а також в алфавітних покажчиках.
Ознайомленням з комп'ютерною інформацією встановлено, що станом на 1 січня 2005 року за Рівненським міським судом рахуються нерозглянутими по суті 532 кримінальні справи. Виявлено перекручення нумерації справ. З боку голови суду П.Д.Денисюка та працівників канцелярії умисно чинились перешкоди роботі перевіряючи. На неодноразові вимоги надати для перевірки всі кримінальні справи, які рахуються за судом нерозглянутими з 1995 по 2003 роки включно (їх мало бути 274 справи згідно з інформацією ІЦ УМВС України у Рівненській області), надано лише 74 справи, а решта 200 справ так і не надані для перевірки. Справи для перевірки доводиться чекати годинами!
За результатами перевірки голова комісіїдійшов категоричних висновків про те, що в Рівненському міському суді повністю відсутній елементарний облік кримінальних справ, які надходять до суду та ним розглядаються по суті, у зв'язку з чим керівництвом суду створені реальні можливості для їх втрати або умисного знищення. З цього можна зробити однозначний висновок про те, що викладена в статистичних звітах суду інформація про залишок нерозглянутих кримінальних справ не відповідає дійсності та є фальсифікованою.
Крім того, перевіркою виявлено численні порушення порядку ведення статистичної звітності та судового розгляду цивільних справ. На кінець 2004 року в суді, за даними статистичного звіту, не вирішено питання про прийняття 1384 позовних заяв (заяв, скарг), з них знаходилась в суді понад 1 місяць з дня надходження до суду 418 заява. Залишок нерозглянутих справ на кінець року становив 1521 справу, з них зупинено провадження 147, не розглянуто в термін понад 3 місяці (без зупинених) 707.
Виявлено випадки грубого порушення строків розгляду справ. З метою приховування тяганини суддями та секретарями судових засідань у дні перевірки із застосуванням комп'ютерної техніки масово виготовлялись протоколи судових засідань про відкладення розгляду справ та оголошення перерви з різних підстав, датовані 2003 - 2005 роками, зміст яких здебільшого не відповідав записам у журналах судових засідань. У зв'язку з цим справи для перевірки надавались зі значною затримкою.
Таким чином, порушення порядку ведення статистичного обліку руху кримінальних і цивільних справ Рівненського міського суду дав змогу зацікавленим особам приховувати дійсний стан діловодства та факти затягування судового розгляду.
Правова оцінка результатів перевірки роботи Рівненського міського суду свідчить про систематичне порушення:
1) конституційного права громадян на судовий захист;
2) визначених ст. 2 КПК України завдань кримінального судочинства щодо швидкого і повного розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності;
3) принципу незалежності суддів і підкорення їх тільки законові (ст. 18 КПК України);
4) строків досудового розгляду справи (ст. 241 КПК України);
5) строків призначення справи до розгляду в суді (ст. 256 КПК України);
6) визначених ст. 2 ЦПК України завдань цивільного судочинства;
7) обов'язків судді щодо забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розгляду судових справ з дотриманням встановлених законом строків, недопущення вчинків та будь-яких дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності (ст. 6 Закону України "Про статус суддів");
8) присяги суддів (ст. 10 Закону України "Про статус суддів").
Вищевказані порушення відповідно до ст. 126 Конституції України т ст. 15 Закону України "Про статус суддів" є підставою припинення повноважень судді.
У діях суддів та голови Рівненського міського суду П.Д.Денисюка, винних у вказаних порушеннях законності, вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, що виразилось у зловживанні своїм службовим становищем з корисливих чи інших мотивів в інтересах третіх осіб, у тому числі обвинуваченим та підсудних у кримінальних справах, використанні службового становища всупереч інтересам служби із заподіянням істотної шкоди державним та громадським інтересам у вигляді порушення прав потерпілих та цивільних позивачів на забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинами, сприяння уникненню кримінальної відповідальності, підриву авторитету держави та судової влади, приховуванні злочинів, а також службовому підробленні шляхом внесення до документів статистичного обліку неправдивих відомостей.
Безпідставна тяганина у судовому розгляді свідчить про брутальне порушення законності з боку голови Рівненського міського суду П.Д.Денисюка, який усунувся від організаційного керівництва діяльністю суду та ведення судової статистики (п.п. 1, : ч. 1 ст. 24 Закону України "Про судоустрій України"), сприяє ухиленню від кримінальної відповідальності, викликає відчуття безкарності, підриває авторитет держави та правосуддя, зводить нанівець роботу органів дізнання і досудового слідства. Судді фактично одноосібно амністують винних!
Наведені факти свідчать про організовану злочинну діяльність у Рівненському міському суді, що створює загрозу життєво важливим інтересам України. Припинення розсадника беззаконня залежить від готовності повноважних державних органів (у даному випадку - Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Ради національної безпеки і оборони, Вищої ради юстиції України) подивитися прямо в очі даній проблемі та прийняття єдино правильне законне вольове рішення - усунути від займаних посад винних та притягнути їх до відповідальності. Адже громадяни України вже зачекалися того часу, коли вони знатимуть, що суди та численні правоохоронні органи реально захищатимуть їх права та інтереси.
Сподіваюсь, що новий етап перевірки, ініційований у черговий раз народним депутатом України Юрієм Кармазіним, дозволить поставити крапку безчинствам та досягти

 
 

Цікаве

Загрузка...