WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Культурний центр України у Москві - Реферат

Культурний центр України у Москві - Реферат

ефективної реалізації державної політики України стосовно співвітчизників за кордоном, послідовного виконання масштабного проекту "Діаспора". Відбулися презентації: фольклорного ансамблю "Кущ калини" Української національно-культурної автономії Ямало-Ненецького АО; Тверського регіонального об'єднання українців "Світанок"; Іванівської обласної громадської організації української культури "Мрія".
У Культурному центрі регулярно проходять засідання та конференції Українського історичного клубу Москви, на постійній основі працює семінар та диспут-клуб "Зірка Вернадського". До Центру переведено роботу "Українського музичного салону", створено умови для репетиційної роботи Української народної хорової капели, які функціонують як структурні підрозділи Об'єднання українців Москви.
В тісній співпраці з Об'єднанням українців Росії в м.Сочі (жовтень) проведено V творчу сесію експериментального семінару-лабораторії традиційної культури українців Росії, круглий стіл "Проблеми національно-культурного розвитку в сучасних умовах. Взаємодія громадських організацій та органів влади". Спільно з Інститутом досліджень діаспори (Київ) організована презентація відеофільмів - переможців Міжнародного фестивалю діаспорного кіно "Нашого цвіту - по всьому світу" та ін. Вперше в Москві 27 листопада 2004 року в Богоявленському кафедральному соборі організовано панахиду в пам'ять безневинно загиблих жертв голодомору, політичних репресій та примусових переселень жителів України. В рамках циклу історичних читань"Україна крізь віки" у травні 2004 р. відбувся вечір пам'яті жертв голодомору на Україні. Про причини й наслідки голодомору 1932 - 33 років розповіли керівник Центру досліджень геноциду українського народу, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук Василь Марочко та провідний співробітник Інституту Російської історії РАН, доктор історичних наук Ілля Зеленін.
Об'єднанню українців Росії, національно-культурній автономії "Українці Росії", керівництво яких розміщується в Культурному центрі, надано режим найбільшого сприяння. Об'єднання забезпечено новою комп'ютерною технікою, засобами зв'язку, профінансовані службові відрядження до м. Києва та в окремі регіони Російської Федерації тощо. Відділ інформації і діаспори підсилено за рахунок додаткової штатної одиниці.
В перші місяці 2005 р. вже проведено 15 концертів та літературно-мистецьких вечорів, 4 художні та 12 книжкових виставок, 8 відеопрограм тощо. За цей час у Культурному центрі побували народні депутати України Микола Жулинський, Лесь Танюк, Павло Мовчан, Іван Драч, Геннадій Удовенко.
23 січня проведено урочисті збори української громадськості Москви, присвячені інаугурації Президента України Віктора Ющенка. 25 січня було відкрито фотовиставку "Україна - 2004. Обличчя нової епохи", 22 лютого експонувалися роботи провідних українських фотомайстрів під девізом "Помаранчева after-party". Присвячені революційним подіям осені 2004 року фотовиставки супроводжувалися показом відеоматеріалів та взірців одягу, в який були вбрані найбільш активні прихильники нової національної ідеї.
Культурний центр розширює й поглиблює науково-дослідну та архівно-пошукову роботу, в першу чергу про український слід в російській історії.
Відбулась презентація листів Михайла Грушевського до Максима Горького (1916 - 1917 рр.) за участю провідних науковців Інституту світової літератури ім. О.М.Горького РАН та працівників Державного архіву М.Горького та ін. У меморіальному музеї-квартирі Андрія Бєлого відкрито стенд про перебування Михайла Грушевського у 1916 - 1917 рр. у Москві.
У квітні ц.р. в Культурному центрі відкрито меморіальну кімнату, присвячену перебуванню у Москві Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Працює магазин "Українська книга".
Проект "Презентація" поповнився книгами: професора Дрогобицького педагогічного університету ім. І.Франка, доктора філологічних наук Миколи Зимомрі "Освоение литературного опыта. Преемственность традиций восприятия творчества Т.Г. Шевченко", лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, доктора філологічних наук Юрія Барабаша "Коли забуду тебе, Єрусалиме...", Юрія Хорунжого "Вірую" (про життя М.Грушевського), директора українсько-російського інституту, доктора технічних наук, професора Ярослава Вагременка "Сад життя" тощо.
Колектив Культурного центру очолює відомий український історик, письменник і культуролог, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Мельниченко. В його науковому та творчому доробку понад 20 монографій з української історичної та культурологічної проблематики. За час роботи у Культурному центрі він опублікував у Москві українською мовою дві книги про роботу Культурного центру "Україна на Арбаті, 9", "Прапор України на Арбаті". В рамках проекту "Михайло Грушевський" у лютому ц.р. в московському видавництві "ОЛМА-ПРЕСС" вийшла його монографія "Михайло Грушевський: "Я оснувався в Москві, Арбат 55", в якій вперше в українській і світовій історіографії досліджено московський період життя та громадської діяльності Михайла Грушевського у 1916 - 1917 роках.
Робота, що ведеться Культурним центром України в Москві, має важливе значення для пропагування української культури, духовності і ментальності в Росії, особливо з урахуванням складних і неоднозначних процесів, які в даний час відбуваються в російському суспільстві.

 
 

Цікаве

Загрузка...