WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Загальнодержавна сертифікація рівнів володіння українською мовою – пріоритетний напрямок мовної та всієї освіти в Україні - Реферат

Загальнодержавна сертифікація рівнів володіння українською мовою – пріоритетний напрямок мовної та всієї освіти в Україні - Реферат

світі?
2.Якщо будувати власну, то розробляти цю модель длявсієї освіти чи зосередитись на одній навчальній дисципліні, зробивши таким чином зразок для інших дисциплін?
3.Принципову концептуальну перевагу у цій моделі віддати комп'ютерній формі тестів чи бланковій (паперовій)?
Ці питання стали напрямками досліджень і діяльності науковців та фахівців НДІУ МОНУ та його структурного підрозділу - Кримської філії, де займаються теорією і практикою лінгводидактичного комп'ютерного тестування з 1998 р., а в 2000 р. разом з МОНУ започаткували вперше як в Україні, так і в Європі проведення щорічних Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з англійської мови, економіки, астрономії, біології. З цього часу були проаналізовані переваги і недоліки закордонних тестів, зміст сертифікаційних екзаменів. Стало зрозуміло, що загальнонаціональна модель стандартизованого тестування, або сертифікація, повинна відповідати національним реаліям, тому ми не можемо взяти яку-небудь готову модель у чистому вигляді, а маємо використати все найкраще у розробках світових лідерів тестування й адаптувати це з урахуванням специфіки української освіти. Тобто в Україні повинна бути розроблена вітчизняна сертифікаційна система тестування, яка б інтегрувала в собі найкращі досягнення у цьому напрямку провідних країн світу, відповідала світовим та Європейським вимогам і стандартам.
Відповідь на друге запитання, з наведених вище, цілком зрозуміла: розробка моделі повинна здійснюватися для однієї навчальної дисципліни саме через те, що кожна має специфічні ознаки і відмінності, притаманні лише цій навчальній дисципліні.
На наше переконання, цією дисципліною-зразком повинна бути українська мова, бо саме державна мова є основою державної освіти у будь-якій країні світу, а також тому, що, як свідчить наш практичний досвід, саме лінгводидактичне тестування охоплює найбільшу кількість типів, підвидів та форм тестових завдань. Розробляючи модель для української мови, буде легко використати її і для інших навчальних дисциплін.
Такий висновок і ствердження щодо обрання саме української мови як першочергової навчальної дисципліни для створення зазначеної моделі підтверджено резолюцією Міжнародної науково-практичної конференції міжнародного "Партнер-клубу" директорів провідних загальносередніх навчальних закладів (Сімферополь, 6 - 8 жовтня 2005 р.) та у пункті 3.3 Ухвали Міжнародного конгресу "Українська мова вчора, сьогодні , завтра в Україні і в світі" (Київ, 20 - 21 жовтня 2005 р.), які схвалили розробку і здійснення під керівництвом МОНУ спільного проекту НДІУ МОНУ і АПН України:
"Загальнодержавна сертифікація рівнів володіння набутих умінь та навичок з української мови, українознавства на засаді Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти та на підставі інноваційних інформаційних технологій і програмного забезпечення щорічних Всеукраїнських Інтернет-олімпіад (з англійської мови, економіки, астрономії, біології)"[8].
Перед тим, як відповісти на третє та інші запитання, обґрунтовано і детально звернемось до історії тестування, щоб було зрозуміло, чому американський та британський досвід, особливо у галузі лінгводидактичного тестування фахівцями НДІУ МОНУ було більш ретельно досліджено і покладено за основу при розробці вітчизняного інструменту комп'ютерного тестування.
Тести походять з древнього Китаю та Єгипту. Саме слово "тестування" (від англійського "testing" - випробування) вперше почало використовуватись Дж. Фішером для перевірки рівня знань учнів за допомогою оригінальних спеціальних книг ("scale books"), які з'явилися ще у 1864 р. у Великобританії[9, 51].
Їх можна вважати першими зразками шкільних тестів успішності. Теоретичні основи тестування були розроблені пізніше, у 1883 р., також англійцем, психологом Ф. Гальтоном [10], який дав визначення тестуванню як методу, в якому застосовуються однакові досліди щодо великої кількості індивідів із статистичною обробкою результатів та визначення еталонів оцінки. Гальтон називав іспити, що проводилися в його лабораторії, розумовими тестами (від англійського test - іспит). Однак найбільшу популярність цей термін набув після виходу статті Дж. Кеттелла "Розумові тести і виміри", опублікованої в 1890 р. з післямовою Гальтона [11, 373-381].
Тривалий час тести розвивалися як інструмент індивідуальних вимірів. Масовий характер тестування викликав необхідність перейти від індивідуального тестування до групового. У 1917-1918 рр. у США з'явилися перші групові тести, найбільшу популярність мали тести А. Отіса [12, 5]. Він запропонував два набори тестів (Альфа- і Бета-тести) для володіючих англійською мовою і "німі"-тести для тих, хто не володіє або погано нею володіє. Основні принципи, використані при складанні цих тестів, були систематизовані М. Бернштейном і згодом лягли в основу всієї методології групових тестів[13].
Групові тести одержали широке поширення у США, а згодом поступово, протягом майже десятків років і виключно на добровільній основі суб'єктів тестування (що є дуже важливим), набули характеру обов'язкових. Наведемо приклад стандартизованих загальнонаціональних тестів університетської програми тестування - American College Testing Program (ACT).
Тести ACT, які визначають рівні знань із загальноосвітніх дисциплін, є обов'язковими у більшості престижних коледжів та університетів США з 1959 р. Вони складаються з трьох одногодинних тестувань з таких дисциплін: суспільні науки та американська історія, біологія, хімія, твір англійською мовою, історія Європи та всесвітня культура, математика, фізика, література та за вибором - одна з іноземних мов [14]. Тестування проходять у спеціальних центрах Educational Testing Service (ETS) національної служби тестування, які створені по всій країні та за її межами. Усі тестові завдання та ключі (відповіді) до них знаходяться у Головному центрі служби тестування у м. Принстоні. Розповсюдження інформації про завдання є кримінальним злочином і підлягає покаранню. З метою попередження можливого розповсюдження інформації, база даних з тестовими завданнями поповнюється, а ті завдання, які вже були використані, з неї вилучаються і потім друкуються.
Національна служба тестування була створена у 1947 р. фондом Карнегі [15]. Зараз ETS свою діяльність проводить за п'ятьма основними напрямками [16]:
- наукові дослідження - дослідження проблем теорії та практики вимірювання в системі освіти;
- розробки - створення нових та вдосконалення існуючих методик вимірювання;
- програми вимірювання - подальше вдосконалення та використання програм вимірювання;
- консультації - проведення консультацій з питань тестування з працівниками освіти;
- програми навчання - розробка програм навчання для працівників освіти США та інших країн з метою надання допомоги з питань проблем вимірювання та інтерпретації результатів, а також планування тестування.
Сьогодні

 
 

Цікаве

Загрузка...