WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат

Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат

членів Редакційної Колегії журналу "Український Історик" щодо сучасних подій в Україні та лист голови СНР проф. Любомира Винара до Президента США.
№1
ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ВІКТОРОВІ ЮЩЕНКУ
27 грудня 2004 р.
Київ
Президенту України
високодостойному п. Вікторові Ющенку
Високодостойний Пане Президенте!
Сердечне вітаємо Вас з Вашою і нашою перемогою на цих виборах. Вважаємо, що завдяки Вам, Вашим колегам і українському народові в Україні відбулася справжня демократична Революція, яка матиме великі позитивні наслідки для нашої спільної Батьківщини.
Віримо, що розпочаті демократичні перетворення будуть продовжуватися і розвиватися, що в скорому часі Україна стане передовою країною не лише в Європі, айв усьому демократичному світі.
Бажаємо Вам витривалості і наснаги, спокою імудрості на Славу і Добро України!
З щирою повагою
Проф. Любомир Винар,
Голова Світової Наукової Ради
при Світовому Конгресі Українців.
№2
ЗАЯВА СВІТОВОЇ НАУКОВОЇ РАДИ СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ
Наукова Рада Світового Конгресу Українців - організація, яка охоплює українські наукові установи США, Європи, Канади та Австралії, оголошує свою незастережну підтримку керівним органам українських університетів та наукових установ, їхнім викладачам та студентству, які відважно протестують проти масових зловживань у виборчому процесі - цьому злочину проти українського народу з боку брутальної влади. Ми закликаємо українських науковців і студентів за межами країни продовжувати їхню підтримку своїм колегам в Україні та всьому українському народові в їхній боротьбі за демократію. Ми глибоко стурбовані вістками про те, що керівники деяких університетів, шляхом залякування та погроз, намагаються перешкодити участі своїх викладачів та студентів у підтримці Ющенка. Ми суворо засуджуємо такі заходи, як нелегальні і невідповідальні в осередках вищої освіти. Ми звертаємося до світової академічної громадськості із закликом засудити ці грубі порушення виборчого процесу і голосно заявити свою солідарність з їхніми українськими колегами. Академічна свобода може існувати тільки у вільному демократичному суспільстві.
Проф. д-р Любомир Винар
Голова Світової Наукової Ради СКУ
Проф. д-р Ася Гумецька
Заступник голови Світової Наукової Ради СКУ
Проф. д-р Аркадій Жуковський
Заступник голови Світової Наукової Ради СКУ
Проф. д-р Осип Мартинюк
Секретар Світової Наукової Ради СКУ
27 листопада 2004 р.
№3
ЛИСТ ДО ПРЕЗИДЕНТА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
28 жовтня 2004 р.
Вш. п. академік Борис Патон
Президент Національної Академії Наук України
вул. Володимирська, 54
01601 Київ
факс: (044) 234 3243
prez@nas.gov.ua
Вельмишановний Пане Президенте!
Українські науковці за кордоном України, члени наукових товариств, згуртованих в Світовій Науковій Раді Світового Конгресу Українців, вельми стурбовані проявами авторитаризму зі сторони державної влади України і відходу від засад демократії. Це видно зокрема у застосування силових методів залякування громадян, які вимагають справедливого відкритого передвиборчого і виборчого процесів. Нас зокрема турбують прояви насильства над студентами та спроби робити обшуки в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія".
Український народ довгі роки змагається до встановлення демократичного і цивілізованого державного устрою. Ми вважаємо, що такі авторитетні установи, як НАН України, не повинні стояти мовчки осторонь, коли основні цінності під загрозою. Тому звертаємось до Вас із закликом негайно зробити заяву до народу та влади України з вимогою строгого дотримування конституції і законів України, провести чесні відкриті вибори та не допустити зловживання державної влади для залякування виборців.
Українські науковці за кордоном України, згуртовані в Світовій Науковій Раді, готові приєднатися до такої заяви НАНУ. Очікуємо Вашої скорої та позитивної відповіді.
З пошаною та дружнім вітанням,
Любомир Винар
Голова Світової Наукової Ради СКУ
Дарія Даревич
Голова Наукового Товариства ім. Шевченка в Канаді
Ася Гумецька
Голова Української Американської Асоціяції Університетських Професорів
Аркадій Жуковський
Голова Наукового Товариства ім. Шевченка в Європі
Юрій Книш
Президент Української Вільної Академії наук в Канаді
№4
ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО ТОВАРИСТВА ТА ЧЛЕНІВ РЕДАКЦІЙНОЇ КОЛЕГІЇ ЖУРНАЛУ "УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИК"
ЩОДО СУЧАСНИХ ПОДІЙ В УКРАЇНІ
27 листопада 2004 р.
Перший український президент Михайло Грушевський, 70-ту річницю смерті якого відзначено цими днями в Україні, в буремні революційні роки початку XX ст. написав рядки, які відповідають і сьогоднішньому моменту:
"...Україна... стоїть на сій руїні тепер, новими очима розглядаючись в сих згарищах, і перед нею стають зовсім інші перспективи і вигляди, не тільки тому, що змінилися реальні умови життя, але й тому, що око бачить їх і мозок приймає їх інакше..." (М.Грушевський. На порозі Нової України. Нью-Йорк; Київ..., 1992, с.7).
У нас теж змінилися реальні умови життя. І ми не будемо надалі миритися з неправдою, де б вона не була і якими б засобами не поширювалася.
Сьогодні Україна і кожен свідомий українець робить дуже важливий життєвий вибір. Викладачі університетів, вчені Національної академії наук України, Українського Історичного Товариства, Наукового Товариства Шевченка й інших наукових установ, переважно визначилися зі своїм вибором - вони підтримали Віктора Ющенка, справедливо засудивши ґвалтівну фальсифікацію результатів виборів, яка мала би привести до влади Віктора Януковича.
Ми, українські історики, члени Світової Ради і Президії Українського Історичного Товариства, звертаємося до всіх українських вчених в Україні та за її межами, з пропозицією підтримати українців та їхню боротьбу за демократію. Ми, історики, можемо не лише фіксувати сьогоднішні події, а й брати в них участь висловленням свого ставлення до них, зверненням до урядів наших країн.
В ці революційні дні ми стали свідками самоусвідомлення української нації. Ми висловлюємо свою підтримку революційним подіям, українському народу. Ми - за чесну, справедливу, некорумповану владу, яка зможе повести Україну до справжньої демократії.
Ми вважаємо, що судового розгляду потребують не лише факти фальсифікації виборчих протоколів, а й фальшива інформація в провладній пресі і на телебаченні у передвиборчий період, яка розпалювала ворожнечу між жителями окремих регіонів України. Вимагає уваги

 
 

Цікаве

Загрузка...