WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат

Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат

квітня 2005 р. в Нью Йорку у співпраці з НТШ, УВАН, УІТ, Українською Американською Асоціацією Університетських Професорів відбулася конференція, присвячена М.Грушевському. З доповідями виступили вчені А.Атаманенко, А. умецька, Л.Винар, Л.Онишкевич, А.Процик і Ю.Ґаєцький. Також під кінець конференції відбулася презентація нового видання М.Грушевського " Наша політика" (серія УІТ "Грушевськіяна", т.7) і останнього тому"Українського історика", присвяченого відзначенню 70-ліття смерті Грушевського. У Нью Йорку 3 квітня 2005 в будинку УВАН відбулася наукова конференція, присвячена відзначенню сорокаліття діяльності Українського Історичного Товариства, зорганізована УВАН, НТШ, Інститутом дослідів Української Діаспори Острозької Академії і Світовою Науковою Радою. З нагоди відзначення 40-ліття діяльності УІТ, Рада видала окреме звернення. Також у співпраці з проф. В.Ісаївим, планується наукова конференція в Торонто. У 2005 році СН Рада планує відбути Міжнародну наукову конференцію, присвячену українській діяспорі у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника, Національній Академії Наук України у співпраці з іншими науковими установами. Це винятково важлива конференція, якщо йдеться про дослідження різних аспектів життя діяспори. На прохання президента СКУ і членів Президії СКУ, Рада запланувала зорганізувати у Києві конференцію, присвячену ґенезі та діяльності УПА у співпраці з Інститутом історії України НАН України та іншими науковими установами. Ця конференція зможе відбутися лише з повною фінансовою допомогою СКУ. Участь у конференції візьмуть науковці з діяспори й України. Голова Ради перепровадив початкові переговори з керівництвом Інституту історії України НАН України в справі організації запланованої конференції.
Одночасно планується відбуття у 2006 р. Третього Міжнародного конгресу українських істориків у Києві у співпраці з Українським Історичним Товариством, Національною Академією Наук України - Інститутом історії України, Історичною Секцією УВАН у США та іншими науковими установами та університетами. Беручи до уваги розвиток української історичної науки і часті фальсифікації різних періодів історії України в Росії і в інших країнах, такі конгреси винятково важливі, якщо йдеться про впровадження в світову науку об'єктивної схеми історії України та Східної Європи. Співорганізатором Конгресу є голова СН Ради.
Наукові досліди і видавнича діяльність
Як уже було згадано, Світова Наукова Рада намагається оживити завмираючі наукові досліди української Західної і Східної діяспори. Коли інші наукові установи концентруються на інших ділянках українознавства, ми вважаємо, що поруч з іншими темами, відновлення і продовження систематичних наукових дослідів української діяспори у співпраці з університетами і науковими установами в Україні, є одним із наших головних завдань. Одночасно Рада відповідальна за видання доповідей на міжнародних конгресах і конференціях, що їх улаштовувала у співпраці з іншими установами. Під сучасну пору готуються такі видання:
Науковий збірник, присвячений науковому життю і науковим установам у діяспорі. Цей збірник СНР видає у співпраці з Інститутом досліджень української діяспори при Національному університеті "Острозька Академія".
У підготові є 4-томний збірник Сучасний стан української історичної науки. Це доповіді та матеріали з Другого міжнародного конгресу українських істориків. Цей збірник Рада видає у співпраці з Інститутом історії НАН України і Державним Кам'янець-Подільським університетом і УІТ та іншими науковими установами. Віримо, що СКУ і його фундація допоможе СН Раді зреалізувати цей важливий проект. Перший і другий том має появитися в 2005 році.
Тепер обговорюється видання, присвячене науковій схемі історії України, базованої на працях М.Грушевського, О.Оглоблина, Н.Полонської-Василенко, М.Брайчевського та інших провідних істориків. У зв'язку з продовженням фальсифікації історії України IX - XIV ст. (Київська і Галицько-Волинська Держава), таке видання є винятково важливе. Відродження національної культури і утвердження української державності можливе лише на основі об'єктивного знання історії України. Саме цей проект винятково важливий для української діяспори та українознавців світу. Усі фальшиві концепції історії України треба усунути з високошкільних підручників на Заході та в Східній Європі. Це можна осягнути лише на основі поважних наукових праць в українській, англійській та інших мовах.
Вже давніше обговорюється видання Історії Світової Наукової Ради СКУ. Цей проект зреалізується в 2005/06 рр.
Обговорюється тепер питання серійного видання "Бюлетеню СН Ради", в якому були б подані інформації про діяльність українських наукових установ в діяспорі.
Світова Наукова Рада і помаранчева революція
Світова Наукова Рада зайняла активне критичне становище відносно фальсифікації президентських виборів в Україні. У цій справі вислано спеціальні повідомлення і листи до університетів, наукових установ і часописів в Україні, включаючи президента Національної Академії Наук акад. Б.Патона. На нашу думку, НАН України повинна була зайняти офіційне становище в обороні демократичних прав українського народу. Також ми вислали в справі виборів в Україні спеціального листа до Президента Буша. Це важлива документація діяльності Ради і українських наукових установ в діяспорі, яка відноситься до оборони демократичних принципів і незалежної демократичної Української Держави. Ми дали повну піддержку "Помаранчевій Революції" в Києві, внаслідок якої новим президентом України вибрано Віктора Ющенка. В листі до Президента з 27 грудня 2004 року, ми писали: "Сердечне вітаємо Вас з Вашою і нашою перемогою на цих виборах. Вважаємо, що, завдяки Вам, Вашим колегам і українському народові, в Україні відбулася справжня демократична Революція, яка матиме позитивні наслідки для нашої спільної батьківщини. Віримо, що розпочаті демократичні перетворення будуть продовжуватися і розвиватися, що скоро Україна стане передовою країною не лише в Європі, айв усьому світі".
Світова Наукова Рада СКУ гідно відстояла демократичні права українського народу і завжди стоїть на сторожі історичної правди України.
Любомир Винар,
Голова Світової Наукової ради СКУ.
12 квітня 2005 року.
ДОДАТОК
У Додатку додаємо лист-привітання Президенту України Вікторові Ющенку, листи протесту СНР проти фальсифікацій виборів президента в Україні: Заяву Світової Наукової Ради СКУ, звернення до Президента Національної Академії Наук України акад. Б.Патона, заяву Українського Історичного Товариства та

 
 

Цікаве

Загрузка...