WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат

Діяльність світової наукової ради при СКУ - Реферат


Реферат
на тему:
Діяльність світової наукової ради при СКУ
Після відбуття Загальних Зборів Світової Наукової Ради 18 серпня 2003 року в Києві та VIII Конгресу СКУ, відбуття конференції в Іллінойському Університеті (червень 2004) і Міжнародної наукової конференції "Українська діяспора: проблеми і дослідження" (вересень, 2004), яку СН Рада провела спільно з Інститутом досліджень української діяспори при Національному університеті "Острозька Академія", започатковано новий етап діяльности Світової Наукової Ради. Треба ствердити, що внаслідок "Помаранчевої революції" в Києві й обрання нового Президента України Віктора Ющенка та закріплення демократичної Української держави, прийшла певна переоцінка наших завдань у контексті загального розвитку української національної культури і науки в діяспорі й Україні. Українська діяспора є інтегральною частиною материкової України, подібно як єврейська діяспора є інтегральною частиною Ізраїльської держави. Українська діяспорна історія є нероздільною частиною загальної історії України. Обопільний зв'язок наукових установ і СН Ради з науковими установами й університетами України, відбуття спільних наукових конгресів і конференцій, видання спільних наукових праць і журналів, важливе для наукового життя в діяспорі і розвитку наукового українознавства і української національної культури в Україні. Можу додати, що організація СН Радою у співпраці з іншими науковими установами першого і другого Міжнародних конгресів українських істориків, допомога й участь у відбутті конгресів Міжнародної Асоціяції Україністів також є важливим фактором спільного наукового розвитку діяспорної та материкової України. Я вірю, що Світовий Конгрес Українців у зв'язку із національною "Помаранчевою революцією" в Україні, також доповнить і поширить пріоритети своєї діяльності і визначить нові завдання.
В основному діяльність СН Ради розвивається в трьох головних напрямах:
1) науково-організаційна праця;
2) науково-дослідна праця з наголосом на дослідження української діяспори в контексті українського історичного процесу;
3) науково-видавнича діяльність.
Започатковано друкувати звіти з діяльності СНР у журналі Українського Історичного Товариства "Український Історик". Звіти з діяльності Ради періодично друкуються в "Бюлетені СКУ".
Члени Світової Наукової Ради
Науково-організаційна діяльність
Ця ділянка включає наради СН Ради, організацію наукових конгресів і конференцій, координацію наукового життя в діяспорі, співпрацю з науковими установами в Україні та співпрацю з Дирекцією та Президією СКУ у наукових і академічних питаннях. У звітному часі також СН Рада зайняла критичне становище до політичної ситуації в Україні та повністю підтримала обрання Президента Віктора Ющенка та його головну концепцію незалежної демократичної Української Держави. Не підлягає сумніву, що нова демократична Україна має і буде мати унікальний вплив на розвиток української національної культури і наукового життя в діяспорі. На мою думку, дуже важливе завдання СКУ є відродити діяльність Світової Ради Культури, з якою в минулих роках близько співпрацювала Наукова Рада.
Міжнародні конгреси і конференції
Починаючи від відбуття загальних зборів і наукової конференції СНР під час київського конгресу СКУ, підготовки та відбуття Другого міжнародного конгресу українських істориків у Кам'янці-Подільському (вересень 2003 р.) у співпраці з Національною Академією Наук України (Інститутом історії України), Українським Історичним Товариством, Українською Вільною Академією Наук у США (Історичною секцією), Кам'янець-Подільським Державним університетом та іншими науковими установами, Світова Наукова Рада виступила на міжнародному науковому форумі і безпосередньо причинилася до успішного відбуття вищезгаданих конференцій. Безпосередня участь СНР в міжнародному конгресі сприяла дальшому поширенню зв'язків і співпраці з університетами та науковими установами.
Важливо відзначити дві міжнародні конференції, в яких Світова Наукова Рада була співорганізатором.
Міжнародну наукову конференцію "Українська діяспора: проблеми дослідження" Наукова рада відбула спільно з Інститутом дослідів української діяспорі Національного університету "Острозька Академія". Це була успішна конференція, присвячена обговоренню важливих питань наукового життя та діяльності наукових установ діяспори. Треба згадати, що з членів СКУ, в ній з доповідями виступили проф. Олекса Біланюк, президент УВАН у США, проф. Юрій Даревич, член Дирекції СКУ і голова Комісії людських прав СКУ, проф. Зенон Когут, директор Канадського Інституту Українських Студій Альбертського університету, проф. Любомир Винар, голова СН Ради і президент Українського Історичного Товариства. Велике признання за координацію та відбуття цієї важливої конференції належиться д-ру Аллі Атаманенко, директорові Інституту дослідів української діяспори, члена УВАН у США і близького співробітника СН Ради. На конференції було вирішено проводити наукові конференції, присвячені важливим питанням наукового дослідження життя української діяспори в різних країнах кожні два роки. Також було вирішено видавати наукові збірники з діяспорною тематикою, перший з яких зараз готується до друку.
Друга міжнародна конференція СН Ради і наукових установ відбулася у Львові 29 - 30 вересня 2004 р. і була присвячена відзначенню життя, діяльності та творчості Михайла Грушевського з нагоди 70-ліття його смерті. СКУ рекомендувала відзначити цю річницю Михайла Грушевського, найвидатнішого українського історика, провідного будівничого української національної культури, голови української Центральної Ради і де-факто першого президента Української Народної Республіки у 1918 році. Цю міжнародну конференцію зорганізувала СН Рада разом з Національною академією Наук України - Інститутом українознавства ім. І.Крип'якевича у Львові, Науковим Товариством ім. Шевченка в Україні, Українським Історичним Товариством ім. М.Грушевського та Історико-Меморіяльними Музеями М.Грушевського у Києві та Львові. Як відомо, в сучасній Росії появляються видання, звернені проти історичної спадщини Грушевського та його історичної схеми України і Східної Європи (напр. "История украинского сепаратизма" С.Щеголева (Москва, 2004), "Украинская болезнь русской нации" (Москва, 2004) та інші видання). Ця міжнародна конференція була дуже на часі. Хочу подякувати за допомогу в її організації директорові Львівського Меморіального Музею М.Грушевського у Львові п.Марії Магунь та іншим львівським вченим.
Згідно із планом діяльності СН Ради, 2

 
 

Цікаве

Загрузка...