WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Діяльність Драматичного театру Західного оперативного командування (1990 – 2005 рр.) - Реферат

Діяльність Драматичного театру Західного оперативного командування (1990 – 2005 рр.) - Реферат

театр у Збройних Силах України. Розпочався процес піднесення, статі про театр з'явилися на шпальтах газети "Армія України". Театр ожив. У 2004 р. він випускає прем'єрні вистави: "Фея гіркого мигдалю", "Чоловічий рід. Однина", "Одружись зі мною - не пожалкуєш", "Старомодна комедія", "Ведмідь" та інші - всього 10. Не забувають тут і про дітей: перед Новим роком поставлено дитячу виставу "Святий Миколай", 28 березня 2004 р. відбулася прем'єра - "Принцеса та свинопас" за казкою Андерсена. Відбувається справжнє відродження театру.
Провадиться робота з репертуаром (відбулася постановка п'єси-детективу "Кому потрібний ціаністий калій", п'єси О.Островського "Вовки і вівці"), зокрема звернення до класики (до "Шевченківських днів" поставили виставу "Мати-наймичка").
Головний режисер проводив вивчення глядацьких симпатій серед 150 військовослужбовців строкової служби після перегляду вистави затвором Шевченка "Наймичка". За його словами, йому стало сумно: з усіх 150 опитаних лише 8 чоловік читали цей твір.
До роботи в театрі були залучені молоді випускники факультету театрознавства Львівського національного університету [3].
Сьогодні Драматичний театр Західного оперативного командування є бюджетною неприбутковою установою. Його діяльність зорієнтована на підвищення духовності військовослужбовців, на створення необхідних умов для національно-патріотичного і культурного самовдосконалення їх та членів їхніх сімей, задоволення естетичних потреб, розвитку творчих здібностей і талантів.
Утримання театру проводиться за рахунок коштів загального фонду та надходжень з театральної діяльності на сплату оренди нежитлових приміщень. Річні витрати на утримання театру в середньому складають 538 тисяч грн., в тому числі:
- на оплату праці працівників (не військовослужбовців) 470 тисяч грн.
- на опалення приміщення 26 тисяч грн.
- на оплату водопостачання 7 тисяч грн.
- на оплату електроенергії 20 тисяч грн.
- на господарські потреби 15 тисяч грн. Доходи театру за рік складають 100 тисяч
грн., в тому числі:
- від театральної діяльності 30 тисяч грн.
- від оренди нежитлових приміщень 55 тисяч грн.
- від іншої господарської діяльності 15 тисяч грн.
Доходи, отримані із загального фонду становлять 370 тисяч грн.
Середня вартість одного квитка на виставу складає 10 грн. Дана собівартість включає в себе:
- оплату праці працівників, згідно штатного розкладу 1.55 грн.
- опалення театру 1,7 грн.
- водопостачання 0,5 грн.
- освітлення 1,5 грн.
- ПДВ 1,67 грн.
- оплату авторських прав 1,00 грн.
- відрахування до державного бюджету 25% 2,08 грн.
У 2005 р. репертуар Драматичного театру Західного оперативного командування складався з таких вистав: "На перші гулі" С.Васильченка; "Фея гіркого мигдалю" І.Кочерги; "Чоловічий рід. Однина" Ж.Ж.Брікера та М.Ласега; "Маленькі комедії" А.Чехова; "Мати - наймичка" Т.Шевченка; "Одружись зі мною, не пожалкуєш" Ф.К.Крьотца; "Наполеон та корсиканка" І.Губача; "Старомодна комедія" О.Арбузова; "Банкрут" О.Островського; "Кому потрібен кілер?" А. Дяченка; "Вам ціаністий калій з молоком, чи без?" Х.Х.Апонсо Мільяна; "Безприданник" Л.Разумовської; "Москаль - чарівник" І.Котляревського. Ідуть вистави для дітей: "Дума про козака Голоту" Н.Шейко - Мєдвєдєвої; "Розбійник Гуцик-Буцик" Г.Пройслера; "День народження кота Леопольда" А.Хаїта; "Пригоди бравого капрала" Я.Козлова; "Принцеса та свинопас" П.Ендиката; "Чик - і готово" С.Козлова. Всього за період із січня по липень 2005 р. 91 виставу переглянуло 1800 військовослужбовців Львівського гарнізону. У липні 2005 р. відбулася прем'єра вистави "Москаль - чарівник" за п'єсою І.Котляревського. У березні, згідно плану гастрольних поїздок, затвердженого командувачем військ Західного оперативного командування, відбулися виступи колективу в гарнізонах для військовослужбовців та членів їх сімей, а саме: 10.03.2005 р. відбувся виїзд у с.м.т.Старичі з виставами "Розбійник Гуцик-Буцик" та "Мати - наймичка" (режисер - постановник народний артист України Щербаков В.Г.); 11.03.2005 р. у м.Яворів з виставами "Розбійник Гуцик - Буцик" та "Мати - наймичка"; 20.03.2005 р. у с.м.т.Старичі ( Центральне містечко) для миротворчого контингенту з виставою "На перші гулі", (режисер - постановник народний артист України Щербаков В.Г.); 31.03.2005 р. - 1.04.2005 р. - відбувся виїзду м. Делятин з виставами "Кому потрібен кілер?" (режисер-постановник заслужений артист України Мельник В.М.) та "Чик - і готово" (режисер-постановник - народний артист України Щербаков В.Г.); 21.04.2005 р. - у с. Великі Мости з виставами "Розбійник Гуцик - Буцик" та "Мати - наймичка" (режисер - постановник народний артист України Щербаков В.Г.). У виставах були задіяні актори: народна артистка України Сатарова Ж.Г.; заслужені артисти України Купріянова В.М., Сатаров Ю.А., Мельник В.М.; актори: Звєріна А.М., Савельєва Л.І., Тадера В.О., Фролова Т.В., Данчук І.Б., Коваленко.
27 травня 2005 р. театр брав участь у VI Міжнародному театральному фестивалі етнічних театрів України, Держав СНД та Єврорегіону "Етно - Діа - Сфера" у м. Мукачево, де показав вистави "Чик - і готово" та "Наполеон та корсиканка" (режисер-постановник народний артист України Щербаков В.Г.). Були також здійснені шефські покази цих вистав у гарнізонах м. Мукачево та Виноградове. За участі акторів: Тадери В.О., Ольховського В.О., СавельєвоїЛ.І., Данчука І.Б., Сідлецького В.М., Перепелицького Л.Х., Шпак-Рильникової Н.Е., Скоровської Л.Л. За підсумками голосування журі фестивалю, колектив театру було нагороджено дипломом та медаллю лауреата фестивалю, а актриса театру Савельєва Л.І. за краще виконання жіночої ролі першого плану у виставі "Наполеон та корсиканка" за твором І. Губача була нагороджена Дипломом лауреата фестивалю. Всього виїзні вистави театру відвідало понад п'ять тисяч військовослужбовців та членів їх сімей. За грудень 2004 р. - липень 2005 р. в театрі відбулося три прем'єрні вистави: для дітей - "Чик - і готово" за п'єсою С.Козлова (режисер-постановник народний артист України Щербаков В.Г.), "Безприданник" за п'єсою Л.Разумовської (режисер-постановник заслужений артист України Мельник В.М.) та "Москаль - чарівник" за п'єсою І.Котляревського (режисер-постановник народний артист України Щербаков В.Г.)
На майбутнє театр планує:
- відродити добру пам'ять про Львівський драматичний театр в Україні;
- стати театром Збройних Сил України, відродити гасло театру: "Театр про армію, театр для армії";
- залучити до роботи в театрі молодих акторів. Проте лишається ще низка невирішених питань, головні з яких:
- визначення МО України статусу театру, відповідно до його завдань, стратегії розвитку; повернення повнокровного штату театру;
- задовільне фінансування;
- реконструкція приміщення (стіни з грибком, дірявий дах, витерті до дір килимові доріжки, бідний реквізит, кепський грим, неналежне освітлення і погані фонограми).
Використовуючи практичний досвід діяльності Драматичного театру Західного ОК 1991 - 2005 рр., зіставляючи його із сучасними проблемами, пов'язаними з перебудовою системи функціонування військових закладів культури і мистецтва у новому руслі економічних відносин, механізмами, які допоможуть поліпшити стан військових закладів культури і мистецтва в майбутньому, можуть бути:
- пріоритетність військової культури і мистецтва при забезпеченні бюджетними коштами;
- участь суб'єктів ринкової економіки у розвитку і наданні фінансової підтримки закладам культури і мистецтва, особливо театрально-видовищним підприємствам, та пільгове оподаткування підприємств, які здійснюють фінансування;
- благодійні внески і пожертвування громадських організацій, окремих осіб;
- раціональне зіставлення бюджетного фінансування і комерційних засад у діяльності культурно-мистецьких закладів;
- зміцнення матеріально-технічної бази культури і мистецтва;
- посилення соціального захисту її працівників.
Критичний стан у цій сфері пояснюється існуючою системою фінансування, що побудована за залишковим принципом виділення ресурсів. Загалом, за основу нового підходу до фінансування культури мають бути покладені нормативні асигнування з державного бюджету закладів культури і мистецтва.
Література:
1. 1.Давыдова И.Н. Театр боевой славы. - К.: "Мистецтво"., 1975. - 144с.
2. Захаров Н. Львовский орден Красной Звезды русский драматический театр Советской Армии. - Львов.:"Слава Родины"., 1985. - 60с.
3. Гапуло Г. Contra spem spero… // Армія України. - 2004. - 27 березня.

 
 

Цікаве

Загрузка...