WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Роль Народного Руху у відродженні державності - Реферат

Роль Народного Руху у відродженні державності - Реферат

партії на збереження єдності та консолідації рухівського братства, а також засудити деструктивні дії Богдана Бойка як такі, що дискредитують українську національну ідею та посилюють зневіру виборців у можливість консолідації національно-демократичних сил напередодні парламентських виборів.
Проте в цей доленосний час лави НРУ покинули і такі партійці-народні депутати, як Олена Бондаренко та Михайло Косів; із парламентської фракції НРУ вийшов син В. Чорновола Тарас.
Оновлену Політичну раду НРУ нині представляють Г. Удовенко, Л. Танюк, Ю. Ключковський, Н. Богашева, Л. Григорович, Л. Глухівський, Р. Зварич, Я. Кендзьор, Б. Костинюк, М. Кульчинський, О. Лавринович, А. Пашко, О. Чорноволенко, Р. Шмідт, В. Банада, Г. Білецький, К. Білолюбська, О. Бурденюк, Ю. Громовський, В. Данилов, Ю. Діденко, Я. Кендзьор, І. Клюс, В. Лабазов, О. Багнюк, Г. Петрук-Попик, Л. Пілунський, В. Піпаш, А. Ревенко, А. Семенченко, В. Сиченко, Ф. Снохацький, О. Ткаченко, Л. Фісоченко, І. Щмигельський, Г. Щіпковський.
УНР розвивалась паралельно до НРУ (У), і хоча якихось гучних акцій з боку "костенківців" не спостерігалось, прихильники Ю. Костенка дотримувалися думки про те, що саме вони уособлюють національно-демократичні сили.
8 грудня 2001 року ІІІ (XІІ) Всеукраїнські збори УНР обрали своє керівництво: головою УНР став Ю. Костенко, його першим заступником - І. Заєць, а заступниками - В. Кириленко, М. Ратушний, О. Слободян, В. Черняк. Президія ЦП представлена в такому складі: В. Асадчев, О. Гудима, Є. Жовтяк, І. Заєць, В. Кириленко, Б. Кожин, Ю. Костенко, П. Мовчан, В. Петров, М. Ратушний, О. Слободян, В. Ступак, В. Червоній, В. Черняк і В. Шевченко.
У січні 2000 року УНР входив до громадсько-політичного об'єднання національно-демократичних сил "Українська правиця", метою якого були "активізація та координація... діяльності з усіх суспільних проблем для повного втілення в життя української національної ідеї, яка стала визначальною при здобутті української Незалежності як 82 роки тому, так і 10 років тому. Наступне створення на цій політичній основі виборчого блоку для спільної участі в майбутніх виборчих кампаніях усіх рівнів". Проте невдовзі, так і не досягши своїх цілей, "Українська правиця" розпалася.
УНР вирішив також узяти участь у виборах у складі блоку В. Ющенка. 16 січня 2002 року на міжпартійному з'їзді виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" було затверджено передвиборну програму "Пора єднання та розквіту" і спільний список від блоку.
Від НРУ до списку блоку увійшло 37 осіб (Г. Удовенко посів у ньому третє місце), від УНР - в цілому 39 чоловік (Тут маються на увазі тільки чле-ни партій, а не всі кандидатури, подані в списках від цих двох партій.) Костенко опинився на четвертій позиції).
22 січня 2002 року мав відбутися перший етап об'єднавчого з'їзду НРУ та УНР. Він пройшов у березні: делегати його прийняли "політичне рішення" про об'єднання Рухів, але "фактичне" злиття має відбутися на другому етапі об'єднавчого з'їзду восени 2002 року. Пропозицію очолити об'єднаний Рух було висунуто Вікторові Ющенку, проте той не дав однозначної позитивної відповіді, остерігаючись до президентських виборів звужувати базу своєї підтримки прихильниками обох гілок Рухів.
Висновок
Отже, історія політичної партії Народний Рух України веде свій початок від громадсько-політичного руху, який був заснований на базі численних демократичних угруповань, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в "Літітературній Україні" 16.02.1989). У березні - вересні 1989 року - в більшості областей пройшли установчі конференції. Установчий з'їзд - 8-10 вересня 1989р. у Києві під назвою "Народний Рух України за перебудову".
У Народному Русі об'єдналися люди різних політичних переконань - від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму.Домінували настрої національної демократії, що привели до виходу з Руху частини комуністів і національних радикалів.
У перший же рік свого існування Рух організував ряд великих масових заходів, метою яких була боротьба за державну незалежність, відродження української нації, відтворення історії українського народу і державності. Особливу увагу в пропагандистській роботі Рух приділяв вихованню історією. Найбільшими заходами Руху були: "Живий ланцюг" до дня Злуки ЗУНР та УНР (22.01.1990), масовий виїзд на Нікопольщину та Запоріжжя до 500-ліття запорізького козацтва (7-12 вересня 1990), великі заходи під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині.
Зареєстрований Радою Міністрів 9 лютого 1990 р., цього ж року Рух досяг значних успіхів у виборчій кампанії, що дало змогу створити у Верховній Раді України впливову фракцію "Народна рада" та забезпечити більшість в ряді місцевих рад Західної України. Робота рухівських депутатів в областях і Верховній Раді, масові заходи Руху, активна позиція Руху під час референдумів та інших політичних акцій мали вирішальний вплив на становлення незалежної української держави і забезпечили перемогу незалежної ідеї на референдумі 1 грудня 1991 року.
Народний Рух заявив про свою опозицію режиму. Був перереєстрований у січні 1992 р. Мінюстом України в зв'язку з принциповими змінами Програми та Статуту.ІV з'їзд РУХу зробив вирішальний крок до утвердження Руху як політичної партії. На цьому і наступних з'їздах вносилися зміни до Статуту в напрямку від організаційних засад громадської організації до розбудови партії. Головою Руху обраний Вячеслав Чорновіл, підтверджені повноваження членів керівництва, обраних на третьому з'їзді (окрім М.Поровського, який склав повноваження). До Центрального проводу дообрані С.Головатий, В.Івасюк, О.Савченко. Частина делегатів зборів, незгодна з політикою В.Чорновола, оголосила про створення Всенародного руху України (ВНРУ).
У січні 1999 р. частина керівництва Руху на чолі з Ю.Костенком, незгодна з рішеннями першого етапу дев?ятого з'їзду, пішла на розкол Руху, виступивши відкрито проти В.Чорновола. 28 лютого вони організували нестатутне зібрання, оголошене ними "десятим з'їздом", і проголосили Ю.Костенка "головою НРУ".
ХІІ з?їзд Народного Руху України (Київ, 8 грудня 2001 року) прийняв Ухвали "Про утворення виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна"", "Про затвердження виборчого списку Народного Руху України у складі виборчого списку блоку Віктора Ющенка "Наша Україна"", "Про рекомендації Народного Руху України щодо кандидатів у народні депутати України від виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" в одномандатних виборчих округах". 3 травня 2003 року на ХІІІ з?їзді НРУ Головою партії було обрано Бориса Тарасюка. Заступниками Голови Руху стали Роман Зварич, Юрій Ключковський, Вячеслав Коваль, Василь Куйбіда, Лесь Танюк. У новому складі обрано Політичну Раду та Центральний Провід НРУ.
ХІV з?їзд Народного Руху України, що відбувся у столиці 20 березня 2004 року, ознаменувався ухваленням рішення щодо утворення виборчого блоку для участі у виборах Президента країни та прийняттям змін та доповнень до Статуту НРУ.
Найпершою метою, найголовнішим завданням Руху стало здобуття незалежності України, подальші досягнення Народного руху України виглядають не більш яскраво, ніж досягнення інших політичних сил сучасної України.
Список використаної літератури
1. "Час/Tіme", 22-28 січня 1998 р.
2. "Зеркало недели", 16 травня 1998 р.
3. "Високий замок", 17 липня 1998 р.
4. "Час", 18-25 грудня 1998 р.
5. "Інтерфакс-Україна", 12 березня 1999 р.
6. "Укрпартінформ", 11 вересня 2001 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...