WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Роль Народного Руху у відродженні державності - Реферат

Роль Народного Руху у відродженні державності - Реферат

Національного банку України Віктора Ющенка, то я готовий зняти свою кандидатуру негайно і братиму участь в агітації за цього претендента" ("Інтерфакс-Україна", 15 травня 1999 р.), - запевняв він, прекрасно знаючи, що ще в грудні 1998 року В. Ющенко рішуче відхрестився від участі у президентській виборчій кампанії.
Мінюст дещо забарився з реєстрацією Руху Ю.Костенка попри запевнення Василя Червонія в тому, що в УНР на момент проведення установчого з'їзду було зареєстровано 20,3 тис. членів (що набагато менше, ніж кількість голосів, відданих за Ю. Костенка на президентських виборах), і попри те, що сам голова партії нарешті відмовився від затятого відстоювання належності атрибутів і назви НРУ саме його крилу розшматованого Руху (їх успадкували-таки "удовенківці"). Врешті-решт УНР Ю. Костенка було визнано Міністерством юстиції як партію - аж 30 грудня 1999 року.
Тим не менш Юрій Костенко та Геннадій Удовенко взяли участь у поточній виборчій кампанії, зареєструвавшись кандидатами на пост Президента України. Результати голосування виявилися для Рухів плачевними: Л. Кучма набрав 36,49% голосів виборців, П. Симоненко - 22,24%, О. Мороз - 11,29%, Н. Вітренко - 10,97%, Є. Марчук - 8,13%, Ю. Костенко - 2,17%, Г. Удовенко - 1,22%, інші 7 кандидатів отримали менше 1% голосів. Вкупі голів Рухів підтримало аж 3,39% з тих, хто взяв участь у голосуванні. Загалом Ю. Костенку симпатизувало 570 тисяч виборців, а Г. Удовенку - 319 тисяч.
2000-2001 роки минули для Рухів у з'ясуванні "надважливих" питань "Хто в домі господар?", "Хто більше винен?", "Хто більш рухливий?".
Та 29 листопада 2000 року НРУ утворив спільний блок з партією "Реформи і порядок" та Конгресом українських націоналістів, завданням якого стало висунення спільного списку на вибори до ВР у 2002 році. УНР не виявляв ніяких намірів долучитися до цього блоку.
НРУ, слідуючи традиції, активно співпрацював з Меджлісом кримськотатарського народу. 31 липня 2001 року було ухвалено угоду про політичне співробітництво між Меджлісом кримськотатарського народу і НРУ, погоджена спільна участь у виборах 2002 року
Врешті-решт 8 вересня 2001 року розрізнені Рухи на спільному засіданні Центральних проводів все ж вирішили, що воля "рядових членів Руху" таки щось важить, а "об'єднання Руху є визначальним у процесі консолідації патріотичних сил", а відтак підтвердили намір увійти у спільний виборчий блок "Наша Україна".
Головного болю двом Рухам додав третій Рух - "Народний рух за єдність", лідери якого Богдан Бойко та Георгій Філіпчук зробили свою публічну політичну кар'єру на намірі виступити об'єднувачами Рухів. Усі закиди в спекулюванні Б. Бойко відкидав з порога: "...у мене квиток члена НРУ за номером 2". Діяльність "Народного руху за єдність" активізувалася восени 2001 року, коли було утворено виборчий блок під назвою "Народний рух України". Обурення Г. Удовенка і Ю. Костенка використанням "торгової марки" НРУ правових наслідків для "бойківців" не мало. НРУ(є) став базою, навколо якого дістали можливість згуртуватися всі, хто був переконаний у "неавтентичності" діяльності Рухів та їхніх програмових засад.
За словами Б. Бойка, "виборчий блок "Народний рух України" послідовно займатиме державницьку націонал-демократичну нішу політичного спектру. Адже за існуючої ситуації українському виборцеві, який завжди голосував за Рух, нині немає за кого віддати свій голос: блок Віктора Ющенка "Наша Україна", за всієї поваги до його учасників, не є носієм національно-консервативної ідеології, його ідеологічна платформа є ліберальною. Ми ж послідовно відстоюємо традиційні рухівські ідеали, зокрема - виступаємо за заборону компартії як антидержавної сили. Фактично виборчий блок "Народний Рух України" залишається єдиним правонаступником Народного руху України взірця 1989-го - початку 90-х років". Щодо можливості спільного виступу на виборах до ВР 2002 року з двома іншими гілками Руху Б. Бойко переконаний: "Ми вичерпали всі ресурси для реального продовження переговорного процесу, зокрема із Рухом Г. Удовенка, з яким провели кілька раундів переговорів. Не зустрівши зустрічного прагнення до єднання, вважаємо, що робили все можливе з нашого боку для повернення Руху до його первинного стану. Костенко та Удовенко, ведучи свої партії до "Нашої України", фактично вже вирішили їхню долю - обидві рухівські гілки розчиняться у "Вавилонській вежі" ющенківського блоку. Ми ж прагнемо зберегти для України Народний рух. Саме тому творимо однойменний виборчий блок" ("Укрпартінформ", 8 вересня 2001р.).
До Богдана Бойка приєднався виключений 20 жовтня 2001 року на засіданні Центрального проводу НРУ з керівництва НРУ колишній голова Дніпропетровської організації НРУ, голова секретаріату НРУ, один із перших членів Руху Сергій Конєв, котрий у своїх численних інтерв'ю "порочив" ідею входження НРУ Г. Удовенка до виборчого блоку "Наша Україна" і переконував усіх у тому, що не можна "розчиняти" НРУ в блоці. Зокрема, ще залишаючись керівником апарату ЦП НРУ, С. Конєв окреслив своє концептуальне бачення майбутньої виборчої долі НРУ. Він твердив, що НРУ зможе не турбуватися з приводу своєї майбутньої політичної долі, якщо піде на парламентські вибори самостійно і під власною назвою. А поточну ситуацію він охарактеризував як легкий політичний невроз, що охопив політичних партнерів партії. Воднораз С. Конєв зазначив хибність тієї тези, що в широкому блоці, складеному з різних партій, Народний рух матиме рівноцінне своєму місцю на політичній арені представництво у Верховній Раді. "Втратити фракцію, - указав він, - це втратити партію" (УТ-1, "Доброго ранку, Україно!", 5 вересня 2001 р.).
У листопаді 2001 року в заяві НРУ було висловлено "рішучий протест у зв'язку з рішенням від 24 листопада про утворення виборчого блоку "Народний рух України: "Ця штучно створена організація (НРУ за єдність) має своєю справжньою метою не єдність, задекларовану в назві, а компрометацію справжнього Народного руху України, рішень і дій керівництва і активістів нашої партії, цинічне використання рухівського загалу, наших прихильників на виборах 2002 року..."
11 вересня було оприлюднено коментар секретаря ЦП партії "НРУ за єдність" Віри Ярмоленко з приводу перспектив об'єднання Рухів: "Керівники УНР та НРУ лукавлять, говорячи про неможливість об'єднання Руху до виборів... Призначення ними нібито об'єднавчого з'їзду двох Рухів на 22 січня 2002 р. - це чергове намагання вкотре ввести в оману рядових рухівців та виборців. Ніякі обставини не заважають провести об'єднавчий з'їзд усіх трьох Рухів до 15 жовтня, обрати на ньому спільне керівництво об'єднаного Руху і затвердити спільний виборчий список... Якщо Костенко та Удовенко і надалі блокуватимуть цей процес…, то тоді вони нестимуть всю відповідальність за наслідки своїх діянь для долі всієї України" ("Укрпартінформ", 11 вересня 2001 р.).
4. Сучасний період діяльності
двох гілок колишнього Народного руху України
8 грудня 2001 року XІІ з'їзд НРУ ухвалив таке рішення: НРУ піде на вибори спільно з УНР, ПРП, КУН, "Солідарністю", ХНС, "Вперед, Україно!", Молодіжною партією України, ЛПУ, увійшовши до складу передвиборного угруповання "Виборчий блок Віктора Ющенка "Наша Україна" для участі у виборах народних депутатів України, а лідером цього блоку стане В. Ющенко.
З'їзд виключив із керівництва партії Дмитра Понамарчука, члена Політради Романа Василишина. Також було виключено з лав партії Сергія Конєва "за діяльність, спрямовану на розкол у партії". Було затверджено виборчий список НРУ в складі виборчого списку блоку Віктора Ющенка "Наша Україна", ухвалено рішення продовжувати курс

 
 

Цікаве

Загрузка...