WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Міста-побратими Києва - Реферат

Міста-побратими Києва - Реферат


РЕФЕРАТ
З українознавства на тему:
"Міста-побратими Києва"
ПЛАН
1. Вступ.
2. Київ та його побратими.
3. Історія встановлення дружніх стосунків Києва та міст світу.
4. Співпраця української столиці з містами-побратимами.
Житель міста, що не цікавиться "зовнішньою політикою міста", якщо і знає, що у міста є побратими, то навряд чи зможе назвати хоча б кілька. Більш обізнаний громадянин якщо і назве їх точну кількість, то швидше всього не зможе пригадати всі їх назви. Але майже у кожного хоч раз виникало запитання: а для чого нам ці побратими?
Тісні товариські взаємовідносини з країнами, співробітництво в галузі політики, економіки, культури мають розвиватись на міцних засадах. Вони будуються на спільному історичному минулому, взаємних інтересах народів співпрацюючих країн. Велику роль в процесі зміцнення гарних відносин двох держав завжди відігравали міста-побратими.
Київ - це місто з давньою історією, столиця країни з культурою, багатою на традиції та нові сучасні тенденції у розвитку живопису, театрального, естрадного та інших видів мистецтв. Київ уособлює в собі всю культурну спадщину України та розвиває одночасно у своєму серці новітні погляди та ідеї у всіх галузях суспільного, економічного чи політичного життя. Київ гідно представляє нашу країну у взаємовідносинах з країнами світу і заслужено отримав статус міста-побратима для багатьох міст у різних країнах світу.
Сьогодні можна нарахувати щонайменше 20 стовідсоткових міст-побратимів Києва, що активно співпрацюють з нашою столицею в різних сферах. Так, наприклад, можна назвати такі основні міста-побратими Києва:
" у Франції - Тулуза та Париж;
" у США - Чікаго;
" у Польщі - Краків;
" у Фінляндії - Тампере та Хельсінкі;
" у Японії - Кіото;
" у Данії - Однесе;
" у Німеччині - Мюнхен та Лейпциг;
" в Італії - Флоренція та Рим;
" у Швеції - Стокгольм;
" у Мексиці - Мехіко;
" у Білорусії - Мінськ;
" у Греції - Афіни;
" у Польщі - Варшава;
" у Китаї - Пекін та Ухань;
" у Росії - Москва;
" у Канаді - Торонто;
" у Великобританії - Единбург
і цей список ще можна продовжувати, називаючи міста-побратими Києва в інших країнах : Словакія, Литва, Терція, Австрія, Молдова, ПАР, Венгрія, Куба, Естонія, Вірменія, Болгарія, Азербайджан, Киргизстан, Бельгія, Узбекистан,Латвія, Грузія - у всіх цих країнах теж є міста, рідні по духу нашій столиці. За словами мера Києва, тільки за 12 років незалежності Київ підписав угоди про братерство та співдружність з 54 столицями світу і Перуанська столиця Ліма може стати 55ою. Таким чином Київ може попасти до Книги рекордів Гінеса.
Як же історично встановлювались ці дружні стосунки Києва з містами світу?
Після Другої світової війни, з виникненням ООН, в європейських містах почало зароджуватись бажання налагодити зв'язки один з одним. Засновниками ідеї споріднених міст були Французи. Вони і створи Всесвітню федерацію міст-побратимів. В першу чергу приймали європейські міста, але організація була відкрита і для всіх інших міст світу.
Першим побратимом для Києва стало місто Тампере і в цьому році відбулося 50 років з дня встановлення дружніх відносин з цим містом.
Чому ці міста називають "побратимами"?
Саме в містах-побратимах завжди відкриті двері для обох товаришуючи країн, саме тут завжди будуть раді гостям зі співдружної держави, саме тут можна розраховувати на підтримку та розуміння, саме в цих містах відбувається своєрідний "діалог культур" - адже дуже часто культури і традиції товаришуючих країн дуже відрізняються, і завжди цікаво познайомитись з новими культурами світу.
Дуже часто в містах побратимах організовуються заходи різного роду: виставки, фестивалі, спортивні змагання, дні культури та інше. Це сприяє їх ще більшому зближенню. Так, скажімо, на День Києва у нашій столиці відбувався грандіозний фестиваль міст-побратимів "Київ травневий", на який з'їхались представники 15 країн з театральними шоу, концертами, виставами тощо.
Окрім культурних програм, взаємовідносини між такими містами включають в себе і допомогу у скрутну хвилину. Так Київ дуже тісно співпрацює з Мюнхеном, де лікувались від білокрів'я українські діти, українці часто їздять на відпочинок до гірськолижних курортів цього міста. Київ також допомагає своїм побратимам: так, наприклад, під час повені у Флоренції Київ першим прислав туди своїх реставраторів, адже Флоренція - велике місто-музей.
Київ - дуже привабливе місто, тому ще багато міст світу пропонують нам свою дружбу, а вже існуючі міста-побратими завжди охоче з нами співпрацюють.

 
 

Цікаве

Загрузка...