WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Сучасні проблеми соціокультурної орієнтації України - Реферат

Сучасні проблеми соціокультурної орієнтації України - Реферат

культурним життям, держава, знову ж таки, нічого не зробила для того, щоб навіть ті мізерні кошти з бюджетів різних рівнів йшли на регіонально значнуші, пріоритетні, науковомісткі проекти. Європейські фонди, фундації, агенції, наглядові Ради с поки що взірцем накопичення коштів на культурні пріоритети і, власне, більш-менш чесного їх розподілу. В Україні, на жаль, панує чиновник-авторитарій.
Інвестування - за старою, антиєвропейською звичкою - об"єкта культури, а не його змістовної діяльності (проекту, програми, художньо-мистецької акції, спектаклю і т.ін.) знову ж таки суттєво знижує темпи поступу до європейської спільноти, за одним разом підживлюючи споживацькі інтереси кадрового корпусу.
Очікування від держави фінансування у повній мірі наявної інфраструктури водночас гальмує пошук і продукування конкурентноздатних культурних, інформаційних, дозвіллєвих, рекреаційних та інших послуг населенню.
В зв"язку з вищезазначеним стає досить проблематичною поява конкурентного середовища в культурній,розцінюючи культурну діяльність як і виробничу, посередницьку, банківську тощо.
Такі принципи співіснування, співдії суб"єктів культурного життя не є і не будуть вважатись європейськими.
Таким чином, долання проблем передєвропейського періоду могло б початися ще "вчора": з витворення пріоритетів, глобальних цілей, принципів культурного життя, механізмів досягнення європейських ідеалів, "ембріональних секізів" - тобто власної моделі культурної політики, що взорується на кращих традиціях та загальносвітових цінностях.
Від цього залежить бути нам цивілізованими європейцями чи ще з сотню років вештатись між феодалізмом та "світлим майбутнім усього людства".
Інформаційна довідка щодо Плану дій Україна-ЄС
Протягом 2004 року проведено низку консультацій щодо узгодження проекту Плану дій Україна - Європейський Союз - документу, що має стати новим інструментом співробітництва сторін на найближчі три роки. Результатом цієї роботи стало погодження Україною та ЄС на експертному рівні положень зазначеного Плану дій (20 вересня 2004 р.).
В рамках Плану дій вдалося досягти важливих для України принципових домовленостей щодо:
- можливості укладення між Україною та ЄС нової посиленої угоди,
- визначення умов та порядку створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС,
- започаткування конструктивного діалогу зі спрощення візового режиму між Україною та ЄС з метою підготовки до майбутніх переговорів щодо укладення відповідної угоди з цього питання,
- розробки з 2007 року нової моделі надання технічної допомоги, надання Україні фінансової підтримки з боку ЄС для реалізації заходів, передбачених Планом.
Положення економічного розділу Плану дій складають фактично комплекс заходів, які необхідно здійснити з метою доступу України до спільного ринку Євросоюзу, тобто реалізації на практиці принципу "чотирьох свобод" - вільного пересування товарів, послуг, капіталу та робочої сили, розбудови ринкової економіки із створенням необхідної інфраструктури, підвищення конкурентоспроможності суб'єктів господарювання України.
Зокрема, положеннями Плану дій передбачається:
1. Поступове скасування усіх експортних та імпортних обмежень.
2. Поступова лібералізація торгівлі сталеливарними виробами відповідно до двосторонньої угоди між Україною та ЄС про торгівлю сталеливарними виробами.
3. Гармонізація українських стандартів та відповідного законодавства із системою технічного регулювання Євросоюзу, що дозволить підвищити конкурентноздатність продукції української промисловості та більш впевнено закріпитись на зовнішніх ринках.
4. Поглиблення співробітництва у санітарній та фітосанітарній сферах шляхом укладення в майбутньому відповідної угоди, що сприятиме нарощуванню обсягів експорту продукції сільськогосподарської галузі.
5. Започаткування роботи по створенню зони вільної торгівлі між Україною та ЄС після вступу України до Світової організації торгівлі.
6. Активізація діалогу з питань працевлаштування та забезпечення недискримінаційного ставлення до працівників-мігрантів на підставі громадянства.
7. Підтримка проектів, що потребуватимуть інвестицій у інфраструктуру, через Європейський інвестиційний банк.
8. Розвиток фіскальної системи України, включаючи відповідні установи, з метою її адаптації до міжнародних стандартів та стандартів ЄС.
9. Сприяння розвитку підприємництва, у тому числі відкриття в Україні Європейських Інформаційних Кореспондентських Центрів.
10. Забезпечення рівня захисту прав інтелектуальної власності, аналогічного існуючому в ЄС, включаючи відповідні механізми його реалізації.
Положення Плану дій Україна-ЄС передбачають також:
- розвиток національної транспортної інфраструктури,
- співробітництво у галузі супутниковій навігації,
- розширення співробітництва у сфері охорони навколишнього середовища;
- залучення України до участі у Європейській енергетичній програмі;
- розширення співробітництва у сфері освіти та науки, сприяння розвитку міжкультурного діалогу (зокрема через програму "Молодь"), збільшення можливостей навчання та обміну для студентів та молодих науковців.
В цілому, виконання Плану дій сприятиме реалізації положень Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС, досягненню мети України щодо подальшої інтеграції до європейських економічних та соціальних структур, закладе міцну основу для подальшої економічної інтеграції, сприятиме розробці та реалізації політик та заходів, спрямованих на забезпечення сталого економічного зростання та соціального зближення, зростання рівня життя та захисту навколишнього середовища, забезпечуючи тим самим досягнення довгострокової цілі сталого розвитку.
21 жовтня 2004 р. проект Плану дій Україна-ЄС схвалено на засіданні Урядового комітету економічного розвитку та з питань європейської інтеграції. ЄСівська сторона погодила План дій на політичному рівні.

 
 

Цікаве

Загрузка...