WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Звичаї нашого народу (Великдень) - Реферат

Звичаї нашого народу (Великдень) - Реферат


Реферат на тему:
Звичаї нашого народу (ВЕЛИКДЕНЬ)
"Не я б'ю - верба б'є, за тиждень - Великдень!" - кажуть у Вербну неділю. Ще й б'ють прутиком вербовим по плечах, аби здоровим бути, міцним. У неділю, за тиждень до Великодня, вшановується свято Вхід Господній в Єрусалим. Коли Ісус Христос в'їжджав у місто на ослі, люди його щиро вітали: кидали під ноги зелене гілля, одіж, квіти. І якщо на Вербну неділю йдемо до церкви з гілочками верби, то мовби заново вітаємо Христа.
Хто йшов до церкви, мусів прутики ламати сам. Наиліпше з того дерева, яке своїми руками посадив. Освячене гілля клали за образи. Іншу освячену гілочку несли у двір, на ставок - садили. Коли прийметься, значить і розростеться рясно, і добро в тій оселі запанує.
Вважалося, що верба за образами у хаті захищатиме від грому. Як носитимеш при собі - нічого злого з тобою не трапиться.
Освячена в церкві верба володіла надзвичайно цілющими властивостями. Не раз бабусі просили: "З'їж, доню, китицю - не буде горло боліти..." Помагало. Накладали у купіль, коли дитина мала нездорові діжки. На голівку так робилося.
Кидали в молоко при кип'яченні - зникали з людини чари,злий погляд, перехід. Китицю у вогонь кинеш - до хати не прилетить жоден недобрий дух, Вербові котики варто класти до вінчальних свічок, щоби не розділив молодят грім.
Як вигонили перший раз в новому році на пасовище худобу, обов'язково постьобували освяченою вербою.
Рибалки кидали її у воду - гарно плодитиметься риба. У стайні залишено - на ведіння худоби. Як в стіжок запхано, значить, щоби не гнило сіно, солома.
Чи не найцікавіше: на Вербну неділю вважалося добрим освідчитися у коханні. Тоді кохання ніхто не розіб'є. І це все могли робити чи не робитися як веліла душа, як хотілося. Але в цей день ^обов'язково батьки з дітьми, уся родина говорила й навчалася Слів Божих. Найменші повторювали почуте від дорослих: "Я є Господь Бог твій, що вивів тебе з землі єгипетської, з дому неволі. Тому: Не знай інших Богів, крім Мене, не взивай марно імені Господа Бога твого, пам'ятай день святий святкувати, шануй вітця свого і матір свою, щоб було тобі добре і щоб довго прожив ти на землі

 
 

Цікаве

Загрузка...