WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаУкраїнознавство → Місто Долина - Реферат

Місто Долина - Реферат

ступеня. В боях проти фашистів відзначилися Д. К. Галів, В. І. Басюк, І. І. Поліщук та інші.
В роки відродження народного господарства і здійснення соціалістичного будівництва в Долині швидкого розвитку набирала нафтова й газова промисловість. У 1944 році інженери-геологи Валентин і СерафимаЛопатіни та Василь і Зоя Глушко провели розвідувальні роботи на околицях міста і склали геологічні карти цього району. Українські буржуазні націоналісти вбили Валентина Лопатіна і Зою Глушко, але починання комсомольців продовжили інші. На основі характеристики геологічної будови глибинних складок, дослідженої молодими ентузіастами, було споруджено першу нафтову вишку. В 1950 році свердловина дала нафту.
Створення нових свердловин і розширення нафтовидобутку стало базою для організації у 1952 році нафтопромислового управління "Долинанафта". Розвиток долинських нафтових підприємств здійснювався за братньою допомогою нафтовиків країни. В Долину з Грозного, Баку, Ішимбая на постійну роботу прибули десятки фахівців, вони передавали робітникам багатий досвід, навчали їх видобувати чорне золото. В Долині працюють також випускники Львівського політехнічного інституту, Дрогобицького нафтового технікуму.
Нафтовики Долини уже за роки п'ятої п'ятирічки збільшили видобуток нафти в 20 разів. За цей час вони дали понад план 38 тис. тонн палива, збільшили продуктивність праці у 8,3 раза, знизили собівартість однієї тонни продукції більш як на 80 проц. В соціалістичному змаганні долинські нафтовики здобули перше місце серед прикарпатських нафтовиків і за це удостоєні перехідного Червоного прапора об'єднання "Укрнафта".
В 1957 році серед колективів промислових підприємств Долини розгорнулося змагання на честь 40-річчя Радянської влади. Протягом десяти місяців ювілейного року колектив нафтопромислу видобув понад план 13 396 тонн нафти. Особливо великих успіхів досягла нафтовидобувна бригада майстра Ігоря Флюнта, яка, маючи річне зобов'язання дати понад план 8 тис. тонн нафти, фактично видобула додатково 9 тис. тонн чорного золота. В цілому на нафтопромислових підприємствах Долини в 1957 році продуктивність праці значно зросла в порівнянні з 1950 роком.
Три родовища нафти відкрили геологи у 1958 році. Для кращої експлуатації Долинського нафтового родовища було створено Болехівську контору розвідувального буріння. Одночасно для раціонального спорудження й використання бурових вишок біля нафтових об'єктів побудували електрозварювальний цех, механічну майстерню, гараж для спеціальних машин. Усе це сприяло тому, що долинські нафтовики дали того року 65 проц. республіканського видобутку нафти.
Швидкими темпами зростала Долина в роки семирічки. Уже на початку 1959 року стала до ладу будівельна база, розпочато будівництво заводу залізобетонних виробів і конструкцій, асфальтобетонного комбінату підсобних промислів. 1960 року розпочалося спорудження газопереробного заводу, устаткування для нього надходило з 280 підприємств Ленінграда, Новосибірська, Єревана, Ашхабада, Мінська, Кишинева, Чернівців та інших міст країни.
За семирічку долинські виробничники здали в експлуатацію нафтопровід Долина-Дрогобич, газопровід Долина-Івано-Франківськ-Чернівці, комплекс об'єктів ремонтно-експлуатаційної контори з електроремонтною базою, збудували хлібозавод.
Водночас тут почали будувати культурно-освітні заклади. В місті споруджено корпус середньої школи, розпочато будівництво школи-інтернату, відкрито школи: семирічну музичну, восьмирічну загальноосвітню, спортивну. Для робітничої молоді створено вечірній нафтовий технікум, курси підготовки у вищі навчальні заклади.
Завдяки самовідданій праці трудящих Долина перетворилась на важливий промисловий район республіки. Тут і далі провідною галуззю залишаються нафтовидобувна й газопереробна промисловість.
У 1966 році в Долині завершено будівництво газопереробного заводу. Напередодні пуску підприємства спеціалісти заводу вивчали виробничі процеси на газо-бензинових заводах Татарської APСP. З Татарії у Долину прибув досвідчений спеціаліст І. О. Тусевич. Долинські газовики застосували нові технічні досягнення, впровадили автоматичні прилади для контролю технологічних процесів, автоматичний аналіз газів на потоках тощо. Колектив газопереробного заводу є переможцем у Всесоюзному соціалістичному змаганні на честь ленінського ювілею і нагороджений перехідним Червоним прапором Міністерства газової промисловості СРСР та першою грошовою премією.
Важливе значення для промислового розвитку Долини мають також і інші підприємства. Тут працює завод залізобетонних виробів і конструкцій, який постачає народному господарству більше десяти видів продукції, в т. ч. бетонні конструкції, перекриття, панелі різного типу, ферми, перемички.
В Долині розвивається харчова промисловість, яка представлена хлібокомбінатом і молокозаводом. Колектив хлібокомбінату тепер випускає 50 сортів продукції, серед них 20 сортів хліба, декілька сортів булок та кондитерських виробів. На молокозаводі виготовляється кефір, сметана, ряжанка, сир "Пресований", "Закарпатський" і "Радянський". В місті є також фабрика культурно-побутових товарів.
Любов до своєї спеціальності нафтовик передав дітям: синові Ярославу, який працює оператором, дочці Наталії, інженеру. Професія у спадщину передається в багатьох сім'ях нафтовиків.
За радянської влади долинянці стали справжніми господарями своєї долі. Кращих з них обирали делегатами на з'їзди партії, у вищі органи державної влади. Депутатом Верховної Ради СРСР була жителька міста А. М. Гретчак і нафтовик М. А. Крицун, депутатами Верховної Ради УРСР обиралися секретар райкому партії А. 3. Шатохін і пилоправ лісокомбінату П. Д. Іжик. Нафтовик М. Я. Сердюк був делегатом XXI з'їзду КПРС, старший оператор по видобутку нафти Я. М. Пишкевич - XXIII з'їзду КП України. З часу визволення Долини від фашистських окупантів у місті чималих успіхів досягнуто і в житловому будівництві. Для трудящих споруджено 1722 квартири; крім того, тут є 914 індивідуальних будинків, 70 проц. яких зведено за допомогою держави. На околиці Долини виросло нове містечко нафтовиків, у ньому - багатоповерхові будівлі, є кафе, їдальня, готель, гастроном, магазини, культурно-освітні й лікувальні заклади.
В старому місті з'явилися нові вулиці: ім. К. Маркса, Кірова, Жданова, Миру; обладнано нові красиві сквери. З ініціативи депутатів міської Ради І. П. Піддубного, Л. М. Мурая було вирішено на околиці міста упорядкувати колись занедбане озеро. Тепер тут чудовий куточок відпочинку. Робітники промислових підприємств під час суботників розширили й поглибили озеро, укріпили його береги, обладнали спортивну станцію, пляж, місце для рибалок. Комсомольці посадили верби та інші декоративні дерева. За активною участю робітників та службовців створено міський парк відпочинку.

 
 

Цікаве

Загрузка...