WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → Поезія рідного краю: творчість В.Рябого та Я.Руданця - Реферат

Поезія рідного краю: творчість В.Рябого та Я.Руданця - Реферат

автор порушує проблему скороминучості людського життя. Поет доводить, що кохання - найкраще почуття у світі, а не спробувавши його, жаль вмирати.
Хочем ми чи не хочем:
З-під трави, з-під хреста
Не розплющимо очі
І кохані уста.
..Сад цвіте біля хати,
В небі хмарка пливе.
Поспішаймо кохати.
Ще не пізно. Живем.
У вірші "Раїна" автор називає тополю символом кохання і висловлює свою шанобливе ставлення до рідного дому.
А закінчити свою розповідь - дослідження про Ярослава Григоровича Руданця я б хотіла віршем із збірки "Раїні", який мені здався просто чудовим. Ним автор завершив збірку, а по рахунку він чотириста четвертим.
Я міг не народитись
Та народився все ж -
Любов'ю нагордитись,
Яка не має меж.
Залюбленим і любим,
Готуюсь в потім,
Тут - під крислатим дубом.
Свій залишаю слід.
ВИСНОВОК
Якщо українці - нація поетів, то Коломия - однин із осередків поетичної України.
[14, с. 1]
З цих рядків я розпочинала писати вступ до своєї науково роботи для того, щоб підкреслити значення свого міста в поезії, адже саме в ньому проживає велика кількість талановитих поетів. Хоча ми й небагато чули про них. Та це не тому, що вони погано пишуть, а тому, що не мають змоги видати і показати світу всі свої вірші.
Так як я вже згадувала на початку своєї роботи, мені не зрозуміле ставлення деяких підлітків до поезії і взагалі до книги. Багато хто з моїх друзів цікавляться написанням моєї роботи, розпитували як її писати. Неодноразово я чула питання: А для чого вона тобі? Що ти хочеш довести чи дослідити за допомогою цієї наукової роботи?
Вислуховуючи всі ці питання, я вирішила провести ще одне експериментальне дослідження. Воно полягло в тому, щоб зацікавити і переконати своїх друзів, на основі того матеріалу, що явикористовувала у своїй роботі, в тому, що література - це скарб, який залишають по собі покоління, а поезія - це світ, який кожна людина може знайти в окремому вірші і зрозуміти по-своєму. І в мене це вийшло. Багато хто з них почав читати вірші, особливо тих авторів, про яких я писала в роботі.
Другим завданням, яке я поставила собі, починаючи писати роботу, було вияснити що спонукує поетів (а саме В.Рябого Я.Руданця) писати. З мого дослідження зрозуміла, що Василь Рябий пише, бо не може не робити цього, адже хоче залишити своїм нащадкам пам'ять про себе і навчити їх чогось через книгу. Щодо Ярослава Руданця, то відповідь на своє питання я знайшла в одному із номерів газети "Вільний голос". Ось, о з цього приводу сказав поет: "Я пишу, бо часом, читаючи якусь збірку не знаходжу там вірша якого хотів би знайти. Отож, сідаю і пишу його сам".
[1, с. 10]
Досить неприємним для мене виявився той факт, що дуже часто у поетів не має коштів для того, щоб видати збірку. Але дякувати Богу, що знаходяться спонсори, завдяки яким ми можемо насолоджуватись віршами. Говорячи, наприклад, про Ярослава Руданця, хочеться подякувати тому, хто допоміг випустити збірку "Хвилина дощу": Коломийському деревообробному заводу.
Для своєї роботи - дослідження я просто інтуїтивно обрала двох поетів, творчість яких видалася для мене досить цікавою і зовсім різною. Спочатку я вирішила зібрати про них всю можливу літературу, а потім сама познайомилася з поетами, для того, щоб зрозуміти їхній характер та сутність. Хоча й Василь Рябий подарував мені книгу та порадив куди потрібно звернутися, щоб більше знайти про нього інформації, я розмовляла з ним лише по телефону. Хоча він відмовився зустрітися зі мною, що для мене було незрозумілим і неприємним, мені вистачило однієї телефонної розмови, щоб скласти своє враження про поета і описати його в своїй роботі.
Василь Михайлович Рябий досить багатосторонній поет, адже пише він і рубої, і сонети, і хоку, і танки і шуслі, і паліндроми, і верлібри, і білі вірші. Хоча його вірші, на перший погляд здаються незрозумілими та н мають жодного смислу, я вбачаю у них щось нове, цікаве. Щоб зрозуміти вірш, його потрібно декілька разів перечитати, але зробивши і зрозумівши його, людина отримує море задоволення.
З Ярославом Григоровичем Руданцем я зустрічалася два рази і декілька разів спілкувалися з ним по телефону. Він одразу погодився зустрітися зі мною і допомогти чим тільки зможе. З першого погляду, це - проста людина, але поспілкувавшись з ним деякий час, розумієш, що Ярослав Руданець - добра, чуйна й освічена людина. Його вірші можна розуміти по-різному, але не зрозуміти їх просто не можливо. Автор хотів звернути мою увагу на його останню книгу "Раїна", адже за неї він був удостоєний премії Марка Черемшини.
Ця збірка видалася мені найбільш цікавою і найближчою автору, адже, прочитавши її, можна судити про теперішній стан поета.
Закінчуючи свою роботу я б хотіла ще раз наголосити на тому, що: "Наша споконвічна земля Галицька багата й невичерпна на оригінальні таланти, джерела художнього слова, витоки животворної духовної сили. Над нею завжди витає вільний український дух, невиснажливу силу якого успадковує, передає з роду в рід національна література, незнищена скарбниця різножанрових творів красного письменства".
[ , с. 3]
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Близнюк В. Поєднані краплини. // "Вільний голос". - 1996 р. - листопад.
2. Васильчук М. Коломийський азбуковник. Друкарство, журналістика, література. // Бібліографічний словник. - Коломия. // "Вільний голос" 2000 р. - 200 с.
3. Васильчук М. Письменство на Коломийщині. / Друга половина 16 століття - 1939 р. Коломия. Народний дім. - 1993 р. - 180 с.
4. Грушевський В. Пишу і прислухаюся до себе. Боюся знеособитися в слові. // "Прикарпатська правда" -
5. Руданець Я. Вітер і вічність. Коломия. Світ. - 1992 р. - 64 с.
6. Руданець Я. "Раїна" // Любовна лірика. Коломия. Вік. - 2003 р. - 230 с.
7. Руданець Я. Хвилина дощу. Коломия. Світ. 1993 р. - 47 с.
8. Рябий В. "Дверу луни" // Поезії, графічні композиції. Коломия, Плин. - 2002 р. - 64 с.
9. Рябий В. Мелодія шукає босую ріку. // Світ молоді - 1999 р. - 16 липня.
10. Рябий В. Варта трав. // Поезія. Вісім збірок. Буковинський журнал - Карпатський край. Чернівці - Ужгород. - 2004 р. - 238 с.
11. Хільчук Я. Лауреат літературно премії // Літературна Україна. - 2001 р. 29 листопада.
12. Яворове листя. Твори письменників Івано-Франківщини. Ясінський Я. Перелітні зіниці луни.// Огляд творчого доробку Василя Рябого. // Плин. Коломия. - 2004 р. - 36 с.
13. Сайт www.ko.if.ua.

 
 

Цікаве

Загрузка...