WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → Із скарбниці казкарів світу - Урок

Із скарбниці казкарів світу - Урок


Реферат на тему:
УРОК: ІЗ СКАРБНИЦІ КАЗКАРІВ СВІТУ
Мета. Збагатити знання учнів творами із скарбниці казкарів світу. Пробуджувати бажання читати, вникати в суть прочитаного, відтворювати зміст. Виховувати почуття людяності, доброти.
Матеріал до уроку. Ілюстрації до казок, портрети письменників, збірники творів, грамзапис уривків з казок, виставка книг.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Створення емоційного настрою уроку.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати -
Кличе в подорож дзвінок.
А що ми будемо робити?
А що ми будемо читати?
Ви можете усі сказати,
Як спробуєте ребус відгадати.
(Казка)
II. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Бесіда.
- Який розділ опрацьовуємо?
- Який вид казок розглядаємо?
- Чим подобаються вам казки?
- Хто головні герої казок?
2. Мовна розминка.
а) Гра "Хто це любить їсти?".
- Відгадайте, хто із звіряток загадав бажання смачненько попоїсти.
Як цю тваринку називають у казках?
o М'ясо, кістки (вовк, вовчик-братик).
o Кору, капусту, моркву, молоді деревця (заєць, зайчик-побігайчик).
o Мед, малину (ведмідь, ведмідь-набрідь).
o Мухи, комарі, мальки риб (жаба, жаба-скрекотуха).
o Жолуді, горіхи, картоплю, черв'яки (кабан, кабан-іклан).
б) Чистомовка.
Єць-єць-єць - довговухий заєць.
Ця-ця-ця - хитра лисиця.
Ни-ни-ни-дикі кабани.
Ед-ед-ед - бджоли виробили мед.
3. Бесіда із слуханням музики.
Звучить музика. Вчитель говорить на фоні музики.
Казок чимало є на світі, -
і веселих, і сумних.
Хіба зможемо прожити
ми без них?
Музика затихає. Вчитель продовжує.
- Казки - найпопулярніші в народі твори, їх люблять всі: від маленьких дітей, які ще ходити самі не вміють, але вже з великим інтересом слухають і "Козу-дерезу" і "Курочку рябу", до стареньких дідусів та бабусь, які залюбки читають своїм онукам- правнукам книжки.
- А які ваші улюблені казки? Згадайте.
(Діти називають.)
- Сьогодні, діти, ми познайомимося з творами, в яких розповідається про хороші справи дітей, їх пригоди. Ці книжки написали для вас письменники різних країн світу.
Ш. Робота з виставкою книг.
- Хто з вас, діти, взяв участь в оформленні виставки?
- Хто автор книжок?
- Твори якого жанру увійшли до них? (Казки.)
- Чи є на виставці книжки з однаковою назвою?
- Чим вони відрізняються? (Оформленням, видавництвом.)
- Прочитайте запис на дошці і зробіть висновок прооформлення виставки. Хто відповість?
(На виставці книжки казкарів світу.)
Вчитель бере з виставки 2-3 книжки почергово.
- Хто представив на виставку книгу?
- Яка її назва?
- Чи змогли б ви прочитати, якби її не переклали українською мовою?
- Хто зробив переклад?
IV. Розв'язування завдань з орієнтування у прочитаних оповіданнях.
1. Групові виступи учнів за заздалегідь визначеними завданнями. Учитель нагадує учням про завдання, які вони повинні були виконати, готуючись до уроку. Завдання записані перед уроком на дошці.
- Яку казку братів Грімм ви прочитали?
- Чи сподобалась вам ця казка?
- Чим?
- Котра із дочок найбільше приваблює читача?
2. Переказування, читання в особах. Постановка живої картини. Фізкультхвилинка.
Засиділись в царстві казки,
встали дружно,
лінь, як пил, струсіть із себе,
присідання всі зробили -
Раз, два, три, чотири, п'ять.
Руки-крила піднялися
Разом дружно в небо -
Політали, покружляли,
Дружно сіли й тихо стало.
V. Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів.
1. Читання вчителем вголос художнього твору Джанні Родарі "Палац із морозива" (с. 141-142).
- Хто є дійовими особами казки?
2. Міркування з приводу прочитаного.
- Де відбулася подія?
- Хто головний герой твору?
- Що вас найбільше здивувало у цьому творі?
- Яка головна думка казки?
3. Словникова робота.
Болонія - місто.
Хутко - швидко.
Юрба - гурт.
Кволої - слабосилої.
Фісташки - плоди.
4. Читання казки.
а) Читання казки вголос по абзацах.
б) Читання парами.
5. Бесіда про героїв прочитаних казок та їх автора.
- Які казки сподобались найбільше? Чим?
- В яких казках розповідається про добрих, благородних, правдивих людей?
- Доведіть свою думку епізодами з казок.
- Чого вчать казки?
- Що засуджують?
5. Колективна літературна гра (конкурс) за змістом прочитаних казок письменників світу.
а) 3 якої казки уривок?
"...Вранці розплющила очі, дивиться, а замість маленької кімнати - величезна зала. Дівчинка подумала, що це сон". ("Будиночок у лісі", брати Грімм).
"...Підняв камінь і кинув його у болото. У воді щось булькнуло і полетіли бризки високі..." ("Казка про водяників" за Карелом Чапеком ".)
"... І всі кинулись його лизати. Шкода, що такі ласощі пропадають". ("Палац із морозива " Джанні Радарі.)
".. .Принц ударив по шкаралупці дзьобом, потім ногою. Шкаралупа - лусь! Ох, нарешті він народився", ("МалюкПінгвін ", Дональд Біссет.)
б) Що переплутано?
Брати Грімм "Малюк Пінгвін".
Дональд Біс сет "Палац із морозива".
Джанні Родарі "Будиночок у лісі".
- Визначте, яка казка кому належить.
Loading...

 
 

Цікаве