WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → Анатолій Давидов - Реферат

Анатолій Давидов - Реферат


Реферат
Анатолій Давидов.
Народився А. Давидов 1938р. в с. Бочках Конотопського району на Сумщині в сім'ї вчителів. Після закінчення в 1960р. Ніжинського педінституту працював учителем біології. Деякий час був на комсомольській, партійній роботі. Далі присвятив себе літературній діяльності: завідував відділом природознавства у журналі
"Знання та праця", був головним редактором журналу "Барвінок", потім -
директором видавництва "Молодь".
А. Давидов створив для дітей багато книг - у тому числі і науково-художніх, де розповідається про життя природи. Перша книжечка "Ширшає виднокруг" вийшла
1967р., далі - "Сонячні вершники", "Без креслень і кельми", "Знай, люби, бережи", "Скарб" та ін. Збірка повістей та оповідань "Не так вже й тісно на землі" дістала високу відзнаку - премію Лесі Українки.
Твори А. Давидова приваблюють глибоким знанням природи, любов'ю до неї, а також розумінням внутрішнього світу дітей. Письменникпрагне прищепити їм бажання вивчати світ рослин і тварин, берегти його. Він пише й про людські стосунки, про дитячі справи, пригоди, вчить шанувати сучасне й минуле.
Цікаве оповідання "Вдячність" із циклу "Таємниці старого дуба". Дуб, наче жива істота, спостерігає все, що діється навкруги, пригадує своє довге життя, піклується про жолуді, які продовжують його рід. Але у дубі - дупло, й пишатися серед дерев йому вже недовго... Та ось приїхали до лісу люди - вчитель з учнями, полікували стовбур, замазали дупло, обгородили. І тут дуб із вдячністю впізнає у старому вчителеві юнака, якого він порятував у роки війни від ворога.
Оповідання це близьке до казки, які теж пише А. Давидов. Краща з них - про
Озивайка, лісового хлопчика, який доглядає ліс, дружить з тими, хто любить
природу.

 
 

Цікаве

Загрузка...