WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → Життєвий шлях Т.Г.Шевченка - Реферат

Життєвий шлях Т.Г.Шевченка - Реферат

. З академічних робіт зберігся малюнок "Натурщик" . Він ілюструє істо-ричні праці Польового . У листопаді 1844 року побачив світ перший випуск "Живописной України" , до якого увійшли шість офортів : "У Києві" , "Видубецький монас-тир у Києві" , "Старости" , "Судня рада" , "Дари Бог-данові і українському народові", "Казка" . У 1844 закін-чує поему "Сова" , створює поему "Сон", поезії "Дівичії ночі", "У неділю не гуляла..." , "Чого мені тяжко , чого мені нудно..." , "Заворожи мені , волхве..." та вірш "Гого-лю". У березні 1845 Шевченко закінчив навчання в Ака-демії мистецтв , та йому було присвоєно звання "неклас-ного художника" .
У кінці березня Шевченко виїздить до Москви , де зус-трічається з Щепкіним , Бодянським .
У квітні 1845 року Шевченко приїздить на Україну, щоб постійно тут жити і працювати . 22 квітня поет прибув у Київ , де зустрічаеться з Максимовичем . Одержавши від Київської Археологічної комісії доручення зарису-вати історичні пам'ятки , Шевченко вирушає на Звени-городщину . У Густинському монастир і виконує кілька малюнків . У середині серпня Шевченко приїздить доПереяслава , де змальовує ряд пам'яток . Відвідавши се-ло Андруші , він малює дві сепії "Андруші".
У вересні 1845 гостює у Кирилівці.
На початку жовтня Шевченко приїхав у Миргород . Тут він написав поезії "Не женися на багатій..." , "Не зави-дуй багатому..." та містерію "Великий льох" . У Переяс-лаві , де він живе у Козачковського , Шевченко пише поеми "Наймичка" , "Кавказ", вступ до поеми " Єре-тик". Завершені твори 1843-1845 років Шевченко об'єднав у альбом "Три літа".
Наприкінці листопада поет їздив до Києва . Незабаром його офіційно затвердили співробітником Київської Ар-хеологічної комісії . В кінці грудня тяжко хворий Шев-ченко приїхав до Переяслава . Тут він написав "Запо-віт". В січні-лютому поет їздив на Чернігівщину . Навес-ні деякий час жив у Києві . Він познайомився з членами Кирилло -Мефодіївського товариства Костомаровим, Гу-лаком , Посядою , Марковичем , Пильчиковим , Тулубом , зустрівся з Білозерським.
У вересні Шевченко виїхав на Поділля й Волинь збирати перекази і пісні та описувати історичні пам'ятки. У кінці жовтня повернувся до Києва. В січні 1847 побував у Борзні, Оленівц і. В березні жив в Седневі у А. Лизогуба.
Наприкінці березня 1847 почались арешти членів Кири-ло-Мефодіївського товариства . Шевченка заарештували 5 квітня 1847 року на дніпровській переправі , коли він повертався до Києва . В нього відібрали збірку "Три лі-та".
17 квітня 1847 року Шевченка привезли до Петербур-га і ув'язнили в казематі "Третього відділу" . Тут він створив цикл поезій "В казематі" ("В.Кастомарову", "Чи ми ще зійдемося знову?", "Мені однаково...", "Садок вишневий коло хати") . Його участь у Кирило-Мефо-діївському товаристві не булла доведена , але докумен-том для обвинувачення був альбом "Три літа". Шевчен-ка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпу-су , з забороною писати й малювати . 8 червня 1847 Шев-ченка доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю . Цей шлях він описав у повісті "Близ-неці". Почалася солдатська муштра.
З перших днів Шевченко порушив царський наказ. Тут Шевченко пише нові вірши: "Думи мої, думи мої...", "Згадайте , братія моя...", поеми "Княжна", "Сон", "Мос-калева криниця", поезії "N. N." ("Мені тринадцятий минало"), "Іржавець", "А.О.Козачковському", "Полякам".
У кінці 1847 відновлює листування з друзями й знайоми-ми , зближається з багатьма польськими засланцями: Фішером , Завадським , Крулікевичем , Вернером.
У першій половині 1848 в Орській Фортеці Шевченко написав чотири твори: "А ну мо знову віршувать", "У бога за дверми лежала сокира", "Варнак", "Ой гляну я, подивлюся...".
У березні 1848 Шевченка як художника включили до складу Аральської описової експедиції . Тут він виконав малюнки "Пожежа в степу" , "Джангисагач", "Укріп-лення Раїм . Вид з верфі на Сирдар'ї" , "Урочище Раїм з заходу" , "Укріплення Раїм" , "Спорядження шхун" (два малюнки) , "Пристань на Сирдар'ї" , та інші.
Восени 1849 експедиція повернулася до Оренбурга , де і залишився Шевченко опрацьовувати її матеріали .
23 квітні 1850 року Шевченка зарештували за доносом офіцера Ісаєва , але він встиг передати вірші та листи . Під час обшуку було знайдено листа Левицького про симпатії молоді до Шевченка . Поета відправили до Орська і там допитували . Згодом його перевели у від-далене Новопетровське укріплення . Знову почалася жорстока муштра , за поетом встановили посилений нагляд . Тут Шевченко читав періодичні видання , зустрічався з ученими й мандрівниками , які відвідували укріплення , листувався із знайомими .
Влітку 1851 Шевченка як художника включили до скла-ду Каратауської експедиції , він здобув деяку мож-ливість малювати.
Після смерті Миколи Першого на Шевченка не була поширена амністія політичним в'язням і засланцям . Тільки 1857 році , завдяки клопотанню друзів , поета звільнили з заслання . Чекаючи дозволу на звільнення , Шевченко почав вести "Щоденник" .
1860 року Шевченкові присвоюється звання акадміка-гравера . У цьому ж році виходить друге видання "Коб-заря" .
Помер Тарас Шевченко у Петер-бурзі 10 березня 1861 року .

 
 

Цікаве

Загрузка...