WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → У світі легенд і казок Галини Петрівни Христан, письменниці із Саджавки - Реферат

У світі легенд і казок Галини Петрівни Христан, письменниці із Саджавки - Реферат


Реферат з української літератури
У світі легенд і казок Галини Петрівни Христан, письменниці із Саджавки.
Тема: У світі легенд і казок Галини Петрівни Христан, письменниці із Саджавки.
(тема родинних стосунків у творчості новелістки за книжкою "Великоднє чудо").
Мета: Ознайомити учнів із творчістю місцевої письменниці Г. Христан.
Розвивати інтерес до культури та літератури рідного краю; розвивати логічне мислення, мовлення, словниковий запас;
Виховувати в учнів культуру поведінки і взаємин у сім'ї.
Тип уроку: Урок відкритих думок.
Обладнання: Збірка казок та легенд Гуцульщини "Великоднє чудо", новел - "Старий і кіт", "Я вернусь" Г. Христан; ілюстрації до казок та легенд новелістки; тлумачні словники; магнітофон з музикою; "серденька"; цукерки; газета "Експрес" (23-30 вересня 2004р.); прислів'я; газета "Літературна Україна" (березень 2004р.)
Хід уроку
Шануй батька свого і матір свою,
Щоб довгими дні твої були на землі.
Із заповідей Божих
1. Аутотренінг. Музика.
На уроці розглядатимемо твори письменниці, землячки із Саджавки Г.П.Христан, члена літстудії "Бистрінь", а також Національної спілки письменників України.
Щоб зняти хвилювання, щоб нам краще працювалось, налаштуємось на активну роботу за допомогою аутотренінгу. Повторюйте, будь-ласка, подумки за мною:
"Я - учень.
Я - особистість творча.
Я думаю, аналізую.
Не боюсь висловлювати свої думки.
Помилившись, міркую далі.
Шукаю істину.
Хочу знати.
Я готовий працювати."
2. Вступне слово вчителя.
Під України небом голубим,
Де річечка Саджавочка плюскоче,
Де гнізда в'ють лелеки й голуби,
Лежить село розлоги і пророче -
так про наше село, про нашу неповторну Саджавку написав надвірнянський поет Нестор Чир.
1). Асоціативний ланцюжок.
Саджавка… Які асоціації (зв'язок між уявленнями, думками, внаслідок якого одне уявлення викликає в пам'яті інше) у вас виникають, коли ви почули це слово?
Саджавка - рідна домівка, школа, Надвірнянщина, Гуцульщина, Прикарпаття … Це місце проживання .
А якщо взяти літературний напрям?
Саджавка - О. Кобилянська, Іван Давидяк, М. Гордєєва, Г. Христан.
І в цьому селі є прекрасна родина, звідки походить наша письменниця Галина Петрівна Христан. До вашої уваги - короткий літературний портрет Галини Петрівни. Розкаже племінниця письменниці Наталя Христан.
2). Літературний портрет Г. Христан.
Г. Христан - новелістка, завідує сільською бібліотекою. Писати почала з 1985р., член літературної студії "Бистрінь" з 1987 року.
Галина Петрівна - багатогранно обдарована людина, пише новели, гуморески, оповідання. Ми знаємо її книги "Старий і кіт", "Я вернусь", а рік тому вийшла у світ книжка казок та легенд Гуцульщини "Великоднє чудо".
Галина Христан була лауреатом фестивалів гумору, делегатом з'їзду "Просвіти" в Києві, нагороджена медаллю, грамотами.
Твори Галини Петрівни лаконічні і неповторні, як саме життя. Бо всі сюжети вона бере не з книжок, а з народних джерел і з людських доль.
Іноді в родинному колі тета Галя розказує новели, ділиться світлими задумами, а ми радіємо її успіхами.
Учитель:
- Хочу додати, що усі ми радіємо за нашу односельчанку: 2004 р. Галина Петрівна стала членом Національної Спілки письменників України. І цим підтвердились слова прикарпатського письменника Богдана Бойка про те, що новели Г. Христан - твори всеукраїнського рівня, а також слова Дмитра Павличка, який писав про Галину Петрівну у газеті "Літературна Україна": "Так починають знамениті письменники".
Сьогодні ми розглянемо деякі казки та легенди Г. Христан з книжки "Великоднє чудо", у яких йдеться про родинні стосунки та любов до Бога. Адже родина, сім'я - це святиня людства, благородних людських почуттів, це вічне хранилище звичаїв і традицій наших предків. Мабуть, недарма епіграфом уроку будуть слова, взяті із Заповідей Божих: "Шануй батька свого і матір свою, щоб довгими дні твої були на землі".
І протягом уроку ви маєте подумати над тим, якою у кожного з вас має бути майбутня сім'я, які цінності із розглянутого на уроці ви візьмете з собою в життя, а які відкинете.
3). Хвилинка приємності; організація роботи в групах.
- А зараз проведемо хвилинку приємності.
Кожен візьме собі цукерочку, за кольором цукерки сядете в групах. На уроці працюватимемо у групах (5 груп - по 4-5 учнів).
Учитель:
- Готуючись до сьогоднішнього уроку, яке завдання ви виконували? (Мали прочитати якомога більше казок та легенд Г. Христан). Ілюстрації до творів .
Кожна група обере собі якусь одну казку чи легенду з книжки "Великоднє чудо" (культура мовлення) і її виразно розкаже, прочитає чи про інсценізує, де йдеться про родинні стосунки. Інші групи будуть радитись, думати над тим, яка основна думка цього твору, чого він нас навчає, що візьмете для своєї майбутньої сім'ї із нього. І запишемо у вигляді грона. Можна і треба використовувати сенкан.
Це буде урок відкритих думок і ще, я би додала щирих добрих сердець. Бо стержнем уроку має бути "серденько".
Через серце у людини проходить все: і успіхи і невдачі, і горе, і радість. Сердечні, теплі стосунки мають бути у родині.
Отже "серденько" я буду давати найактивнішим дітям протягом уроку. А в кінці підрахуємо, хто і яка група має найбільше таких "сердечок". Вони одержать 12 балів. Інших дітей у межах групи оцінять керівники групи.
- Розподіліть, будь-ласка, між собою ролі: керівник, секретар, посередник (стежить за часом), учень, який працює з тлумачним словником (на кожній парті словник), доповідач (у ролі доповідача будуть усі, хочеться бачити усну активність кожного - зробимо такий виняток сьогодні).
3). Робота над завданням уроку (в групах)
а). Вибір кожною групою казки чи легенди Г. Христан, над якою група працюватиме (1 хв.)
(Музика "Пісочний годинник").
б). Приблизний розподіл творів у групах.
І група - легенда "Чайка" (с. 29).
На дошці -

 
 

Цікаве

Загрузка...