WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЛітература українська → “Марія”Уласа Самчука. Образи твору, вмотивованість вчинків Марії, Корнія, Гната - Реферат

“Марія”Уласа Самчука. Образи твору, вмотивованість вчинків Марії, Корнія, Гната - Реферат

робить".
Його сім'я - це його міні-країна, де він відповідає за виховання дітей.
Платон живе чесно, не обманює і не лукавить. Так і дітей вчить. Радить Федорові розповісти Малярові про стосунки з Клавою, Петрові написати правду про новий будинок.
Ангел суворий, однак у першу чергу до своїх дітей, бо добре розуміє, що в житті їх ніхто не пожаліє. Вони повинні змалку звикнути дбати про себе. Він ощадливий, не любить даремно витрачати гроші, економний, один блокнот для нього на кілька років.
Платон співчутливий, переживає за кожну свою дитину, але зовні намагається цього не показувати.
Ангел не любить говорити про себе, не прагне слави, хоча багато зробив у житті для себе й людей.
І хоч він багато досягнув, отримав важливі уроки в житті, часто сумнівається у правильності своїх учинків.
Завдання для другої групи
Погляди Платона на:
Призначеннялюдини на землі
Виховний процес. Роль батька у родині
Шлюб та стосунки у сім'ї
Підсумок учня
Платон вважає, що людина приходить у світ для праці, невід'ємної частини людського життя. Людина без праці стає калікою. "Здорову руку прив'яжи, щоб вона не рухалася місяців зо два, а потім відв'яжи - склянки води до рота не донесеш нею. А коли твій син не два місяці, а дванадцять років нічого не робить, то ясно - калікою став... їсти, пити хоче, а робити ні. Каліка з калік".
Праця повинна приносити і моральне, і матеріальне задоволення людині, "... жити треба не абияк, а добре, багато, - вкорінятися в життя, щоб усе було і про запас було".
Доросла людина повинна багато заробляти, щоб утримувати себе і сім'ю. Не може мати повагу людина, що живе за чужий рахунок.
Платон відповідально ставиться до виховання дітей, вважає, що виховувати потрібно працею і особистим прикладом, бо "... ні газети, ні кіно, ні збори, ні лекції не допоможуть!".
Переконаний Платон Микитович, що дітей у першу чергу потрібно не матеріально забезпечити, а навчити працювати, жити самостійно. "Бува, батьки купують любов своїх дітей. Поки малі - за іграшку, за морозиво, потім - п'ять, десять копійок, двадцять, карбованець, троячку. Потім дитя вже саме лізе до них у кишеню! А потім жінку приведе годуйте!..".
Платон переконаний, що у вихованні дітей важливу роль відіграють батьки. Власним прикладом виховує синів, вважає своїм обов'язком передати їм любов до праці, людей.
Як батько, Платон відчуває відповідальність за вчинки своїх дітей: "... кожного мушу бачити і за кожним наглядати! Споконвіку так велено батькам! Інакше немислимо".
Відповідально ставиться Ангел і до шлюбу. Треба спочатку здобути освіту, попрацювати, заробити грошей, а тоді женитися, "... є в тебе дах над головою? Зможеш прогодувати, одягнути дружину свою? Женися!..".
Індивідуальне завдання. Мова Платона Ангела
У курені живуть злидні, а злидні перегризають горло коханню, хоч би яке воно було!
Життя - не батько, не мати - подарунків не робитиме.
Як заробив, так і їж!
У всьому, у малому й великому, єдиний порадник - правда!
Любов не возять по закапелках, не приховують! Любов не крадуть!
їсти, пити хоче, а робити ні. Каліка з калік.
Пташка - і та своє гніздо в'є, щоб і вітер не звалив, щоб і дощ не залив, щоб і тепло пташенятам було. Народилася людина - то й живи! І добре гніздо своє клади, щоб і дощ, і вітер, і холод не страшні були тобі.
Коли до роботи не призвичаєне, то каліка. У добрі і шані син, а батько вдвічі щасливий!
За кожен рік, за кожен місяць, за кожну годину своєї роботи -відповідай!
Помреш, і тоді пам'ять про тебе відповість за діла твої.
Труд людський цінувати треба, як свій! Людину цінувати і себе!
Учитель. Як характеризують Платона Ангела такі слова? Чому Ангела називають диким? Чи згідні ви з таким визначенням? Проаналізуйте своє враження від персонажа на початку і в кінці твору. Чи змінюється воно?
Запишіть у подану схему, що вам сподобалось у персонажі, а що ні.
Випереджувальне завдання. Історії великих людей.
Батько відомого підприємця Дональда Трампа був дуже заможною людиною. Працював цілими днями без вихідних.
Дітей привчав до роботи з 12-13 років. Спочатку вони шукали й здавали порожні пляшки, а потім працювали на канікулах - дівчата касирами й офіціантами, хлопчики розносили газету і піцу.
Вдома їхня їжа була дуже скромною, із одягу купляли тільки найнеобхідніше. Розваг також було небагато.
Дітей змалку вчили цінувати час і поважати гроші, зароблені власною працей.
Учитель. Звернемося до психолога. Як він оцінює цей образ. Чи існують такі люди зараз? Які плюси й мінуси такого підходу до життя, як у Платона Ангела.
Коментар психолога. Образ Платона Ангела позитивний. Психологічна сутність героя: завдяки усвідомленості у досягненні успіху він упродовж життя почував у собі більше сили, динамічності, цілеспрямованості, впевненості. Спрямованість особистості Ангела, його потреби, звички, інтереси, мотиви та переконання, а також рівень домагань - все це свідчить, що він знає свою місію на землі: жити треба не абияк, а так, щоб залишити по собі хорошу пам'ять, "жити як слід".
У нашому суспільстві таких людей, як головний герой п'єси, небагато. Більшість прагне до задоволення фізичних потреб і забуває про духовність. Платон Ангел відповідальна людина, а зараз таких мало.
У Платона є власна думка, власне ставлення до всього, що відбувається навколо, він може протиставити це ставлення соціальним імперативам. Ця самостійність у думках і вчинках - великий плюс підходу до життя.
Звичайно, не з усіма думками Ангела можна погодитись. Можливо, не потрібно дітям навіть на канікулах працювати. Людина повинна мати час і на працю, і на відпочинок. Особливо це стосується дітей. Та кожна людина має право на свої життєві правила.
Учитель. Проаналізувавши центральний образ твору, звернемося до інших персонажів.
Робота в групах
Кожна група аналізує певну групу персонажів.
Перша група Друга група Третя група
Федір, Павло, Петро Ліда, Клава, Таня Крячки, Маляр
Завдання для першої групи
- Чи можна сказати, що сини намагаються наслідувати батька? У чому це проявляється?
- З якого часу брати почали працювати?
- Чому Петро підписує дозвіл на будівництво? Як він ставиться до своєї роботи? Чи змінюється це ставлення? Чому?
Знайдіть у тексті слова Петра про будівництво нового будинку.
- Чому Павло одружується без дозволу батьків?
- Як Павло доводить батькові правильність свого

 
 

Цікаве

Загрузка...