WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Особливості розслідування проституції - Курсова робота

Особливості розслідування проституції - Курсова робота

ЗМІСТ

Вступ...........................................................................................3

Розділ 1. Кримінально-правова характеристика..........................................13

    1. Об'єктивні ознаки злочину...................................................................13

    2. Суб'єктивні ознаки злочину..................................................................20

    3. Кваліфікація злочину.............................................................................29

Розділ 2. Киміналістична характеристика проституції...............................35

2.1.Особа злочинця...............................................................................................35

2.2.Способи готування до злочину.....................................................................37

2.3.Предмет посягання.........................................................................................39

2.4.Обстановка вчинення злочину......................................................................44

2.5.Наслідки у вигляді будь яких змін................................................................46

Розділ 3. Особливості розслідування проституції, або примушування чи втягнення до заняття проституцією................................................48

3.1.Порушення кримінальної справи.................................................................48

3.2.Особливості розслідування проституції на першочерговому етапі розслідування.........................................................................................................55

а) Оперативно-розшукові заходи.........................................................................55

б) Допит..................................................................................................................56

3.3. Особливості розслідування проституції на послідуючому етапі розслідування.........................................................................................................62

а) Особисті обшуки...............................................................................................62

б) Огляд, вилучення зразків порівняльного дослідження, призначення судово-медичної і біологічної експертизи........................................................................65

в) Проведення очних ставок.................................................................................66

г) Відтворення обстановки або інших обставин визначеної події шляхом слідчого експерименту та перевірки показань на місці.....................................71

д) Проведення обшуків і виїмок...........................................................................87

ж) Проведення впізнання......................................................................................91

з) Криміналістичні експертизи...........................................................................102

3.4.Примушування чи втягнення до заняття проституцією...........................104

Висновки..................................................................................111

Список літератури......................................................................116

Вступ

Американський соціолог Руфус Кінг колись сказав: "Суспільство ніколи не зможе ввести ефективні санкції для захисту людей від їх власних слабкостей та захоплень." Важко з цим не погодитися. Саме тому не варто сподіватись на те, що людство колись відмовиться від торгівлі "живим товаром". Але це не означає, що з пороками не потрібно боротись.

В нашій країні боротися з цим явищем буде ще складніше, ніж в інших країнах, і не тому що Україна переживає економічну кризу, і не тому що органи державної влади корумповані – цих проблем вистачає і в інших країнах, а тому що ми не вміємо поважати самі себе, ми не вміємо поважати одне одного, ми не сприймаємо проблему сусіда як власну проблему. Те, що українців вивозять як худобу, як речі нас не ображає, нажаль, а лякає. А якби ми це сприймали за образу, то не втягували б своїх знайомих в цей бізнес, не допомагали б їх вивозити за межі країни, не прикривали б злочинців. Ось чому вислів "Людина людині – вовк" ще довго буде залишатись актуальним.

Безперечно, вирішувати проблеми економічного характеру необхідно, оскільки багатьох наших співвітчизників штовхає на незважені вчинки стосовно роботи за кордоном саме скрутне матеріальне становище. Також необхідно вирішувати проблеми законодавства з цього приводу, допомагати працівникам правоохоронних органів з фінансуванням перевірок інформації про торгівлю українцями за кордоном. Вкрай необхідно вжити заходів по боротьбі з корупцією, оскільки вона дуже заважає вирішенню проблеми вивозу та експлуатації українських громадян.

Лише кілька відсотків повій — мешканки місць, решта — приїжджі з менших, а отже, бідніших населених пунктів, де, аби знайти роботу, слід, принаймні, бути фахівцями досить високого класу, а їх фах, як правило, обмежується „так-сяк" опанованою середньою чи незакінченою середньою освітою. Тому й не дивно, що ті гроші, які вони мають тут, стоячи при дорозі, не можна навіть порівняти із заробітками на "малій батьківщині".

Але чи виправдовує моральну деградацію будь-яка скрута? Адже хтось, аби випростатися, терпить і нестатки, і перевантаження, і береться за найтяжчу, але все ж гідну поваги працю, яка згодом обов'язково приведе хай не до заможного, та доволі пристойного існування. А хтось стає "метеликом", котрий літає над небезпечним вогником, доки не обсмалить крила, перетворившись на крихітку попелу. Бо за все в житті потрібно платити, і навіть привабливе шелестіння "зелених" не завжди приносить радість. За статистикою, 70 відсотків "жриць кохання" мають різні венеричні захворювання, деякі — невиліковні. І майже щоденно кожна з них, в буквальному розумінні цього слова, ризикує життям, виходячи на нічну трасу. Адже клієнтів як таких ніхто не знає, і навряд чи серед них трапляються порядні, інтелігентні люди. Дуже часто дівчата зустрічають збоченців, та й просто, як вони кажуть, "нахаб", які, вдовольнивши свої потреби, не те, що не платять "за послуги", а й відбирають все, що було зароблено раніше. Нерідко повій б'ють та ґвалтують (якщо можна так сказати). Однак жадоба наживи занадто велика, щоб покинути цю "роботу".

Який спосіб боротьби з проституцією є зараз у правоохоронців, окрім складання адміністративних протоколів? Виявляється, можна застосувати і кримінальну відповідальність, хоча довести справу до суду — не завжди легко. Окрім того, що слід тричі на рік затримати одну й ту саму дівчину на проституції (довести це — ціла наука), треба ще направити для подальшого розгляду папери за місцем прописки фігурантки до адміністративних комісій при міських чи сільських радах. Однак, якщо обвинувачувана не прийшла на розгляд свого питання (певно, перебуваючи за тисячі кілометрів від рідної домівки і продовжуючи свою "професійну діяльність"), особиста справа так і залишається папірцем, доля якого — вкриватися пилом у столах численних кабінетів.

І все ж працівники міліції не опускають рук. Наприклад у Києві лише за перший квартал 2003 року до судів направлено 30 кримінальних справ по всіх лініях такого роду злочинів — проституції, звідництву, втягуванню у проституцію тощо. Однак це, на його думку, не є головним в роботі очолюваного ним відділу; найважливіше - профілактичні заходи: бесіди та лекції в різних аудиторіях, особливо серед молоді, із залученням лікарів та психологів, демонстрування наукових фільмів, ознайомлення з побутовими умовами сімей, їх моральним станом, спільні заходи з дільничними інспекторами за місцем проживання, схильних до такого способу життя жінок.

Звичайно, далеко не кожна повія прагне залишити цей шлях і розпочати порядне життя, відмовившись від великих грошей. Але такі випадки існують. Напевно, саме повернення людей, що вже прямували у безодню моральної деградації, до справжніх людських цінностей, і є кращим досягненням правоохоронців, що працюють на цій ниві.

Проституція як явище заснована на :

1. Біологічних особливостях окремих особистостей

2. Етнокультурної ідеології конкретної країни

3. Соціально-економічної ситуації аналізованого моменту.

Проституція - це загальносвітове явище з глибокими історичними коренями. В умовах цивілізованого суспільства проституція перетворилася в проблему. Маючи біологічну основу, проституція не має аналогів у тваринному світі і являє собою чисто людський феномен. Тісно зв'язана з культурою, проституція протистоїть їй як щось далеке і вороже. Культура постійно оновлюється і видозмінюється, зберігаючи кращі досягнення. Проституція залишається майже не порушеної прогресом, гальмує його своїм низинно-примітивним початком.


 
 

Цікаве

Загрузка...