WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Організація та забезпечення прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні покарань у виді позбавлення волі - Курсова робота

Організація та забезпечення прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні покарань у виді позбавлення волі - Курсова робота

Перевірка цих питань здійснюється як шляхом аналізу даних про правопорушення і осіб, які їх вчинили, по особових справах, так і шляхом обходу приміщень ДІЗО, приміщень камерного типу і одиночних камер, де перевіряється законність застосування заходів стягнення і порядку їх відбування.

З'ясовує, чи дотримуються вимоги ст.134 КВК України при накладенні стягнень щодо принципу поєднання суворості і справедливості їх застосування ступеню тяжкості і вини засуджених при вчиненні правопорушень, а також правильність оформлення документів. Слід пам'ятати, що переведення засуджених до дисциплінарних ізоляторів, ПКТ і в одиночні камери проводяться у разі безуспішного застосування до них інших заходів дисциплінарного впливу. Перевірити кількість, адекватність стягнень скоєному порушенню. У разі порушень адміністрацією порядку накладення стягнень негайно звільнити засудженого.

Крім вказаних джерел інформації щодо виявлення фактів порушень режиму є також журнал обліку порушень режиму, який знаходиться у чергового помічника начальника виправної колонії.

Слід мати на увазі, що накладене стягнення звертається до виконання негайно або не пізніше одного місяця з дня його накладення. Якщо протягом місяця з дня накладення стягнення воно не було звернуте до виконання, то це стягнення не виконується. Крім цього, якщо за порушеннями проводилася перевірка, то стягнення накладається у такий же строк з дня її закінчення, але не пізніше як 6 місяців з дня вчинення проступку.

Відповідно до вимог ст.134 КВК України засуджені, які у порядку стягнення поміщені у ДІЗО, карцер, приміщення камерного типу, одиночні камери позбавляються права на одержання побачень, посилок, передач і бандеролей, придбання продуктів харчування і предметів першої потреби у крамниці. Їм не дозволяється користуватися настільними іграми. Постільні речі видаються лише на час сну, верхній одяг - на час виходу із приміщення. Перевірити як додержуються ці вимоги-обмеження.

До осіб, позбавлених волі, якщо вони чинять фізичний опір працівникам ВК, виявляють буйство або чинять інші насильницькі дії, з метою запобігання заподіяння ними шкоди оточенню або самим собі допускається застосування наручників, гамівної сорочки, гумового кийка, сльозоточивих речовин та інших спеціальних засобів, передбачених ст.14 Закону України "Про міліцію" та ст.106 КВК України.

За кожним фактом застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів та вогнепальної зброї складаються відповідні акти, відбираються пояснення (рапорти) від осіб, які їх застосували, та свідків. Відбирається пояснення від особи, до якої вказані засоби були застосовані. Матеріали приєднуються до особових справ засуджених, до яких застосовані засоби безпеки. При перевірці необхідно вивчити вказані матеріали та зробити висновок щодо законності і обґрунтованості їх застосування. При перевірці цього питання доцільно опитати засуджених. Які упродовж перевіряємого періоду звертались до медчастини з тілесними ушкодженнями з метою встановлення того, чи не отримані вони внаслідок застосування заходів фізичного впливу або спеціальних засобів. Про кожний випадок застосування зброї працівником установи виконання покарань в обов'язковому порядку повідомляється прокурор. Також слід з'ясувати, чи не використовувались засуджені для відпрацювання на них різноманітних заходів працівниками підрозділів швидкого реагування.

Факти застосування до засуджених заходів фізичного впливу необхідно перевіряти з урахуванням вимог ст.106 КВК України, "Європейської Конвенції про запобігання катувань чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню". Необхідно уважно розібратися з кожним зверненням, іншими сигналами щодо будь-яких проявів порушень співробітниками виправних колоній вимог названої Конвенції та гостро і принципово реагувати.

Прокурор під час перевірки повинен вивчити наявність в установі матеріалів про злочини, вчинені в місцях позбавлення волі, а також матеріали, за якими відмовлено в порушенні кримінальних справ. Ознайомитися з поданнями слідчого за конкретними справами і з результатами їх розгляду. Крім того, ознайомитися з матеріалами відомчих розслідувань, які проводилися у зв'язку із вчиненням засудженими злочинів, надзвичайними подіями тощо.

З метою встановлення фактів приховування злочинів від обліку необхідно ознайомитися із записами в журналі обліку злочинів і надзвичайних подій, який знаходиться в черговій частині, журналом обліку матеріалів про відмову у порушенні кримінальних справ оперативного відділу і журналом реєстрації тілесних ушкоджень, котрий ведеться медичною частиною. Вивчити матеріали перевірок і залежно від обставин вжити заходів реагування.

Крім того, витребувати супровідні матеріали про явки засуджених з повинною, вивчити їх, звернувши при цьому увагу на повноту та своєчасність направлення їх до правоохоронних органів для перевірки та надходження до установ відповідей про вжиті заходи.

Порівняти динаміку статистичних даних про кількість вилучених спиртних напоїв, браги, наркотичних речовин, колюче-ріжучих предметів, грошей, валюти тощо з кількістю порушень режиму, пов'язаних з їх вживанням та зберіганням, кількістю осіб, притягнутих до дисциплінарної відповідальності. При встановленні розбіжностей реагувати заходами прокурорського впливу.

Вивчити особові справи засуджених, які злісно порушують режим тримання, неодноразово поміщалися до ДІЗО і переводились до ПКТ з метою встановлення фактів незастосування кримінально-правових заходів до засуджених, які чинять злісну непокору законним вимогам адміністрації.

Перевіряючи виконання адміністрацією виправних колоній вимог Закону України „Про боротьбу з корупцією", іншого антикорупційного законодавства особливу увагу необхідно звернути на факти заборонених стосунків особового складу виправних колоній із засудженими та їх родичами. Вивчити матеріали службових перевірок за цими фактами, звернути увагу на їх якість, чи з'ясовувалися при цьому питання щодо отримання такими працівниками будь-яких благ, пільг чи переваг, прийняття рішень в порядку ст.97 КПК України. При виявленні фактів, пов'язаних з корупційними діями, за умови, якщо ще не пройшли терміни, передбачені законом до направлення їх до суду, слід скласти протокол.

При складанні розділу довідки про стан боротьби зі злочинністю і корупцією та іншими порушеннями слід ретельно описати фабули вчинених злочинів та усіх заборонених стосунків представників адміністрації з засудженими та їх родичами. Причини та умови їх вчинення, які вжиті заходи до винних осіб. Показати, скільки складено протоколів за корупційні діяння та які застосовані судом заходи до таких осіб.

Перевірку організації проведення виховної роботи з особами, позбавленими волі ст.ст.123 і 124 КВК України, доцільно почати з вивчення планів роботи заступника начальника установи з соціальної роботи. Виписати ряд заходів і перевірити, як вони виконані. З'ясувати, чи заслуховуються про виконану роботу звіти начальників відділень. Ознайомитися з роботою начальників відділень з індивідуального вивчення і виховання засуджених з урахуванням особи і вчиненого злочину. Переглянути програми диференційованого виховного впливу на засуджених, де повинні бути плани і вказані проведені заходи, протоколи засідань ради колективу колонії і відділень соціально-психологічної служби.

При перевірці особових справ засуджених звернути увагу на своєчасність і об'єктивність складання характеристик, чи відповідають вони матеріалам особових справ засуджених.

З'ясувати, які створені самодіяльні організації (ст.127 КВК України), хто їх очолює, яку роботу вони проводять. За особовими справами перевірити, чи немає серед членів самодіяльних організацій, бригадирів, засуджених із числа злісних порушників режиму, керівників та учасників угруповань негативного спрямування.

У директора школи, якщо вона функціонує в колонії, витребувати дані, які характеризують стан загальноосвітнього навчання, з'ясувати, скільки осіб не охоплені навчанням і причини цього. Загально - освітнє навчання регламентується ст.126 КВК України.

Яка проводиться робота щодо забезпечення прав засуджених на віросповідання, проведення релігійних обрядів у колонії. Наявність приміщень для цих цілей, кількість віруючих засуджених, які релігійні організації допускаються для проведення релігійних обрядів (ст. 128 КВК України

Прокурор зобов'язаний перевірити, як виконуються вимоги законів, які регулюють:

- підстави звільнення від відбування покарання (підставами звільнення від відбування покарання є: відбуття строку покарання, призначеного вироком суду; закон України про амністію; скасування вироку суду і закриття кримінальної справи; закінчення строків давності виконання обвинувального вироку; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; хвороба; інші підстави, передбачені законом);


 
 

Цікаве

Загрузка...