WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Криміналістична характеристика шахрайства та особливості порушення кримінальної справи по вказаній категорії злочинів - Курсова робота

Криміналістична характеристика шахрайства та особливості порушення кримінальної справи по вказаній категорії злочинів - Курсова робота

Варіант № 4

Криміналістична характеристика шахрайства та особливості порушення кримінальної справи по вказаній категорії злочинів.

1. Практичне завдання.Виготовити особисту дактилокарту та визначити тип папілярного узору на кожному відбитку пальця. Виготовити збільшену у 4-5 разів копію відбитка одного з пальців на дактилокарті та визначити на ній 10 індивідуальних ознак (деталей) папілярного узору (без повторів однойменних деталей).

2. Задача.1 квітня 1999 року, о 21 годині 40 хвилин до чергової частини відділу внутрішніх справ звернулась гр-ка Щербак 0.І., яка повідомила, що того ж вечора, о 19 годині 40 хвилин зайшла до під'їзду будинку, в якому мешкає. На першому поверсі, де знаходиться її квартира, було досить темно, бо лампочка не горіла. Коли вона відчинила двері своєї квартири, раптово хтось іззаду вимовив "Тихо, руки вгору". Голос чоловіка показався їй знайомим, тому вона сприйняла все це як жарт і, повернувшись до нього, відповіла, що з неї досить розіграшів, але побачивши в руці нападника пістолет чи щось на нього схоже, злякалась і зойкнула. Він затулив їй рота рукою та штовхнув у середину квартири, після чого запер у туалеті і, як вона чула, почав шарудіти по меблях. Приблизно через 10 хвилин він пішов геть, наказавши їй сидіти тихо і захлопнувши двері квартири. Невдовзі, як завжди о 20 год., додому повернувся зі спортивного тренування її син, Щербак О.О., з яким вона удвох проживає, з чоловіком вже 2 роки в розлученні. При огляді майна вони з сином не знайшли золоті прикраси, які були сховані у шухляді швацької машинки, та 1500 доларів США, що були поділені на 3 частини та знаходились у різних книжках на полках шафи.

Які слідчі версії про особу злочинця можна висунути в даному випадку? Складіть плани допитів Щербак 0.1. та Щербак О. О. Які тактичні прийоми бажано застосувати під час цих допитів?

2. Слідчі версії щодо особи злочинця:

Голос нападника показався громадянці Щербак О.І. знайомим, тобто мова йде про людину, яку вона добре знає.

Нападник чекав потерпілу в під'їзді, тобто знав її місце проживання, час приходу додому Щербак О.І. та Щербак О.О. і таким чином знав, що крім неї в цей час в квартирі нікого не буде.

Нападник знаходився у квартирі невелику кількість часу (приблизно 10 хвилин) і за цей час встиг знайти найбільш компактні і цінні речі, тобто він по-перше, знав планування квартири і розстановку меблів; звички хазяїв квартири щодо переховування цінностей або завідомо знав де їх шукати(тим більше що гроші лежали у трьох різних місцях), по-друге, нападник не взяв інших речей, наприклад побутову техніку або одяг, він узяв найбільш компактні і цінні речі, тобто можна припустити, що він точно знав, що в квартирі є саме золото і гроші.

З усього вищезазначеного робимо висновок, що напад скоїла дуже близька до цієї родини людина – або колишній чоловік Щербак О.І.(1 версія), який всього 2 роки як не проживає з родиною і тому знає всі звички і розклад життя цієї родини; або напад імітував Щербак О.О.(2 версія), він також мав для цього всі можливості або хтось із його друзів або знайомих по домовленості з ним (3 версія) або без такої (4 версія).

Не можна виключати звісно й можливості, що напад скоїла людина, яка просто знайома з цією родиною (5 версія), або навіть взагалі невідома (6 версія). Але це маловірогідне і повинно з'ясуватися в ході слідства.

План допиту Щербак О.І.

Обставини, що підлягають з'ясуванню

Дані, які відомі

Питання тому, кого допитують

Замітки про тактику

1.Всі обставини події

1.1 квітня 1999 року, о 21 годині 40 хвилин до чергової частинивідділу внутрішніх справ звернулась гр-ка Щербак 0.І., яка повідомила, що того ж вечора, о 19 годині 40 хвилин зайшла до під'їзду будинку, в якому мешкає. На першому поверсі, де знаходиться її квартира, було досить темно, бо лампочка не горіла. Коли вона відчинила двері своєї квартири, раптово хтось іззаду вимовив "Тихо, руки вгору". Голос чоловіка показався їй знайомим, тому вона сприйняла все це як жарт і, повернувшись до нього, відповіла, що з неї досить

1.Розкажіть с початку і докладно, як все сталося?

Кого Ви можете підозрювати в цьому нападі?

Вільна розповідь потерпілої

розіграшів,але побачивши в руці нападника пістолет чи щось на нього схоже, злякалась і зойкнула.Він затулив їй рота рукою та штовхнув у середину квартири, після чого запер у туалеті і, як вона чула, почав шарудіти по меблях. Приблизно через 10 хвилин він пішов геть, наказавши їй сидіти тихо і захлопнувши двері квартири. Невдовзі, як завжди о 20 год., додому повернувся зі спортивного тренування її син, Щербак О.О., з яким вона удвох проживає, з чоловіком вже 2 роки в розлученні. При огляді майна вони з сином не знайшли золоті прикраси, які були сховані у шухлядішвацької машинки, та 1500 доларів США, що були поділені на 3 частини та знаходились у різних книжках на полках шафи.

2.Звідки поверталась гр-ка Щербак 0.І., чи завжди вона повертається в один і той самий час, хто про це знає.

2.1 квітня 1999 року, о 21 годині 40 хвилин до чергової частинивідділу внутрішніх справ звернулась гр-ка Щербак 0.І., яка повідомила, що того ж вечора, о 19 годині 40 хвилин зайшла до під'їзду будинку, в якому мешкає.

2.У цей день Ви поверталися з роботи? Якщо так, то чи завжди Ви повертаєтесь в один і той самий час? Хто знає до якого часу Ви працюєте?

Коли Ви підходили до під'їзду, чи не помітили Ви чогось підозрілого? Чи йшов за Вами хто-небудь? Якщо так, то як Він виглядав? Хто знає до якого часу Ви працюєте?

Деталізований допит з використанням асоціативних зв'язків

3.Світло в під'їзді не горіло випадково, чи зловмисник навмисне викрутив лампочку щоб бути невпізнаним?

3.На першому поверсі, де знаходиться її квартира, було досить темно, бо лампочка не горіла.

3. У під'їзді біля Вашої квартири лампочка не горить давно, чи світла не було тільки в цей день?

Деталізований допит з використанням асоціативних зв'язків, допит на місці.

4.Незрозуміло, як потерпіла побачила в руці нападника „пістолет чи щось на нього схоже", а саму людину із „знайомим голосом" не змогла впізнати.

4.Коли вона відчинила двері своєї квартири, раптово хтось іззаду вимовив "Тихо, руки вгору". Голос чоловіка показався їй знайомим, тому вона сприйняла все це як жарт і, повернувшись до нього, відповіла, що з неї досить розіграшів, але побачивши в руці нападника пістолет чи щось на нього схоже, злякалась і зойкнула.

Коли Ви відчинили двері своєї квартири, Ви встигли ввімкнути світло? Спробуйте описати нападника.

Ви сказали, що побачили в руці нападника пістолет або щось на нього схоже. Якщо це був не пістолет, то що це могло бути?

Деталізований допит з використанням асоціативних зв'язків, допит на місці

5.Треба з'ясувати, чи знав нападник особливості саме цієї квартири

5.Він затулив їй рота рукою та штовхнув у середину квартири, після чого запер у туалеті і, як вона чула, почав шарудіти по меблях.

Туалет у Вашій квартирі зачиняється ззовні? Як саме зачинив Вас нападник у туалеті?

Деталізований допит з використанням асоціативних зв'язків, допит на місці

6.Треба визначити коло людей, які могли за 10 хвилин у різних місцях квартири знайти цінні речі. Розглядаючи можливість нападу з боку колишнього чоловіка, треба визначитись, чи міг він знати місце схову виходячи зі строку схову цінних речей саме в цих місцях.

6.Приблизно через 10 хвилин він пішов геть, наказавши їй сидіти тихо і захлопнувши двері квартири.

6.Хто із знайомих відвідує Вашу квартиру? Хто в останній час відвідував Вашу квартиру(знайомі та незнайомі, можливо представники якихось організацій, комунальних служб тощо)?

Чи знав Ваш син, де саме Ви переховуєте гроші та золоті прикраси? Хто міг точно знати де Ви переховували золоті прикраси та долари США? Чи доставали Ви при кому-небудь або клали до схованок ці цінні речі?

Як давно Ви переховували ці цінні речі саме в цих місцях? Якщо Ви періодично міняли місце схову, то чи були ці місця схожі? Де саме?

Чи були в квартирі ще якісь гроші або коштовності, які залишилися на місці? Якщо так, то чим відрізнялося місце та час схову цих речей від місця схову тих речей, що вкрали?

Деталізований допит з використанням асоціативних зв'язків, допит на місці

7.Наскільки є передбачуваним повернення Щербака О.О. саме о 20 год. і наскільки це відомо його батькові.

7.Невдовзі, як завжди о 20 год., додому повернувся зі спортивного тренування її син, Щербак О.О., з яким вона удвох проживає, з чоловіком вже 2 роки в розлученні.

7.По яких днях Ваш син ходить на тренування? Чи завжди він повертається в один і той самий час? Скільки років він ходить на тренування?

Деталізований допит

8.Треба з'ясувати мотиви можливої організації або безпосереднього скоєння нападу Щербаком О.О.

8.Чи знаєте Ви з ким спілкується Ваш син? Чи заходять до нього друзі? Як Ви можете їх охарактеризувати?

Чим, окрім спорту захоплюється Ваш син? Чи грає Він в азартні ігри або на ігрових автоматах? Чи є в нього якісь шкідливі звички? Які саме?

Деталізований допит

9.Треба з'ясувати можливі мотиви організації або безпосереднього скоєння нападу колишнім чоловіком Щербак О.І.

У чому була причина Вашого розлучення з чоловіком? Де зараз працює Ваш колишній чоловік? Скільки Він заробляє? Чи є в нього зараз родина ? Чи є в нього якісь шкідливі звички? Які саме? Чи був він раніше засуджений? Чи навідує він вашу родину? Коли Ви його бачили в останній раз?

Деталізований допит


 
 

Цікаве

Загрузка...