WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Банк і банківська система - Курсова робота

Банк і банківська система - Курсова робота

А) Банк-ініціатор видає клієнтам позички.

Б) Трастовый філія банка або незалежна траст-компанія купує у банку дебіторські рахунки по цим позичкам і випускає під них цінні папери.

В) Інвестиційний банк зобов'язується розмістити перехідні цінні папери. Он"пакетирует"однородные позички, створюючи забезпечення цінних паперів, і розміщує випуск серед кінцевих інвесторів.

Г) Страхова компанія забезпечує повне або часткове страхування випуску цінних паперів, одержуючи комісію.

Д) Інвестор купує цінні папери, вносячи гроші філії банка або трасту, і набуваємо права на отримання відсотків і відшкодування загальної вартості паперів по закінченні їхнього терміну.

Е) Позичальники банка вносять суми в погашення боргу і відсотків по позикам.

Ж) Гроші перераховуються в фонд викупу перехідних паперів.

И) По наступленнии терміну інвестори подають цінні папери до викупу.

В результаті банк-ініціатор знімає позички, надані клиенам, зі свого балансу, але, як правило, продовжує обслуговувати правочин, инкассируя платежі і відсотки по позичкам і вносячи їхн в фонд погашення перехідних цінних паперів.

 1. Програми управління кассовымиактивами. Этагруппа послуг зв'язана з продажем банками різного роду послуг, зв'язаних з розрахунками за комісію без використання активів, находящихся на балансі банка, і без прийняття на себе договірних або умовних зобов'язань.

Суть цього вигляду послуг полягає в поєднанні засобів прогнозування і управління грошовими потоками, що виникають в ході виробничої і збутової діяльності компаній, з контролем за станом банківської лічби і інвестуванням сум, що вивільнюються з обороту. З допомогою програм по управлінню касовими залишками банки допомагають компанії прискорити інкасацію грошових сум, контролювати видатки, мати точну інформацію, де знаходиться вільна грошова наличность, яка її величина і як вигідно використати ці засоби. Програма направлена передусім на прискорення обробки грошових переказів, що надходять в користь компанії.

Для прискорення інкасо платіжних документів застосовується система поштових шухлядів. Банк відкриває на пошті абонементна шухляда для клієнта і течія дня через певні інтервал часу посилає отримання що прибуває кореспонденції, Після доставки платіжних документів ,що служать для в банк відправляють їхн самым коротким маршрутом в адресу платників, зараховують суми на лічбу клієнта і реєструють каждяй що надійшов депозит.

Прискорена обробка документів і швидке зосереджння надходжень на єдиній лічбі дозволяє скоротити частку неприбыльных касових резервів в активах корпорацій.

 1. ТРАСТОВІ ОПЕРАЦІЇ.

Многие комерційні банки приймають на себе функції довіреного особи і виконують в цій ролі різноманітні операції для своїх індивідуальних і корпоративних клієнтів. Наприклад, бізнесмен хоче, щоб його син щорічно одержував частину від капіталу, находящегося у його батька в банці, а по досягненні совершеннолетия отримав весь капітал. Деякі комерційні банки не виконують жодних інших функцій, окрім трастовой. Є три основні категорії трастовых послуг для фізичних осіб:

1 - розпорядження майном після смерті володаря;

2 - управління майном на довірчій основі і піклування;

3 - агентські функції.

 1. Розпорядження після смерті в користь спадкоємців - найбільш распространенныйвиддоверитель послуг. Повинна бути складений докладний опис майна, сплачені борги, а сума ,що залишалася розподілена між спадкоємцями згідно закону.

 2. Управління майном в формі тресту може мати різноманітну правовуюоснову: заповіт, спеціальна угода, розпорядження суду. Вигляди трастів, находящихся в управлінні банків, надто різноманітні:

 • Довічний траст учереждается особою по домовленості з банком. Наприклад, клієнт перекладає гроші в довірче управління банку, доручаючи йому виплачувати прибуток в течію його життя, а після смерті передати капітал дружині і дітям.

 • Страховий траст виникає, якщо клієнт призначає банк довіреною особою по страховому полісу і доручає йому виплачувати прибуток своїй дружині після його смерті і передати суму полиса дітям після смерті дружини.

 • Корпоративний траст учереждается в формі майна, закладываемого в банці в забезпечення випуску облігацій компанії.

 • Траст в користь наемных що служать може мати форму пенсійного фонду або плану участі в прибутках. В першому випадку підприємець вносить гроші по затверджуваній схемі в фонд, находящийся в управлінні банком, для покупки аннуитетов або прямих виплат співробітникам по досягненні пенсионноговозраста. Якщо робітники вносять гроші в фонд, те він називається пенсійним трастом з участю, якщо немає - без участі. В другому случаепредпринимательпереводи траст-фонд, відкритий в банці для последущего розподілу внесків і наступних прибутків від фонду в користь робітників компанії по досягненні пенсійного віку або на іншу дату.

 1. Агентські функції відрізняються від трасту тим, що в випадку трасту довірена особа одержує юридичне право на розпорядження власністю, а при агентських відношеннях право залишається у принципала. Агентські функції полягають в наступному:

 • Зберігання цінностей в сейфе. Банк одержує, зберігає і видає цінності по дорученню принципала без будь-яких ініціатив або активних функцій.

 • Зберігання майна з активними функціями. Банк не просто зберігає цінності в сейфе, а купує і продає їхн, одержує по них прибуток, діючи згідно інструкціям принципала.

 • Управління. Банк виконує всіх функції хранителя майна і активно управляє власністю, наприклад аналізує стан портфеля цінних паперів, дасть рекоммендации і пропонує засоби інвестування капіталу і т.д. Якщо в ведення банка здається реальна власність, банк може здавати її в найм, експлуатувати в відповідності з інструкціями принципала.

Банки виконують агентські функції для ділових фірм:

 • Агент по трансферту. Банк виконує для корпорації операції по передачі права власності на акції і іменні облігації від одного володаря до іншого.

 • Реєстратор акцій. Банк веде врахування випущених цінних паперів, щоб не припустити їхньої надмірної емісії, що карается законом.

 • Банк виконує роль депозитарію різноманітних цінностей під час фінансових реорганизаций.

 • Банк бере на себе функції агента по виплаті диведендов по акціям і відсотків (а також погашенню основного боргу) - по облігаціям компанії.

Траст-відділ банка надає численні послуги і фінансові консультації індивідуальним розпорядникам, опікунам і адміністраторам, керуючим чужим майном на довірчій основі.

 1. НЕОБХІДНІСТЬ НАЛАЖУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ.

Таким Чином, ми бачимо, що банки грають дуже важливу роль в економіці. Тому саме з налаживания нормально системи ,що функціонує банківської потрібне починати вихід з кризового положення, що склалось у нас в країні. В нинішній час, в зв'язки з нестачею квалифициорванных кадрів і навальним зростанням кількості комерційних банків в цю сферу ідуть мало підготовані робітники, що не мають спеціального утворення. Це призводить до незадовільної роботи банковим прагненню їхн просто швидше заробити гроші.

Зачастую банки видають кредити підприємствам, навіть не перевіривши їхн состоятельность. Всі це призводить до погіршення економічної ситуації в країні.

Тому я вважаю, що необхідно упорядкувати роботу банків, збільшити контроль за їхньою діяльністю, і, тільки після цього, можна переходити до оздоровлення всієї економіки.

ЛІТЕРАТУРА:

1. Усоскин В.М."Современный коммерческий банк. Управление и операции.", М:ИПЦ "Вазар-Ферро", 1994.

2. Рид Э., Коттер Р., Гилл Э., Смит Р. "Коммерческие банки", М: Прогресс, 1983.

3. Э.Роде "Банковские операции".

4. Спицын И.О., Спицын Я.О. "Маркетинг в банке", "Тарнекс", 1993

5. "Коммерческие банки: создание и организация деятельности"

6. Жyрнал "Финансы" N 9 за 1992 год

7. Жyрнал "Нормативные акты по финансам, налогам и страхованию" приложение к жyрналy "Финансы", N 8,9,10 за 1992 год

8. Газета "Экономика и жизнь", N 37,38 за 1992 год

3


 
 

Цікаве

Загрузка...