WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Банк і банківська система - Курсова робота

Банк і банківська система - Курсова робота

  1. Оперативний лізинг. Мощныефирмы-производителимогут бути зацікавлені не в продажі своєї продукції, а в здачі її в оренду. Договір полягає, як правило на 3-5 років.

  2. Лізинг нерухомості. Певні фірми створюють в співробітництві з банком великі об'єкти типу заводського цеху, що можуть використовуватися по-різному. Після закінчення терміну оренди, що складає 15-20 років, об'єкт продається орендару.

  3. Фінансовий лізинг. Цей вигляд подразумевает здачу в оренду таких товарів, як літаки, автомобілі, комп'ютери. Термін составлят 2-6 років. В фінансовому лізингу служби технічного обслуговування і ремонту раздельны.

Ставки по лизинги розраховуються исхлдя з издержек виробництва, відсотків, податків.

Факторинг.

Банк-чинник купує вимоги будь-якої компанії і після цього самий одержує платежі по них. При Цьому йдеться, як правило, про вимоги ,що звертаються короткострокові, що виникають з товарних постачань. В опреации факторинга є три учасника: чинник, первоначальный кредитор і боржник, отримуючий від клієнта товари з відстрочкою платіжа. Чинник веде всю бухгалтерію, бере на себе обов'язки по попередженню боржника про платежі, виконує інкасацію вимог, а також несе весь ризик, зв'язаний з повним исвоевременнымпоступлениемпла. Видатки клієнта складаються з комісійних і факторского збору, складатися з відсотків за наданий аванс і прибули авансової компанії.

  1. РЕЗЕРВИ.

За Законом банки зобов'язані зберігати резерв в певній пропорции до своїх зобов'язань по депозитам. Суми на резервній лічбі і касова наличность служать першим рубіжем, що гарантуються платоспроможність банка. Це первинний резерв банка. Однак цей резерв не забезпечує загальної потреби банка в ліквідних засобах. В випадку непередбаченого відкликання депозитів банку знадобиться друга лінія резервів, щоб не відкликати позички або продавати цінні папери. До вторинних резервів відносять деякі вигляди короткострокових активів. Це казначейські векселі, цінні папери, банківські акцепти. Резервна норма одна з інструментів фіскальної політики держави.

  1. ОПЕРАЦІЇ З ЦІННИМИ ПАПЕРАМИ.

Інвестиційний портфель банка строго структурируется законом. Це Означає, що держава встановлює норму відсотка, згідно якій певна частина (до 90%) должа складатися з цінних паперів держави, інша - приватних підприємств. Первинне розміщення всіх виглядів цінних паперів уряду відбувається в порядку аукціонного продажу, де в першу чергу удовлетворяютя заявки, що пропонують наивысшую ціну ( ставку). Вторинне звернення відбувається на внебиржевом ринку. Ринок створює група дилерских фірм, ведучих активні операції по покупці і продажу державних зобов'язань. В умовах економічного спаду уряд через центральний банк намагається стимулювати господарську активність і купує у дилерів державні зобов'язання, збільшуючи їхні резервні рахунки. В умовах інфляційного бума держава продає дилерам свої зобов'язання і тим скорочує їхню ліквідність. Корпоративні облігації в значно більшому ступені, ніж державні подвержены рискунеплатежа. Банкипокупают тільки высококлассные папери в відповідності з оцінкою кредитними агенствами зв'язаного із ними ризику.

Розрізняють два вигляду інвестиційної політики банка: пасивна і агресивна.

Пасивна стратегія характеризується рівномірним розподілом інвестицій між випусками різної терміновості. Ця політика банк розподіляє вкладення в короткострокові і довгострокові зобов'язання рівномірно, щоб забезпечити гарну прибутковість і ліквідність.

Агресивна стратегія. Цієї політики дотримують великі банки, що є великий портфель інвестиційних паперів і прагнути до отримання максимального прибутку від цього портфеля. Цей засіб вимагає значних засобів, бо він зв'язаний з великою активністю на ринку цінних паперів, при якій необхідно використати експертні оцінки і прогнози стану ринку ринку цінних паперів і економіки в цілому. Так, якщо крива прибутковості знаходиться на відносно низькому рівні і буде по прогнозам підвищуватися, те це обіцяє зниження курсів твердопроцентных паперів. Тому банк буде купувати короткострокові облігації, що по мірі зростання процентних ставок будуть подаватися до викупу і реінвестуватися в більш прибуткові активи (наприклад позички).

  1. ЗАБАЛАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ.

Ці операції не минають по рахівниці банка до певного моменту і не відбиваються в його балансі. В багатьох випадках банк тут виступає як агент, брокер, не витрачаючи власних засобів, а продавши свою репутацію, надаючи гарантію і страховку від ризику. Договірні зобов'язання банка можна поділити на дві великі групи: договірні і умовні зобов'язання і комісійні послуги.

  1. Договірні і умовні зобов'язання - ця обіцянка банка виробити в майбутньому що-те чинності на прохання клієнта. Умовні зобов'язання зв'язані з наданням засобів в випадку настання непередбаченої події. Банк приймає на себе зобов'язання і забезпечує клієнту захист від ризику.

  • Зобов'язання по торговим правочинам. Типовий представник - комметческий акредитив. Банк, що відкриває аккредетив, гарантує клієнту виплату третій стороні встановленої суми при виконанні певних умов. Комерційний акредитив - це умовне зобов'язання, тат як по немму не може бути вироблений платіж без надання відповідних документів.

  • Фінансові гарантії. Гарантія - обіцянка банка подкрепить діюче зобов'язання третьої сторони і виконати його, якщо сторона не зможить виконати його сама. Наявність гарантії полегшує отримання кредиту і, якщо вона надана солідним учереждением, може істотно знизити вартість цього кредиту для позичальника. Розглянемо два вигляду фінансових гарантій: акредитиви стэнд-бай і зобов'язання по видаванню позичок.

По акредитиву стэнд-бай банк-емітент зобов'язується сплатити опреденнную суму контракту бенефициару тільки в тому випадку, якщо клієнт самий не зможить це зробити. Акредитиви можуть застосовуватися для гарантування постачання в термін товарів, виконання правочинів з опціоном. Однак основна сфера застосування акредитивів - гарантування випуску боргових зобов'язань, що є твердий термін погашення. Позика повинен бути погашен з засобів, отриманих від реалізації проекту. За відкриття акредитиву банк стягає одноразову комісію.

Зобов'язання по банківським позичкам. Йдеться про формальні (або неформальных), усні угоди банка і клієнта, в який банк висловлює намір ссудить клієнту певну суму грошей по погодженій ставці, звичайно прив'язаної до ставки грошового ринку. За домовленість сплачується комісія і клієнт може скористуватися кредитом в потрібний час в межах ліміту, зумовленого угодою. Окрім комісійної винагороди банк може зажадати від клієнта зберігання компенсаційного залишку на поточному рахунку. Основна негативна сторона подібних угод полягає в прийнятті банком ризику по кредиту, коли позика буде реально отримана.

Зазначені Вище форми зв'язані з істотним ризиком для банку. Особливо небезпечна ситуація може настати тоді, коли велике число позичальників водночас зажадають від банку видачі кредитів по укладеним договорам.

  1. Секьюритизация активів. Йдеться про продаж на ринку частини активів банка (головним чином зобов'язань клієнтів по виданим позичкам) в формі цінних паперів, забезпечених цими активами і погашаемых з засобів, що надходять від позичальників. Інша форма такий продажу - передача частини позичок, первоначально виданих банком іншим кредитним учереждениям.

Сенс обох засобів полягає в тому, щоб покращити ліквідність, знявши частина рисковых активів зі свого балансу. Дрібні неликвидные позички, идентичные по характеру, термінам і прибутковості, об'єднуються в один пакет, і на їхній основі випускаються цінні папери, що продаються кінцевим інвесторам. Це дозволяє банку, по-перше, покращити ліквідність і знизити процентний і кредитныц ризик, зв'язаний з цими активами, і, по-друге, одержувати додатковий прибуток, продовжуючи обслуживати позики, інкасувати процены і платежі по основному боргу. Секьюритизация представляє надто складну процедуру, в якій задействованы різноманітні фінансові і нефинансовые учасники: банк- ініціатор кредитного правочину, трастовое учереждение, инестиционный банк, страхова компанія, нонечный інвестор. Цей процес складається з наступних етапів:


 
 

Цікаве

Загрузка...