WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Державні символи Президента України - Реферат

Державні символи Президента України - Реферат


Реферат на тему:
Державні символи Президента України
Зміст
1 Штандарт Президента України
2 Знак Президента України
3 Гербова печатка Президента України
4 Булава Президента України
5 Ресурси інтернет
Штандарт Президента України
Прапор (штандарт) Президента України
Прапор (штандарт) Президента України являє собою синє квадратне полотнище з зображенням у центрі золотого Знака Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного Герба України). Полотнище обрамлене золотою лиштвою і прикрашене золотою бахромою. Древко Прапора (штандарта) Президента України дерев'яне, верхівка древка має форму кулі з онікса, яка оздоблена рельєфним накладним орнаментом із жовтого металу. В Україні до 1999 року з символів президентської влади був тільки штандарт глави держави. Причому його держак був дуже гарний, а полотнище скромне. Нове двостороннє шовкове полотно було вишите не вручну, а на спеціальному обладнанні, що дозволяє досягнути унікальних ефектів. Наприклад, на одній стороні штандарта нанесено понад мільйона стібків ниткою двох відтінків - червонного і жовтого золота. А вишитий тризубець, завдяки використанню спеціальної підкладки, вийшов об'ємним. За такою ж технологією зроблені і прапори королеви Великобританії, президентів США і Франції.
Знак Президента України
Знак Президента України
Знак Президента України має форму орденського ланцюга, який складається з медальйона-підвіски, 6 фініфтевих медальйонів і 12 декоративних ланок. Знак Президента України виготовлений з білого і жовтого золота 585 проби, всі його елементи з'єднані між собою фігурними кільцями. Президентський знак важить майже 400 грамів.
Нагрудний знак Президента не вважається обов'язковим, але розділи більшості європейських держав його мають: наприклад, президентські колари (чоловіча прикраса на зразок жіночого кольє) є в числі символів влади Польщі, Чехії, Болгарії, Росії, Молдови і інших. У деяких країнах для кожного нового глави держави виготовляють свій колар, а попередній передається в експозиції національних музеїв.
Ажурний ланцюг з історичною реліквією - ладанкою, яка, за переказами,, належала українському гетьману Іванові Мазепі, також була серед атрибутів президента України в еміграції.
Віктор Ющенко з символами Президента на інаугурації 2005 року
Сім медальйонів нагрудного знаку Президента розписані вручну. На них в мініатюрі зображені золотий княжий тризубець, тризубець Володимира-хрестителя, золотий галицкий Лев (герб Галицко-Волинського князівства), знак "Погоні" (герб Великого князівства Литовського, до складу якого входили українські землі), знак "Козак з мушкетом" (символ гетьманщини, Української козацької держави), герб "Абданк-Сирокомля" (родовий герб Богдана (Зіновія) Хмельницького, під владою якого в XVII віці Україна об'єдналася в могутню козацьку державу) і герб Української Народної Республіки як першої спроби утворення незалежної України в XX столітті.
Розписні медальйони чергуються з ювелірними: над лавровими вінками з білого золота вкладено калинове листя з жовтого золота, по якому "розсипані"96 півтораміліметрових гранати, що дуже нагадують ягідки калини. Кожний медальйон випробуваний Пробірною палатою. Кріплення на коларі не передбачене: адже не дай Бог, замок розстібнувся б і ланцюг впав - дуже погана прикмета. І печатка, і колар зберігаються в шкіряних футлярах з оксамитовим ложементом і відтисненим зображенням Малого герба України.
Гербова печатка Президента України
Гербова Печатка Президента України
Гербова печатка Президента України має круглу форму. У центрі - зображення малого Державного Герба України, над яким по колу напис "Президент України". Під зображенням малого Державного Герба України - стилізоване зображення знака відзнаки Президента України "Ордена князя Ярослава Мудрого". Гербова печатка Президента України використовується для засвідчення підпису Президента України на грамотах, посвідченнях до президентських відзнак і почесних звань України, а також на посланнях Президента України главам інших держав.
Печатка з написом "Уряд УНР в екзилі" (у вигнанні) зберігалася у президента, що знаходився в еміграції - М.Плав'юка - і після проголошення незалежності була передана всенародно вибраному Президента України Леоніду Кравчуку.
Рукоятка президентської печатки прикрашена лазуритовою кулею і на вигляд нагадує знімок Землі з космосу. Такий ефект дає фактура каменя. Тубус печатки, тобто центральна частина, позолочений, тому по своїй колірній гаммі вона відповідає національному прапору України: блакитний верх і жовтий низ. Виготовлена печатка з срібла і важить майже півкілограма. Зробив її усього за тиждень київський ювелір Михайло Чебурахін.
Булава Президента України
Булава Президента України
Булава Президента України виготовлена з позолоченого срібла. Руків'я і верхівка Булави Президента України прикрашені декоративним орнаментом і оздоблені коштовним камінням. Футляр до Булави Президента України виготовлений з червоного дерева, прикрашений рельєфним зображенням малого Державного Герба України з жовтого металу. Булава Президента України засвідчує спадкоємність багатовікових історичних традицій українського державотворення. Вага президентської булави - 750гр. Складається вона з двох порожнистих частин: рукоятки і так званого яблука. А в них "секрет" - тригранний стилет з булатної сталі з вигравіюваним позолотою латинським девізом "OMNIA REVERTUTUR" ("Все повертається"). Яблуко булави прикрашене золотими орнаментальними медальйонами і увінчане золотим стилізованим вінцем, прикрашеним каменями і емаллю. Згідно з традицією, на ній 64 каменя (смарагди і гранати) в складній золотій оправі. Стилет з булави витягується за допомогою кнопки, прикрашеною якутським смарагдом. Зберігається булава в різьбленій скриньці з червоного дерева. Ложемент - з пурпурного оксамиту. Спочатку на скриньці поставили замок, але подумавши, вирішили, що це зайве. Президенту довелося б відкривати клямку, а хотілося зробити процедуру досить легкою. Тому замок замінили на позолочену фігурку ангела-охоронця.

 
 

Цікаве

Загрузка...