WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Виникнення і розвиток держави та права США - Реферат

Виникнення і розвиток держави та права США - Реферат

такі істини: усі люди створені рівними і усі вони наділені своїм Творцем деякими невідчужуваними правами, до яких належать: житія, свобода і прагнення до щастя. Для забезпечення цих прав установлені серед людей уряди, які мають свою справедливу владу за згодою тих, ким управляють. Якщо ж ця форма правління стає смертельною для цієї мети, то народ має право змінити або знищити її і встановити новий уряд, базований на таких принципах і з такою організацією влади, які, на думку цього народу, найбільшеможуть сприяти його безпеці та щастю. Звичайно, обережність радить не змінювати урядів, що існують з давніх пір через незначні або тимчасові причини. І ми дійсно бачимо на ділі, що люди скоріш готові терпіти зло до останньої можливості, ніж відновити свої права, відмінивши урядові форми, до яких вони звикли Ллє, якщо тривалий ряд зловживань і узурпацій, що постійно переслідують одну й ту ж мету, виявляє намір віддати народ до влади необмеженого деспотизму, то він не тільки має право, але й зобов'язаний повалити такий уряд і у майбутньому довірити свою безпеку іншій охороні. Ці колонії також довго і терпляче переносили різні утиски, і тільки необхідність змушує їх тепер змінити свою колишню форму правління. Історія нинішнього короля Великобританії, наповнена постійними несправедливостями й узурпаціями, прямо схилялася до того, щоб увести необмежену тиранію у цих штатах.
... Тому ми, представники Сполучених Штатів Америки, що зібралися на спільний конгрес, беручи Верховного суддю світу у свідки правоти наших намірів, оголошуємо від імені й за повноваженнями народу, що ці з'єднані колонії суть і по праву повинні бути вільними і незалежними штатами. З цього часу вони звільняються від будь-якого підданства британської корони, і будь-який політичний зв'язок між ними і Великобританією повністю розривається. Як вільні і незалежні Штати, вони мають повне право оголошувати війну, укладати мир, вступати в союзи, вести торгівлю і робити все те, на що має право будь-яка незалежна держава. Рішуче сподіваючись на допомогу Божого провидіння, ми взаємно зобов'язуємося один перед одним підтримувати цю декларацію життям, майном і честю.
У кожній із колоній були прийняті "Декларації прав", які містили такі положення:
- влада має бути розділена на три гілки;
- усе населення у політичному відношенні повинно мати рінні права;
- жодна людина чи група людей не маючи, права на якійсь привілеї, переваги.
- єдиним носієм державної влади є народ.
Іншим конституційним актом були "Статті конфедерації", прийняті у 1781р. Це є договір про співробітництво між 13 незалежними американськими штатами. Для вирішення спільних справ усіх штатів скликався однопалатний Конгресу ньому кожен штат ман один голос, але кількість делегатів піл кожного штату була від 2 до 7 осіб. Виконавчим органом Конгресу був Комітет штатів, який очолювався Президентом США.
Конгрес вирішував питання про війну і мир, укладення міждержавних договорів, про чеканку монет, бюджет, кількість армії та флоту. Для того, щоб рішення було прийняте Конгресом, необхідна була згода щонайменше 9 з 13 штатів.
Значений "Статтей Конфедерації" у тому, що цей правовий акт закріплював прагнення колоній спільними зусиллями добитися незалежності від Англії.
Поразка англійських військ змусила Англію піти на укладення миру і визнані незалежність процес об'єднання штатів в єдину державу.
Після одержання незалежності від Англії виявилися протиріччя між південними та північними штатами. Північні штати виступали за посилення центрального уряду, за встановлення єдиної грошової одиниці, за створення спільного банку, за об'єднання державних боргів окремих штатів у спільний національний зовнішній борг. Південні штати прагнули зберегти незалежність від центрального уряду і виступали за широку автономію. Борги заможних південних штатів були меншими, а тому вони виступали проти загальнодержавного об'єднання боргів. При утворенні єдиної держави необхідно було примирити протилежні тенденції Півночі ти Півдня.
Принцип примирення було покладено в основу Конституції США прийнятої в 1787р.
Основні положення Конституції такі:
Законодавчим органом держави є Конгрес. Він складається з двох палат - Палати депутатів і Сенату. Палата депутаті в формується пропорційно до кількості населення кожного штату. Сенат включає по два представники від кожного штату незалежно від чисельності населення;
Законопроекти приймаються обома палатами парламенту, подаються па підпис Президента і тільки годі набирають чинності. Якщо Президент США відмовляється підписати законопроект, то палати Конгресу можуть розглянути його знову і у випадку схвалення 2/3 голосів, законопроект набирає чинності без підпису Президента;
Главою виконавчої гілки влади є Президент США. Є два обмеження у повноваженнях Президента: 1) для призначення вищих посадових осіб країни Президент повинен мати згоду Сенату; 2) для укладення міжнародних договорів ця згода має виходити від 2/3 сенаторів. Президент обирається на 4 роки і може бути притягнений до відповідальності перед Сенатом за постановою Палати депутатів. Якщо 2/3 сенаторів винесуть йому обвинувачувальний вирок, то Президент США усувається з посади в порядку імпічменту;
Судова влада належить Верховному Суду і місцевим федеральним судам. Судді Верховного Суду призначаються Президентом і займають посади довічно, поки "їх поведінка є бездоганною";
Перегляд Конституції США практично неможливий. Конгрес може зробити доповнення або внести поправки лише коли 2/3 членів обидвох палат приймуть таке рішення. Прийняті доповнення мають бути затверджені Законодавчими зборами 3/4 штатів.
Перший цикл поправок до Конституції США передбачав таке:
1. Конгресу забороняється приймати закони, які б обмежували свободу слова, друку, зборів, права особи.
2. Конгрес не може запровадити єдину для всіх громадян релігію.
3. Громадяни можуть носити зброю.
4. Введений суд присяжних.
3. Розвиток США у XIX ст.
Конституція США не відмінила рабство і ця проблема внесла розкол у федерацію, що призвело до громадянської війни. У 1812р. розпочалася англо-американська війна, ініційована Великобританією для підриву економіки та торгівлі США та для протидії експансіоністській політиці окремих політичних сил США, які розраховували захопити території Канади. Американські війська отримали перемоги на озері Ері (вересень 1813 p.), озері Шамплейн (вересень 1814 р.) та ін. Але англійський

 
 

Цікаве

Загрузка...