WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Виникнення і розвиток держави та права США - Реферат

Виникнення і розвиток держави та права США - Реферат


Реферат на тему:
Виникнення і розвиток держави та права США
?
1. Заснування та соціально-економічний розвиток північноамериканських колонії.
2. Війна колоній за незалежність і утворення США.
3. Розвиток; США у XIX ст. Адміністративно-територіальний поділ і органи управління.
4. Правова система США.
1. Заснування та соціально-економічний розвиток
північноамериканських колонії.
Колонізація Америки, витіснення та знищення індіанців на ньому материку розпочалася в XVII ст. В Америку (інша назва Новий Світ) з'їжджалися всі, хто страждав від злиднів, не бажав підмовитися під своїх релігійних та політичних переконань, а також різні авантюристи.
У 1620 р. до Америки прибула перша група колоністів, яка складалася із англійських пуритан (ті, хто виступав за незалежність церкви від держави). Вони утворили колонію під назвою Новій Плімут. У цей же час прибула перша група рабів з Африки. З XVIII ст. інтенсивно проходила еміграція з Ірландії. Перша колонія - Вірджинія - виникла у 1607 p., а остання - Джорджія - у 1733р. Усі колонії користувалися політичною і правовою самостійністю, їх життєдіяльність врегульовувалася: 1)звичаями місцевих переселенців; 2)Хартіями про колонії, виданих англійським монархом. Ці Хартії були ніби конституціями колоній.
Ріка Потомак розділила колонії па дві групи: північну та південну. В південних колоніях панувало плантаційне господарство: верхівку суспільства становили вихідці з англійської аристократії, а основну масу населення - раби. В північних колоніях панувало фермерське господарство, був розвинений морський промисел та торгівля, а населення складали вихідці з англійських міщан і селян.
У ХVIII ст. колонії були поділені на три групи:
1. Коронні, тобто такі, що перебували під управлінням англійських королівських чиновників;
2. приватновласницькі, тобто такі, що вважалися власністю окремих осіб;
3. колонії, що користувалися самоврядуванням на основі королівські їх хартій.
На чолі першої групи колоній стояли особи, які призначалися англійським монархом, на чолі других - їх власники, на чолі третіх -особи, які обиралися населенням. В усіх колоніях існували представницькі органи, що мали право приймати закони, встановлювати податки, але губернатори колоній користувалися правом вето на рішення представницьких органів. Виборчим правом користувалося від 2% до 10% населення.
У середині XVІІІ ст. у Північній Америці нараховувалося 13 колоній. Уряд Англії утискував інтереси молодої американської буржуазії, їй не дозволялося займатися работоргівлею; перевезення товарів дозволялося лише на англійських кораблях, заборонялося виготовлення багатьох товарів.
Основний принцип англійської колоніальної політики полягав у тому, що колонії мали постачати Англії (метрополії) дешеву сировину і купувати дорогу промислову продукцію, вироблену в Англії.
Після семилітньої війни з Францією (1756-1763 pp., це війна Британії з Францією за витіснення останньої з Американського континенту) Англія вирішила поповнити державний бюджет за рахунок багатіючих колоній і для виконання своїх планів почала утримувати в Америці постійне військо і утворила адміністрацію, незалежну від населення колоній. Було запроваджено високі мита на імпортні товари, а оскільки колоністи намагалися уникати сплати мита, то англійські власті проводили обшуки у підозрюваних і передавали їх до т.зв. суду адміралтейства, який здійснював судочинство без участі присяжних. Більшість американських колоній прийняла рішення про бойкотування англійських товарів. Англія на не відповіла репресіями.
В умовах такої передреволюційної ситуації 5 вересня 1774р. почав роботу І Континентальний конгрес. Це започаткувало створення представницького органу, спільного для всіх колоній. Цей орган виник всупереч інтересам Англії. У перших документах, прийнятих Конгресом ("Декларація прав і потреб колоній", План асоціації І Континентального конгресу"), вимагалося відмінити нестерпні англійські закони, підтверджувався бойкот англійських товарів, засуджувалася система управління колоніями.
2. Війна колоній за незалежність і утворення США
У квітні 1775 р. між колоністами і англійськими військами розпочалися збройні сутички. Заможний плантатор Джордж Вашингтон був призначений головнокомандувачем армії колоністів.
Джордж Вашингтон (1732-1799) - американський генерал, державний діяч і перший Президент США (1789-97). Відіграв значну роль у боротьбі, що передувала вибухові війни за незалежність Північно-Американських колоній. У 1755 р. у ранзі полковника очолював загони вірджинської міліції. Як і інші вірджинські плантатори, Вашингтон не схвалював репресивні акти британської корони і приєднався до руху колоністів, спрямованого на захист їх інтересів. Представляв Вірджинію на І Континентальному Конгресі у Філадельфії 1774 р. і II Континентальному Конгресі у 1775 р. У червні 1775 р. був обраний головнокомандувачем колоніальних військ. Почав перетворювати сили міліції в організоване військо, спроможне протистояти королівським збройним силам. Після війни за незалежність (1775-83) очолив Федеральну конституційну конвенцію, яка розпочала працю над підготовкою американської конституції на підставі Статтей конфедерації. 30 травня 1789 р. відбулася інавгурація Вашингтона як першого Президента США, обраного Конгресом. У 1792 р. переобраний на другий термін, по закінченні якого вирішив усунутися від громадської та політичної діяльності. Його відмова балотуватися на третій строк започаткувала традицію обрання на пост президента не більше двох разів, яка була непорушною в США аж до 1940 р. Його іменем названо столицю США, проект якої у 1791 р. було розроблено ветераном війни за незалежність французьким інженером П'єром Шарлем Лєнфантом.
Конгрес почав проводити конфіскацію земель англійського короля. Кожна колонія прийняла свою конституцію, але всі вони були одного зразка.
Губернатори, які раніше призначалися, стали обиратися народом.
Колоністи намагалися розв'язати конфлікти з Англією мирним шляхом, направивши королю петицію, але англійський уряд відкинув її і направив до Америки нові війська. У відповідь на це Конгрес США офіційно проголосив про незалежність колоній і прийняв "Декларацію незалежності".
Декларація обґрунтувала право американців на відокремлення від Англії, право народу чинити опір гніту чужоземців.
Декларація незалежності Сполучених Штатів Америки (4 липня 1776).
Ми вважаємо очевидними

 
 

Цікаве

Загрузка...