WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Вчення про державу і право Німеччини - Реферат

Вчення про державу і право Німеччини - Реферат

устрій Німеччини.
Вибори в Установчі збори відбулися в січні 1919 р. Буржуазні партії одержали близько 16 млн. голосів, соціал-демократична - 13,5 млн. Збори були скликані в м. Веймарі, невеликому культурному центрі Німеччини, позбавленому промислових підприємств. Звідси і назва виробленої тут конституції - Веймарська.
У знак довіри і вдячності соціал-демократам Установчі збори обрали тимчасовим президентом Німеччини Макса Еберта, що били з 1916 р. керівником соціал-демократичної партії в рейхстазі, а потім призначеного канцлером (по указі принца Макса Баденського).
Коаліція трьох партій - соціал-демократичної, демократичної, партії Центра - склало уряд Німеччини на чолі із соціал-демократом Шейдеманом. Воно вирішило питання про підписання Версальського мирного договору, затвердило бюджет і прийняло нову конституцію Німеччини. Її авторство належить юристу ліберального напрямку, міністру внутрішніх справ Гуго Прейсу. При голосуванні за конституцію було подано 262 голосу, проти - 75.
Веймарська республіка проіснувала 14 років. Уся її історія - це боротьба промислово-фінансової монополії - з одного боку, і робітничого класу - з іншої. У 1923 р. Німеччина знову переживає революційну ситуацію. У Саксонії і Тюрінгії виникають робочі уряди, у Гамбурзі спалахує збройне повстання під керівництвом комуністів.
Положення ледь стабілізувалася, як вибухнула світова економічна криза 1929 р. Рівень промислового виробництва знизилася майже в 2 рази, безробіття досягла 9 млн. чіл. Робітники переходили на сторону компартії. На виборах 1930 р. вонаодержала 4,5 млн. голосів.
Погроза нової революції змусила буржуазний уряд Німеччини шукати опору у фашистській партії Гітлера. Гітлерівська "націонал-соціалістська робоча партія" виникла в 1919 р. Її програма сповіщала створення нового німецького "рейха", великої імперії, побудованої за рахунок поневолення всіх інших націй, викорінювання марксизму і комунізму; фізичне винищування євреїв. Рішення економічних проблем фашисти бачили в мілітаризації економіки. Вони обіцяли робітником знищення безробіття, селянам - підвищення цін с/г продукції, крамарям - ліквідацію великих магазинів.
Непримиренна боротьба КПГ із соціал-демократами, що піддається просталінськими рішеннями Комінтерну, стала причиною розколу двох робочих партій Німеччини, що повинні були б виступити єдиним антифашистським фронтом.
30 листопада 1933 р. президент Німеччини фельдмаршал Гіндесбург призначив Адольфа Гітлера на посаду імператорського канцлера (рейхсканцлера).
Після поразки Німеччини в другій світовій війні і капітуляції гітлерівської армії територія країни була окупована військами союзних держав: СРСР, США, Англії і Франції. Відповідно до рішення Потсдамської конференції (17 липня - 2 серпня 1945р.) Німеччина була розділена на 4 окупаційні зони. Загальне керування зосередилося в Союзній контрольній раді.
Наприкінці 1946р. було створено сепаратне керування трьома західними зонами. Логічним наслідком цього став поділ Німеччини й утворення двох самостійних держав. Рішення про це було прийнято в 1948 р. на Лондонській конференції шести західний держав: США, Англії, Франції, Бельгії, Голландії і Люксембургу. На підставі рішень конференції військові губернатори США, Великобританії і Франції в окупованих зонах уповноважили прем'єр-міністрів урядів німецьких земель переступити до розробки проекту конституції майбутньої держави - ФРН. Проект був підготовлений і обговорений у Парламентській Раді. Ця рада складалася з 65 депутатів, обраних ландтагами земель, і 5 представників з дорадчим голосом від Західного Берліна.
8 травня 1949 р. Парламентська рада яка засідала у Бонні прийняв проект основного закону і передав його на ратифікацію в ландтаги земель. У період з 18 по 21 травня 1949р. парламенти всіх земель, крім Баварії, схвалили проект конституції.
Відповідно до Потсдамської угоди СРСР окупував східну частину Німеччини: землі Бранденбург, Мекленбург, Тюрінгію, Саксонію, Саксонію-Ангальт. Був створений спеціальний орган радянської військової адміністрації в Німеччині - СВАГ. Незабаром до урядової діяльності була притягнута Соціалістична єдина партія Німеччини (СЕПГ). Вона утворилася в квітні 1946р. у результаті злиття комуністичної і соціал-демократичний партійних організацій. У вересні-жовтні 1946р. по всій Східній Німеччині були проведені вибори в органи місцевого самоврядування і земельні парламенти-ландтаги. СЕПГ одержала більш 50 % голосів на общинних виборах і 47 % - на виборах у ландтаги.
Разом з тим пішли реформи соціалістичного характеру. Було конфісковане майно монополій, проведена аграрна реформа. Була узята орієнтація на колективізацію сільського господарства.
У вересні 1947 р. відбувся 2-ий з'їзд СКПГ. Він запропонував скликати Німецький народний конгрес для визначення подальших доль держави. Народний конгрес Східної Німеччини (березень 1948 р.) обрав так називану Німецьку народну раду і доручив йому розробити конституцію майбутньої ГДР.
7.10.1949 р. Народна рада оголосила про введення в дію нової конституції про створення Німецької Демократичної Республіки як самостійної держави. Разом з тим Народна рада перетворила себе в Тимчасову народну палату ГДР. Тимчасова народна палата прийняла закон про утворення тимчасового уряду ГДР і доручила його формування Отто Гротенволю, висунутому на посаду прем'єр-міністра фракцією СЕПГ.
Цивільний кодекс 1896 р. став першої в історії Німеччини єдиної для всієї країни кодификацією цивільного права. Німецьке цивільне укладення в значній мірі базується на римському праві. Кодекс побудований по так називаній "пандектній" системі. Відповідно до неї загальні для всіх інститутів норми містяться в загальній частині (першій книзі). Крім того, кодекс містить ще 4 книги: друга присвячена зобов'язальним відносинам, третя - речовому праву, четверта - сімейному і п'ята - спадкоємному.
Відмітними рисами ГГУ є:
" відсутність загальних юридичних визначень,
" параграфи кодексу дуже докладні і носять описовий характер, містять безліч спеціальних юридичних термінів.
" Однієї з найбільш характерних рис ГГУ є наявність у ньому так званих "каучукових" параграфів, що містять посилання на такі поняття, як "добра совість", "добрі вдачі", що мають моральне, а не правовий зміст.
" Німецьке цивільне укладення визнає як суб'єктів цивільного права фізичних і юридичних осіб: ферейні (суспільства, союзи) і установи. Під

 
 

Цікаве

Загрузка...