WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Суверенітет України - Курсова робота

Суверенітет України - Курсова робота

виборів визначається спеціальним законом. Структурно Верховна Рада - однопалатний парламент. Внутрішньоорганізаційно парламент України складається з Голови та його заступників, постійних комітетів, тимчасових слідчих комісій.
Функціонально Верховна Рада України здійснює такі повноваження (їх повний перелік зазначено у статті 85 Конституції України):
1). Законодавчі - внесення змін до Конституції України, ухвалення законів країни з питань прав і свобод людини, громадянства; статусу національних меншин, корінних народів, іноземців та осіб без громадянства, порядку застосування мов; засад використання природних ресурсів, організації та експлуатації енергосистем, транспорту і зв'язку; основ соціального захисту; правового режиму власності і підприємництва, засад зовнішніх зносин, регулювання міграційних процесів; виборів діяльності об'єднань громадян, органів виконавчої влади; територіального устрою і місцевого самоврядування; судоустрою, організації і діяльності прокуратури, слідства, адвокатури, нотаріату; структури і чисельності структур Збройних Сил, СБУ, МВС, порядку використання Збройних Сил країни за її межами та статусу іноземних військ на території України, правового режиму надзвичайного та воєнного стану та інше.
2). Бюджетно-фінансові - затвердження Державного бюджету, внесення до нього змін , контроль за його використанням, в т.ч. через створення Рахункової палати; встановлення податків і зборів; визначення статусу національної валюти та іноземних валют на території України; встановлення порядку утворення і погашення державного внутрішнього і зовнішнього боргу, випуску та обігу державних цінних паперів, їх видів та типів.
3).Контрольні - здійснення парламентського контролю за діяльністю уряду та інших установ, що передбачає заслуховування їх керівників на пленарних засіданнях та на засіданнях депутатських комітетів і комісій; отримання від посадових осіб необхідної інформації, вироблення висновків і пропозицій щодо відповідальності того чи іншого керівника тощо.
4).Кадрові - призначення і звільнення голови і членів Рахункової палати, парламентського Уповноваженого з прав людини; половини складу ради Національного банку, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення; третини складу Конституційного Суду України; обрання суддів ні безстроковий термін; надання згоди на призначення Президентом Прем'єр-міністра, на призначення і звільнення Президентом голів Антимонопольного комітету, Фонду державного майна, Державного комітету телебачення і радіомовлення; голови та членів Центральної виборчої комісії; надання згоди та призначення Президентом Генерального Прокурора та висловлення йому недовіри, що тягне за собою його відставку.
Конституція України (ст. 113) визначає Кабінет Міністрів України як "вищий орган у системі органів виконавчої влади".
Формування Кабінету Міністрів відбувається таким чином (ст. 114 Конституції):
1. Президент призначає Прем'єр-міністра за згодою більш ніж половини конституційного складу Верховної Ради України (не менше ніж 226 депутатів).
2. Прем'єр-міністр подає Президентові кандидатури до складу Уряду: першого віце-прем'єра, трьох віце-прем'єрів, міністрів.
3. Президент приймає рішення про призначення кандидатур, поданих Прем'єр-міністром на відповідні посади в Уряді.
Згідно зі статтею 115 Конституції, Кабінет Міністрів припиняє свої повноваження у разі:
1) обрання нового Президента;
2) заяви про відставку Прем'єр-міністра;
3) звільнення Прем'єр-міністра Президентом;
4) ухвалення парламентом резолюції недовіри Урядові.
Відставка Прем'єр-міністра призводить до відставки усього складу Уряду. Після відставки формування Уряду відбувається за наведеною вище процедурою.
Президент України має право в будь-який момент звільнити з посади будь-якого члена Уряду (окрім голови Фонду державного майна).
Структура Кабінету Міністрів України складається із Прем'єр-міністра, першого віце-прем'єр-міністра, трьох віце-прем'єр-міністрів та міністрів. Такий склад Уряду визначається конституційно. Однак ані кількість міністерств, ані зв'язки між різними складовими Уряду і його апарату поки що нормативно не визначені.
До виконавчої влади, окрім Уряду як її вищого органу, належать державні комітети, агентства, міжвідомчі комісії тощо, а також обласні і районні держадміністрації. Підпорядкованість тих чи інших міністрів та підрозділів урядового апарату Прем'єр-міністрові і віце-прем'єрам визначається спеціальною Постановою Кабінету Міністрів.
Слід звернути увагу також на підпорядкованість "силових" міністрів, міністрів закордонних справ та інформації безпосередньо главі держави.
Функціонально Кабінет Міністрів виконує цілу низку завдань (ст.116). ці завдання можна поділити на:
1). Загальні - здійснює внутрішню і зовнішню політику держави, виконує Конституцію, закони, укази Президента.
2). Внутрішньополітичні - забезпечує дотримання прав і свобод людини, громадянського порядку; здійснює заходи щодо боротьби зі злочинністю, підтримання належного стану обороноздатності і нацбезпеки.
3). Економічні - забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики у сферах зайнятості. Праці та соціального захисту та інше.
4). Бюджетні - розробляє проект Закону України про Держбюджет, забезпечує виконання ухваленого верховною Радою Закону про Державний бюджет, подає Парламентові звіт про його виконання.
5). Гуманітарні та екологічні - забезпечує проведення політики у сфері науки, освіти, культури, охорони довкілля і природокористування.
6). Адміністративно-організаційні - спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів держвлади.
Конституція України визначає статус Президента як глави держави, що "виступає від її імені, .. є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянства "(ст.102). 5 березня 1999 року було прийнято новий закон України "Про вибори Президента України", який з моменту його опублікування набув чинності і діє зараз.
Функціонально Президент України здійснює такі повноваження (ст.106):
1). Законодавчі - накладання вето на закони, ухвалені парламентом.
2). Виконавчі - скасування актів Кабміну; утворення, реорганізація і ліквідація за поданням Прем'єр-міністра міністерств і відомств.
3). Кадрові:
а) призначення:
за згодою Верховної Ради - Прем'єр-міністра, Генерального прокурора, голів Антимонопольного комітету і Фонду Держмайна;
за поданням Прем'єр-міністра -міністрів та їх заступників, керівників інших центральних органів виконавчої влади, голів обласних і районних держадміністрацій;
за контрасигнуванням (візуванням проекту Указу) Прем'єр-міністра та міністра оборони - вищого командування Збройних Сил; Прем'єр-міністра і міністрів юстиції - третини складу Конституційного Суду; Прем'єр-міністра і міністра закордонних справ - глав закордонних представництв України за кордоном;
на власний розсуд - половини складу Ради Національного банку та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення;
б) звільнення:
за згодою ВРУ - голів Антимонопольного комітету та Фонду держмайна;
за контрасигнуванням Прем'єр-міністра та міністра оборони - вищого командування Збройних Сил; Прем'єр-міністра та міністра закордонних справ - глав дипломатичних

 
 

Цікаве

Загрузка...