WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Франція - Реферат

Франція - Реферат

внедренческих робіт".
По лінії АПИ агентством на частковій або субпідрядній основі виявляється фінансова допомога в підготовці
фахівців і проведенні досліджень по наступних напрямках :
- професійне утворення ;
- покупка сировини і комплектуючих;
- одержання ліцензій;
- виготовлення моделей і макетів;
- технічний іспит і запуск розробок у серійне виробництво ;
- установлення нового обладнання.
За рахунок засобів АПИ може покриватися до 50% витрат фірми-реципієнта по ув'язненому в рамках програми контракту. Уповноважені АПИ проводять самостійно або сприяють в організації і проведенні комбінованих техніко-економічних і фінансових експертиз, пропонованих для покупки винаходів і нових технологій. На кінець 80-х років у Франції нараховувалося 1794 представництв АПИ; 80% засобів агентства призначалося для підприємств із числом зайнятих менш 100 чол.
Програма АСІ передбачає надання підприємствам можливості одержання субсидій на проведення всіх стадій виробничих НИОКР. Максимальний розмір субсидії обмежений 50% вартості розробки або її етапу.
Тільки з 1979 р. по 1989 р. допомогою АНВАР скористалося близько 13 тисяч різних підприємств.
Крім дрібних і середніх підприємств реципієнтами засобів АНВАР можуть стать і великі підприємства, однак, тільки в рамках їхньої кооперації з дрібними і середніми підприємствами.
Друга сфера діяльності АНВАР зв'язана з підтримкою і розвитком технологічної кооперації в рамках європейського співтовариства на рівні підприємств і дослідницьких лабораторій. АНВАР проводить експертизу проектів, що представляються в рамках окремих загальноєвропейських програм французькими підприємствами, і у випадку їхньої позитивної оцінки забезпечує 40-процентне фінансування проектів з боку державних організацій.
У сферу діяльності АНВАР також входить розвиток системи підготовки дослідницьких кадрів, орієнтованих насамперед на дрібні і середні підприємства, включаючи фінансування спеціального стипендіального фонду.
Регулювання іноземних інвестицій і валютний контроль
Фінансові відносини Франції з закордоном здійснюються вільно, з дотриманням усіх міжнародних зобов'язань, підписаних країною. Разом з тим, Французька держава залишає за собою право видавати попередні дозволи , вимагати пред'явлення декларацій і контролювати:
1.а) рух капіталів, будь-які розрахунки з закордоном, обмінні операції;
1.в) капіталовкладення за кордон і їхню ліквідацію;
1.с) іноземні інвестиції у Францію і їхню ліквідацію.
2. Контролювати кредити, надані іноземним державам.
3. Бути посередником при проведенні операцій, перерахованих у пункті 1.а.
Загальний контроль за іноземними інвестиціями покладений на Міністерство економіки, фінансів і бюджету, але основним і безпосереднім органом, що займається координацією фінансових відносин країни з іноземними державами і регулюванням потоку прямих іноземних інвестицій, є Директорат казначейства цього міністерства.
В французькому законодавстві існує чітке розмежування між прямими й іншими іноземними капіталовкладеннями. Поняття прямих інвестицій містить у собі покупку, створення або розширення фондів підприємства або його філії; всі інші операції, зв'язані з встановленням або збільшенням контролю над компанією, що працює в області промисловості, сільського господарства, торгівлі, фінансів або нерухомого майна, незалежно від її юридичної форми, або з розширенням діяльності компанії, що вже знаходиться під іноземним контролем.
Під іншими інвестиціями розуміються головним чином інвестиції фінансового характеру: позики і гарантії,
надані нерезидентами французьким резидентам, що не відносяться до прямих інвестицій; портфельні інвестиції; покупка матеріальних цінностей високої вартості (судів, літаків і д. р.), а також інвестиції в нерухомість для особистого користування або перепродажу. ДО "інших інвестицій" застосовується більш пільговий режим регулювання, чим до "прямих".
Поняття прямих інвестицій тісно зв'язано з поняттям контролю. Основним критерієм підконтрольного підприємства є більш ніж 20%-ное участь у його капіталах. Тому французька фірма вважається находящейся під іноземним контролем, якщо понад 20% її капіталу належить закордонній фірмі або французькій фірмі під іноземним контролем. Отже, будь-яка операція, націлена на збільшення розміру іноземної участі понад зазначену межу, розглядається як прямі інвестиції.
Для здійснення прямих інвестицій у французьку фірму фізичною особою, що постійно проживає за кордоном, або юридичною особою, що знаходиться не на території Франції, або французькою компанією, що знаходиться під іноземним контролем, або французьким відділенням іноземної компанії варто направити декларацію про наміри в міністерство економіки, фінансів і бюджету.
Відповідно до декрету від 21 травня 1987 року найбільш пільговий режим поширюється на інвесторів із країн ЄС. (У даному випадку підконтрольної вважається компанія, у якої понад 50% капіталу і вирішальне право голосу належить резидентам із країн ЄС).
Для більшості операцій, зв'язаних зі здійсненням прямих інвестицій на території Франції, як і раніше потрібне попереднє повідомлення про наміри або попередній дозвіл . "Попередній дозвіл " необхідно при здійсненні інвестицій, що перевищують 10 мільйонів французьких франків у діючу французьку компанію, непідконтрольну іноземному капіталові. Якщо компанія вже знаходиться під іноземним контролем, то обмеження в 10 мільйонів французьких франків знімається . Адміністрації надається місячний термін для винесення рішення, і, якщо немає серйозних порушень діючого законодавства, то відповідь у більшості випадків позитивний. Крім того, особливого дозволу влади (стаття 4 декрету номер 67-68) вимагають іноземні капіталовкладення (у тому числі з країн ЄС), увиробництво і торгівлю зброєю, військовим спорядженням і вибуховими речовинами, у банківську справу і страхування, у видавничу справу і підприємства зв'язку, радіо і телебачення, у транспорт, енергетику і видобуток корисних копалин, у сферу охорони здоров'я і соціального забезпечення і ряд інших областей . Термін відповіді адміністрації на запити за даними інвестиціям коливається в межах від одного до двох місяців у залежності від сфери додатка іноземного капіталу.
Система "попереднього повідомлення влади про наміри з правом продовження терміну апробації" поширюється головним чином на інвесторів із країн-членів ЄС у випадку придбання ними участі у французькій компанії, що не знаходиться під іноземним контролем (за умови, що обсяг інвестицій не перевищує 10 мільйонів французьких франків).
Директорат казначейства, куди направляється дане повідомлення (утримуюче всі необхідні зведення про інвестора і характер інвестицій), повинний протягом одного місяця або видати дозвіл на проведення операції, або, що буває у виняткових випадках, відмовити і зажадати продовження терміну апробації (як правило, коли потрібна додаткова інформація про інвестора), або одержання "попереднього дозволу " на інвестування.
При цьому адміністрації надається термін від одного до двох місяців для вивчення і відповіді на заявку про участь інвестора з країн ЄС у створенні нової компанії або про

 
 

Цікаве

Загрузка...