WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Франція - Реферат

Франція - Реферат

фінансування може варіюватися. У середньому вона складає 55% державного фінансування і 45% - регіонального.
У середньому зобов'язання національного уряду по контрактах складають 1% річного бюджету і 7% бюджету інвестицій.
На центральному рівні різними етапами децентралізованого планування займаються ГКП і Делегація по
благоустрою території і регіональних заходів (DATAR). Делегація по благоустрою грає міжміністерську роль координації в регіональних питаннях.
Діяльність Делегації по благоустрою територій спирається на наступні інструменти:
- систему фінансового стимулювання;
- сприяння різних фондів, головним з яких є Фонд впливу по благоустрою території (FІAT), керування яким здійснюється DATAR;
- часткова фінансова участь (державне і регіональне);
- представлення Франції в європейських фондах, основним з яких є Європейський фонд регіонального розвитку (FEDER).
2.4. Державне регулювання інвестиційної діяльності
У Франції існує розвинена система заохочення як національних, так і іноземних інвестицій; основна частка фінансових і податкових пільг надається урядом і місцевими органами влади. Уряд встановив преференційний податковий режим для підприємств, що діють у ряді районів Франції - у так званих спеціальних зонах підприємницької діяльності (у районі Дюнкерка, Ля Сіота, Ля Сена).
Компанія, з числом зайнятих не менш 10 чоловік, зареєстрована і здійснюючу свою діяльність в одній з цих зон, звільняється від сплати податку на прибуток корпорацій протягом перших десяти років. Цей режим не поширюється на компанії, що спеціалізуються на виробництві ряду товарів (наприклад, сталі, текстильних і швейних виробів і т.д.), а також на підприємства сфери розподілу, банки, страхові і фінансові установи. Але компанія, що одержує зазначені податкові пільги, автоматично позбавляється права на інші урядові субсидії.
У ряді районів Франції місцеві влади звільняють знову створені компанії в сфері промислового виробництва і послуг від сплати професійного податку (частково або цілком) терміном на 5 років. Для цього інвестиції компанії повинні складати не менше 800 тис франків, а число зайнятих - 30 чоловік. (Професійний податок - відноситься до числа прямих місцевих податків, що щорічно стягуються місцевими органами влади (комунами, департаментами, іншими регіональними підрозділами країни) із усіх видів підприємницької діяльності. При існуванні безлічі ставок професійного податку середній рівень його по країні складав в останні роки 21%.)
В даний час податкові пільги надаються головним чином фірмам, що здійснюють програму підготовки кадрів на виробництві (у розмірі 25% від суми цих витрат, але не більше 1 мільйона франків), а також компаніям, що реалізують програму науково-технічних досліджень (30% від щорічного збільшення витрат на науково-дослідні цілі, але не більш 30 млн. франків, так названий "дослідницький податковий кредит").
На компанії, що проводять науково-дослідні розробки поширюється також і режим прискореної амортизації. З метою стимулювання будівництва промислових об'єктів Комісія економічного і регіонального розвитку країни (ДАТАР) надає інвесторам субсидії, розмір яких досягає 25% вартості всіх капіталовкладень у земельну ділянку, будинок і устаткування, придбаний у перші три роки будівництва.
Критеріями для надання цих субсидій є :
1) вибір району будівництва - перевагою користуються сільськогосподарські райони західної, південно-західної і центральної Франції;
2) кількість знову створених робочих місць - мінімальне число зайнятих повинне складати 20 чоловік протягом перших трьох років або більш ніж 10 чоловік, якщо на них припадає понад 1/2 зайнятих на підприємстві;
3) сфера діяльності - насамперед це підприємства галузей важкої промисловості, що знаходяться в стадії структурної перебудови;
4) субсидіювання іноземних інвесторів виробляється в тих випадках, коли обсяг їхнього експорту з Франції складає не менш 300 млн. франків, розмір їхніх капіталовкладень у будівництво перевищує 20 мільйонів франків.
Розмір субсидій у кожнім конкретному випадку визначається урядовим комітетом і виплачується міністерством економіки, фінансів і бюджету. При цьому 1/3 покладеної суми передається на початку реалізації проекту, 2/3 у міру його здійснення. Для розвитку північно-східних районів, у Франції (разом з ЄС) існує спеціальна програма, розмір субсидій за якою досягає 37,5% обсягу капіталовкладень у ці області.
Французьким керівництвом здійснюється також спеціальна програма залучення іноземних інвесторів у
розвиток науково-дослідних центрів у країні. При одержанні урядових субсидій пріоритетом користуються компанії (з обсягом продажу, що перевищує 300 млн. франків), що вкладають капітали:
1) у проектно-конструкторські розробки, систему менеджменту й у засоби математичного забезпечення;
2) у райони, розташовані за межами "великого Парижа";
3) у підприємства з числом робочих місць не менш 30 у перші три роки функціонування.
Розмір субсидій складає 35 тисяч франків за кожне знову створене робоче місце (50 тисяч франків у
сільськогосподарському районі), але не може перевищувати більш ніж у два рази обсяг акціонерного капіталу компанії.
Субсидії розглядаються в частині оподатковуваного доходу компанії. Але на практиці податком обкладається лише 50% їхньої величини, інша половина включається в суму амортизаційних відрахувань компанії. При цьому на субсидії, що направляються на розвиток науково-технічного прогресу й у фонд амортизаційних відрахувань, поширюється пільговий режим оподатковування.
Широко використовуються пільгові позики з низькими процентними ставками і дворічним пільговим періодом, надані трастами-фондами провідних французьких компаній на фінансування нових інвестицій у районах,
охоплених безробіттям. У ряді випадків (коли мова йде про наймання робочої сили) дана позика може бути перетворена у субсидію. Місцеві органи влади (муніципалітети, торговельні палати і т.д.), що продають або здають в оренду земельніділянки, можуть надавати субсидії інвесторам на перебудову існуючих або будівництво нового підприємств (у межах до 25% вартості об'єкта).
Уряд, місцеві влади в ряді районів країни надають компаніям значні засоби зі спеціальних фондів фінансування програм професійного навчання і підготовки кадрів.
Важливою метою структурної політики стало сприяння впровадженню на малих і середніх підприємствах новітніх наукових і технологічних розробок. Основна роль у здійсненні цього курсу належить Національному агентству по впровадженню винаходів "АНВАР". Воно було організовано в 1970 р. з метою популяризації і поширення технологічних розробок в області промислового виробництва і спочатку виконувало лише функції звичайної консалтингової і посередницької фірми при уряді і Міністерстві досліджень і технологій.
З 1978 р. у діяльності АНВАР починають домінувати дослідницькі і внедренческие орієнтації і під його егідою починає здійснюватися дві дослідницькі програми - "Допомога по проектах нових розробок" (АПИ) і "Допомога по здійсненню нових розробок" (АСІ). З 1982 р. діяльність АНВАР регламентується законом "Про основи орієнтації і програмування

 
 

Цікаве

Загрузка...