WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Франція - Реферат

Франція - Реферат

"чуттєвих" товарів).
Особливості експортного контролю
Франція є членом Координаційного комітету багатобічного контролю над експортом і дотримує його розпоряджень в області експортної регламентації. Експортний контроль у країні базується на законах від 18 квітня 1939 року зброї і боєприпасах і від 30 листопаду 1944 року, у якому перераховані інші заборонені або обмежені до вивозу товари. У наступне законодавство були доповнені правила по одержанню експортних ліцензій - від 8 грудня 1948 року, 12 січня 1955 року, 30 січня 1967 року, 5 грудня 1985 року, 25 липня 1989 року.
Комітет з нагляду за передачею технології (створений 29 жовтня 1981 року) жорстко контролює передачу технологій в області електроніки, мікроелектроніки, інформатики, телевізійного зв'язку, точного машинобудування і т.д. Посилений контроль в області комп'ютерної техніки, засобів зв'язку, робототехніки, надпровідних матеріалів, устаткування для газових турбін, технології обробки металів, плавучих ремонтних доків, транспортних засобів на повітряній подушці, програмного забезпечення. У той же час діє неопублікований список товарів, на основі якого найчастіше проводиться розгляд ліцензійних заявок. Подібний список сформований по військовій продукції і по атомній энергетиці, заявки на експортну ліцензію разом з копіями контрактів направляються в митне відомство. При необхідності одержання дозволу від Координаційного комітету заявки направляються в міністерство промисловості і потім у міністерство закордонних справ; у відношенні товарів будівельного характеру до розгляду залучається міністерство оборони. Однак для фірми вся процедура починається і закінчується в митному управлінні.
В Франції від фірми не потрібно надавати формальну заяву про те, що експортована технологія залишиться в країні призначення і не буде реекспортована в треті держави, досить відповідної заяви (декларації) від кінцевого споживача. Але якщо надана країнам, які входить в обмежувальний список комітету, французька технологія базується на американській, то французька фірма повинна одержати ліцензію на реекспорт такої технології.
Митна угода між Францією і США від 1 лютого 1986 року містить положення, за яким французька митна служба може проводити розслідування випадків порушення експортного режиму за вимогою США, на відміну від попередніх угод, що не визнавали екстериторіальних прав США. У Франції не має "чорного списку" національних фірм, а цивільні штрафи за незаконий вивіз продукції накладаються в розмірі від однієї до трьох вартостей експортованого товару (митний звід, 1 грудня 1986 року, ст.400 і 413), передбачена і кримінальна відповідальність за порушення законодавства (тюремне ув'язнення терміном від 6 до 20 років).
У цілому система експортного контролю Франції досить простора для адміністративних дій і базується на адміністративних розпорядженнях, нерідко разових.
Митний тариф
Одним з головних інструментів регулювання імпорту товарів у Францію є єдиний митний тариф (ЕМТ), що застосовується у торговельних відносинах країн-учасниць ЄС із третіми державами, починаючи з 1 липня 1968 року, і, що є обов'язковим для всіх країн співтовариства.
Франція має безмитну торгівлю в рамках ЄС, а також із усіма державами Західної Європи і 66 країнами, що розвиваються, що підписали зі Співтовариством Ломейську конвенцію. Крім того, існує преференційний режим торгівлі з країнами Середземномор'я, і в однобічному порядку ЄС поширило систему загальних преференцій на ряд країн, що розвиваються.
Торговельні переговори з третіми країнами по митно-тарифних питаннях цілком відносяться до компетенції
Співтовариства. Тільки воно може в однобічному порядку або шляхом переговорів змінити рівень митного обкладання товарів із третіх держав, і його рішення обов'язкові для всіх членів угруповування. Товар, завезений на територію Франції або будь-якої іншої учасниці ЄС, пройшовши митні формальності, може безмитно обертатися всередині співтовариства.
При ввозі товарів стягуються адвалорні мита і лише в окремих випадках - конвенційні і кумулятивні. При ввозі сільськогосподарських товарів, що підпадають під дію єдиної аграрної політики ЄС, стягуються компенсаційні збори або ж мито в сполученні з таким збором. Розмір мита на одиницу ввезеної сировини залежить насамперед від ступеня обробки сировини. Сировина, не вироблене в країні, як правило, ввозиться безмитно, а напівфабрикати і готовівироби мита помітно збільшуються.
Високе обкладання зберігається при ввозі товарів, що створюють конкуренцію місцевим виробникам. Це насамперед взуття, текстиль, окремі харчосмакові товари, хімічні продукти, ряд видів продукції машинобудування.
Нетарифні обмеження.
Крім єдиного митного тарифу Франція активно використовує такі обмеження ввозу товарів як контингентування імпорту, ускладнення митних формальностей, контроль над ввозом, антидемпінгові процедури, імпортні податки, угоди про "добровільне" обмеження імпорту, діючі правила в області охорони здоров'я, захисту навколишнього середовища, стандартизації, атестації продукції, санітарної, ветеринарної й адміністративної формальності.
Ввіз ряду товарів стримується встановленими в однобічному порядку кількісними квотами. Щорічні списки регламентованих товарів і країн визначаються французькою владою, але вводяться в дію рішенням Ради ЄС.
В даний час Франція у відношенні з всіма учасниками ГАТТ-ВТО і прирівняними до них країнами допускає вільний імпорт товарів, крім текстильних, на ввіз яких введений спеціальний імпортний режим.
Крім "контингентування", органи Співтовариства можуть приймати ряд заходів для обмеження ввозу товарів, у тому числі і раніше "лібералізованих", таких як: спостереження за реалізованими імпортними операціями (статистичний контроль); контроль над ввозом шляхом видачі спеціальних імпортних документів; скорочення терміну використання виданих імпортних документів; введення кількісних обмежень, заборона імпорту. Регулювання за даними питаннями може проводитись і на національному рівні (ставлячи в популярність керівні органи Співтовариства і країни-члени угруповівання).
Контроль за контингентуванням ввозу здійснюється за допомогою ліцензій, виданих відділом фінансових і торговельних дозволів Генеральної дирекції митниць і непрямих податків терміном, як правило, на шість місяців.
Угода про "добровільне" обмеження експорту являє собою домовленість між експортером і імпортером про торгівлю визначеними товарами, і власне кажучи нав'язується країні-експортерові під погрозою застосування більш твердих обмежувальних акцій (Міжнародна угода по торгівлі текстилем 1986 рік, укладена Співтовариством з 26 державами і територіями; Угоди про "добровільне" обмеження експорту чорних металів у країни ЄС, укладене Співтовариством з 20 країнами).
В Франції діють тверді санітарні вимоги до ввезеним рослинних і тваринних продуктів, медикаментів, окремим продуктів хімічної промисловості. При ввозі овочів, фруктів, зелених насаджень потрібен фітосанітарний сертифікат, ряд продуктів повинний обов'язково пройти санітарну обробку на митниці.
Для стримування імпорту сільськогосподарських товарів у Франції поряд з митними зборами використовується

 
 

Цікаве

Загрузка...