WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

висування кандидатів . то я погоджуюсь з М.Ставнійчуком .Тобто , саме політ. партіям потрібно надати можливість висувати своїх кандидатів , оскільки вони є народними обранцями.
Якою має бути ідеальна держава ?
На мою думку , ідеальна держава повина бути - незалежною, самостійною , соціальною парламентсько - президентською рпеспублікою .
Як казав Михайло Сергійович Грушевський , кожний народ має право на незалежність від інших народів . Це ми чудово можемо побачити на прикладах з історії, будь - який народ , який був захоплений іншим народом намагався визволитися :
- національно - визвольне піднесення в союзних республіках СРСР та інших державах Східної Європи , призвело до того , що 1988 року в Польщі , Чехословаччині та Угорщині проходять потужні всенародні виступи . Їхнім логічним завершенням є падіння більшості комуністичних режимів 1989 року . 1991 року розпалось СРСР . Натомість було створино Співдружність незалежних держав (СНД), який не є державою оскільки немає тих ознак які мають конфедерації чи федерації ;
- падіння Першої імперії у Франції , коли народи Європи піднялися на боротьбу за свою національну незалежність . Це обумовлювало поразки французької армі , і врешті її падіння .
Держава повинна мати незалежність та бути демократичною , але це не повинно переходити межі , бо в цій державі може зародитися така форма держави як охлократія . Вона виникає внаслідок виродження демократії . Це влада суспільно- політичних груп , які , користуючись популістськими гаслами , керують суспільством найпримітивнішими методами . Вирізняється нестабільністю політичного курсу , спрощенням складних суспільних проблем , провокаціями з метою збудження масових рухів , реалізацією політичних авантюр що є загрозою для суспільства . Як казав Арістотель : " … влада народу , а не нічого не роблячій черні ."
У нашій країні ще з давніх давен влада належала народу . Про це свідчить багато історичних документів . Наприклад у "Пактах й конституціях законів та вольностей Війська Запорозького" зазначалося , що: " …від кожного полку мають бути обрані за згодою Гетьмана декілька знатних ветеранів досвідчених і вельми заслужених мужів , для входження до публічної ради . Цій Генеральній старшині , полковникам і генеральним радникам належить давати поради теперішньому ясновельможному Гетьману та його наступникам …"
Крім того держава повинна бути соціальною , тобто людина, її життя і здоров'я , честь і гідність , недоторканість і безпека повинні визнаватися найвищою соціальною ціністю . Оскільки влада належить народові і повинна захищати його інтереси . Держава повинна відповідати за свою діяльність та забезпечувати права та свободи людини .
Оскільки моя держава була б демократичною , то вона була б і ресблікою . Влада в цій країні буде здійснюватись виборним колегіальним органом , який обирається народом . А уряд і президент в ній буде обиратися уже парламентом . Таким чином це буде парламентсько - президентська республіка .
В Україні на сьогоднішній день такий вид республіки ввести неможна , бо для цього потрібна мала кількість партій , дві - три .
Держава також повинна бути унітарною , тобто не мати в своєму складі будь-яких суверенних об'єктів . Як я вже писала, Михайло Грушевський казав , що будь - який народ має право на самостійність та незалежність .
Крім того якщо держава на своїй території має якийсь суверенний об'єкт , то це в більшості випадків призведе до війни , бо він буде намагатися визволитися . Тому, на мою думку , держава повинна бути лише унітарною.
Висновки :
наша держава Україна знаходиться на державотворчому
етапі розвитку. Як відомо статус незалежної вона здобула 24 серпня 1991 р. після розпаду СРСР . Таким чином Україна є незалежною суверенною республікою .
На сьогоднішній день у ній панує ліберальний режим , як і в більшості країн , що утворилися після розпаду СРСР . Це є перехідний політичний режим від політичного режиму , що панував у СРСР до демократичного режиму .
Вона є унітарною, хоча під її владою знаходиться АР Крим (це не є суверенний суб'єкт , він не має політичну правосуб'єктивність , тобто це не є державою ).
Оскільки в нашій державі людина її життя і здоров'я , честь і гідність визнаються найвищою ціністю , то вона є соціальною.
Тобто вона відповідає за свою діяльність та забезпечує права та свободи людини .
Україна є змішаною республікою . Оскільки влада більш зосереджена у руках президента , то вона є президентсько - парламентською республікою . Як я вже писала , я б хотіла щоб це була парламентсько - президентська республіка . Але , на жаль, сьогодні це зробити неможливо , оскільки в нашій країні існує більше ста політичних партій . А для найбільш ефективної діяльності парламентсько - президентської республіки їх має бути близько двох - трьох .
Як я вже писала я вважаю , що конституційна реформа повина здійснюватися поетапно . Отже , на мою думку , першим етапом політичної реформи повина бути консолідація , об'єднання політичних партій для введення парламентсько-президентської республіки .
Список використаної літератури :
Алексеев С.С. Общая теория права 1981-1982
К.К.Жоль Философия и социология права Киев Юринком Интер 2000 р.
Календарь "Круг чтения" - политиздат 1991 г.
Журнал "Право України". № 8 , редак. А.Д.Святоцький- Київ 2003 - С.17-23 ( Демократичний вимір
конституційної реформи в Україні : обумовленість і необхідність. В.Селіванов )
Журнал "Право України". № 8 , редак. А.Д.Святоцький- Київ 2003 - С.11-20 (Законодавство про вибори Президента України . М.Ставнійчук )
В.Шаповал Державний лад країн світу -К.:Український Центр Правничих Студій , 1999 р.
І.Маляр Основи правознавства Київ ; Ірпінь: "Перун" 1997р.
Хрестоматія з правознавства Київ Юринком Інтер 2002 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...