WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

суверенітет України 16 липня 1990 року .
Юридичне закріплення повної самостійності України поза СРСР було Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.
19-20 серпня в Москві відбулися події , що одержалиназву "Путч ДКНС". Виходячи з небезпеки, що нависла над Україною , Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України .
Україна - найбільша держава Європи , у ній проживають люди десятків національностей . Київ і Львів , Полтава й Донецьк , Харків і Чернівці , Сімферополь і Хмельницький, Слобожанщина й Галичина , Крим і Закарпаття - все це міста , історичні та географічні райони України , і в кожного з є свої особливості та традиції . Національно - державний устрій України , що встановлений Конституцією нашої держави , покликаний забезпечити поєднання інтересів України в цілому та її окремих місцевостей .
Розрізняють , як я вже писала унітарні та складні держави . Україна є унітарною державою , тобто в її складі немає інших суверенних держав . Це означає , що Україна - єдина держава , територія якої поділяється нa адміністративно- територіальні одиниці , які немають ознак суверенітету . Але , як відомо , окремісамоврядні одиниці можуть мати статус територіальної автономії , що означає мати певну самостійність у межах , що встановлені конституцією та законами тої держави до якої ця територіальна одиниця належить . В Україні такий статус має АРК (Автономна Республіка Крим ).
Те , що Україна є учасником Співдружності незалежних держав (СНД) не суперечить її устрою , бо не обмежує її суверинних прав (співдружність не є державою ( федерацією чи конфедерацією )).
Як ми можемо побачити в частині третій статті другій Конституції України , що територія в межах існуючого кордону є цілісною , тобто забороняється насильницький поділ території держави , та недоторканою , тобто інші держави зобов'язуються утримуватись від будь-яких зазіхань на територію суверенної держави України .
Систему адміністративного устрою України складає Автономна Республіка Крим , області , райони , міста , райони в містах , селища та села .
До складу областей України входять : Віницька , Волинська , Дніпропетровська , Донецька , Житомирська , Закарпатьська , Запорізька , Івано - Франківська , Київська , Кіровоградьська , Луганська , Львівська , Миколаївська , Одеська , Полтавська , Рівненська , Сумська , Тернопільська , Харківська , Херсонська , Хмельницька , Черкаська , Чернівецька , Чернігівська .
Столицею України є Київ , а АРК - Сімферополь .
Політичний режим України , це є ліберальний політичний режим , тобто перехідний від політичного режиму СРСР до демократичного режиму .
За формою правління Україна є республікою , бо в неї відсутній інститут монарха , а влада в ній здійснюється виборним колегіальним органом , що обирається на певний термін . Як відомо існують три основні види республіки :
- парламентьська ;
- президентьська ;
- змішана ( президентсько - парламентська і парламентсько - президентська )
Україна , як ми можемо бачити , є змішеною республікою , а оскільки президенту належить більше влади , то вона є президентсько- парламентською .
7. Моє бачення ідеальної держви
Повна самостійність та незалежність є послідовним, логічним завершенням запитів національного розвитку та самовизначення будь-якої народності , що займає певну територію і має достатні задатки та енергію розвитку.
М.С.Грушевський
Так про незалежність та самостійність сказав Михайло Сергійович Грушевський - історик , політолог, громадський і політичний діяч , автор багатьох політико - правових праць , визнаний лідер українського руху , глава Центральної Ради - першого українського передпарламенту , академік Української Академіїї наук (з 1924 р. ) і АН СРСР (з 1929 р.) , і я повністю з ним погоджуюся .
На сьогодні все більш зрозумілим стає те , що без конституційної реформи , що повинна мати поетапний характер , неможливе досягнення узгодженої , ефективної , відповідальної діяльності Верховної Ради України , Президента України , Уряду та органів судової влади , а без цього не буде досягнуто цілості , сталого динамічного розвитку українського суспільства , його демократизації . Отже, "конституційна реформа має бути спрямована на зміну тих норм Основного Закону , які суперечать потребам демократичного , правового прогресу суспільства , зокрема тих , що знижують ефективність діяльності органів державної влади . Тобто метою реформи в Україні має бути забезпечення дієвості практичної реалізації норм Основного Закону в процесі регулювання суспільних відносин . Дана конституційна реформа вимагає передусім визначення і закріплення головних принципів і механізмів майбутньої структури та функціонування українського державно упорядкованого суспільства ."
Вирішення цієї проблеми вимагає удосконалення державної форми правлінння .
Назабаром в Україні відбудуться вибори Президента України . Разом з цим в нашій країні з'являється все більше і більше проблем щодо їх проведення . Це такі проблеми як ведення передвиборної агітації , порядку висування та умов реєстрації кандидатів у Президенти України , підстави їх реєстрації . Звичайно в Конституції України є закон , Який повинен вирішувати ці проблеми , але ми можемо знайти багато вад . Наприклад , М.Ставнійчук у своїй статті "Вдосконалення законодавства про вибори Президента України" їх висвітлює . "…по-перше, відповідно до пункту 6 частини третьої ст. 15 Закону порядок використання засобів масової інформ. Для проведення передвиборної агітації встановлюється не положеннями Закону , а Центральною виборчою комісією ; по-друге , система президентського виборчого законодавства України не передбачає механізму відповідальності за порушення порядку ведення передвиборної агітації ."
Таким чином , на мою думку цей закон потребує вдосконалення. Наприклад потрібно встановити механізм відповідольності за порушення порядку ведення передвиборної агітації .Це щодо проблеми паредвиборної агітації .
Щодо питання про

 
 

Цікаве

Загрузка...