WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

режиму є : офіційне підпорядкування меншості більшості , і забезпечення прав меншості для запобігання свавілля більшості ; визнання людини , як найбільшої цінності ; гарантування прав та свобод людини; рівноправність ; наявність опозиції …
Передостаннім режимом , який ми будемо розглядати є деспотичний режим .
Деспотичний режим притаманний монархічній формі правління . В перекладі з грецьокої " деспотичний" означає необмежена влада у одних руках , "диктатура" в перекладі з грецької означає практично те ж саме . Він відзначається необмеженою владою і свавіллям правителя , він при здійсненні своєї політичної влади спирається лише на каральні органи і здійснює свою волю грубими силовими методами . оскількі принципи відносин між державою і суспільством докорінно змінились , то на сьогодні деспотичний режим вже практичн6о не можливий , він став історичним типом правління.
Прикладами до деспотичного режиму є стародавні східні рабовласницькі держави , такі як : Єгипет , Вавилон , Ассирія , Мідія та інші .
В новітній історії ми також можемо знайти приклад цьому режиму. Це наприклад діяльність держави диктатури пролетаріату . В цій державі як відомо влада здійснення своєї волі супроводжувала грубими насильницькими придушеннями протидії опозиції та повалених політичних сил .
При поваленні , наприклад , абсолютиського режиму, при переході від нього до демократичного режиму , виникає ліберальний режим . Це буде останнім політичним режимом , який ми будемо розглядати . Отже , можна сказати , що ліберальний режим - це перехідний тип політичного режиму . Історично , як я вже писала , він виникає в результаті боротьби проти будь-якої диктатури , наприклад проти абсолютизму.
Відзначається він , ліберальний режим , на початковому етапі співіснуванням влади монарха та певних первинних демократичних інститутів : наявністі конституції , представницьокого органу , запровадженням різних первинних прав і свобод , наприклад : право приватної власності , свобода конкуренції і ринку , скасуванням привілеїв дворянства та духовенства і допущенням до влади представників третього стану - буржуазії .
У сучасних умовах ліберальний режим це перехідний тип від тоталітарного режиму до демократичного режиму . Прикладом можуть стати держави , що були у складі СРСР , після його розпаду , так звані держави пострадянського періоду.
5.Види територіального устрою
держави
Форма територіального устрою держави - це спосіб її територіальної організації , який проявляється в особливостях її адміністративного устрою та поділу владних повноважень між центральними і місцевими органами влади .
За формою територіального устрою розрізняють такі держави як : унітарні , федеративні та імперії . Вонив свою чергу можуть класифікуватись , як прості : унітарна , або складні : федерація , конфедерація - федеративні , імперія . Розглянемо кожну з простих та складних окремо .
Першою є проста або унітарна держава . Головною її характеристикою є цілковита політична єдність . В її
складі немає суверенних об'єктів , які б мали самостійну правосуб'єктність . Іншими словами у складі такої держави немає інших держав . Крім того вона характеризується наявністю єдиних органів політичної влади , єдиною конституції , законодавства , громадянства тощо .
Унітарна держава являє собою єдине територіальне ціле , яке відрізняється лише особливостями територіального поділу , тобто поділу території держави на окремі адміністративні одиниці , і на основі цього поділу утворюються і діють певні органи самоврядування .
Приклади унітарної держави : Польща , Республіка Білорусь , Україна , Франція , Китай , Єгипет…
Як я вже писала складні держави поділяються на федераці , конфедерації та імперії .
Федерація - це державно - правове об'єднання суверенних держав з власної волі , верховна влада тут належить спільним центральним органам , які здійснюють її як до кожного суб'єкта федерації , так і до всієї федерації . Можна ще сказати, що це союзна держава , що складається з територій її складових частин , які мають обмежиний суверенітет .
Юридичною основою для об'єднення унітарних держав в федерацію є союзний договір . Згідно з цим договором вони передають частину своїх суверенних повноважень спільним верховним органам влади . Кожна частина федерації має свої вищі органи влади і одночасно створюють спільні з обов'язковим у них суб'єктів федерації , діють подвійні конституції , подвійне громадянство , вони мають право видавати свої власні закони і т.і. Федерація є також повноправним учасником міжнародних політичних відносин .
Прикладом федерації може стати Російська Федерація , Федеративна Республіка Німеччини , США …
Конфедерація - це договірний союз держав при якому кожна з них зберігає повний суверенітет. Навідмінну від федерації , конфедерація характеризується не наявністю , а відсутністю єдиного громадянства , спільної території , спільних органів державної влади … Це лише тимчасове об'єднення суверенних держав для вирішення ними конкретних проблем . Це можуть бути військові , економічні , політичні питання .
Ще одною відмінністю між конфедерацією і федерацією є те , що конфедерація не є самостійним учасником міжнародних відносин , бо кожна з її частин залишається ним .
Прикладом конфедерації може бути Швейцарія , хоча за своїм устроєм є федерацією .
Останньою формою територіального устрою є імперія .
Імперія - це складна держава , що складається з головної держави - метрополії і колоній , які були нею завойовані . Метрополія є суверенною , а колонії - несуверенними .
Прикладів цій формі державного устрою на сьогоднішній день немає , але в минулому вона була дуже поширена , наприклад Велика Російська імперія …
6. Характеристика України як
держави
Становлення сучасної незалежної українсьокої держави почалося з моменту прийняття Верховною Радою України Декларації про державний

 
 

Цікаве

Загрузка...