WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

, свідомості , менталітету . Існує п'ять режимів правліня : демократія , авторитарний режим , тоталітарний режим , деспотичний режим , ліберальний режим . Розглянемо їх .
Перший режим , який ми будемо розглядати , це режим авторитарний . Авторитарний режим визначає метод владарювання як авторитаризм , що характеризується командним стилем керівництва , безпосереднім підпорядкуванням без права заперечити рішення панівного суб'єкта , централізацією влади . Способи владарювання тут переважають силові , примусові , жорстко дисципліновані , такі, що ігнорують виникнення будь-якого конфлікта , а , отже , і їх розв'язання . Виконавча влада домінує над законодавчою . Припускається багатопартійність , але правити може лише одна партія . Дозволені тут лише ті засоби масової інформації , що підтримують державу , хоча дозволяється незначна критика щодо можновладців. Авторитарних режимів є багато , вони залежать від певної країни чи епохи , в рамках якої діють , від політичних орієнтацій розробників та пріорітетних політичних уподобань реалізаторів . Так , якщо на початку дев'ятнадцятого століття вперше сформульована теорія авторитарзму мала яскраво виражену ультраконституційну спрямованість , то на кінець сторіччя переважати стали ідеї національної та державної єдності . На початку двацятого століття вона почала набирати антидемократичного характеру , а друга половина сторіччя ще більше збагатила різноманітність авторитаризму . Найвідомішою його формою є військова форма (влада при військовому авторитаризмі належить військовим ) . Авторитарний режим , як правило , встановлюється внаслідок державного перевороту , коли до влади приходять особи , які здійснюють її силовими методами , ігноруючи демократичні засоби управління соціальним життям . Часто прикладом авторитарного режиму є приклад режиму піночета в Чилі . Як відомо у 1973 році внаслідок державного перевороту прийшов до влади генерал Піночет разом зі своїми військами . Він придушив опозицію грубими каральними методами та здійснив свою політичну владу шляхом великих обмежень демократичних інститутів .
Дуже схожим на авторитарний режим є режим тоталітарний. Слово тоталітаризм походить від латинського слова "TOTALIS"- весь , повний , цілий та "TOTALITAS" - цілісність , повнота . Зазвичай під тоталітарним розуміють політичний режим , що заснований на прагненні держави підпоряткувати життя всіх людей одному зразку і організувати політичну систему так , щоб вона сприяла реалізації цієї ідеї . Це один з антидемократичних політичних режимів . Ознаками такого режиму є :
а) наявність однієї правлячої партії та однієї офіційної ідеології ;
б) влада належить одній людині , і влада іде від неї , а не від народу , як при демократії ;
При тоталітарному режимі держава контролює засобами масової інформації , освіту та інші сфери суспільного життя . Також правоохоронні органи здійснюють терористичний режим. Звичайно правоохоронні органи існують при всіх режимах , але при тоталітарному режимі , наприклад , поліція щоб убити людину не буде доводити її вину .
Тоталітарний режим - це режим ідеологічний , тобто тут завжди є своя , так звана , Біблія , своя ідея за якою живуть люди . Прикладом такої ідеології може стати СРСР . Політичний лідер , тут , встановлює ідеологію і може її змінювати . Так , наприклад , у 1939 році СРСР заявило , що фашистьська Германія більше не є ворогом СРСР , а навпаки її система організації суспільства є найкращою серед країн Європи з демократичним устроєм . Прикладом тоталітарного режиму може стати також Франція за часів якобінської диктатури .
Одним з найпоширеніших на сьогодні політичних режимів є демократія . Слово демократія прийшло до нас з країни , де вона вперше з'явилася , тобто з Греції , і означає народовладдя. "DEMOS" означає - народ , "KRATOS" - влада . З цього можна зрозуміти , що демократичний режим характеризується тим , що народ впливає на управління державою . " Авраам Лінкольн , якось сказав , що демократія- це влада народу , що здійснюється народом в інтересах народу . Основною ознакою демократії є конституційно закріплений принцип , що носієм суверенітету і єдиним джерелом державної влади є народ , а фактичною - фактична міра реалізації цього принципу ." Народ , при демократії , також має право обирати і періодично змінювати представнмків своєї влади . Це право народу в певній мірі гарантує управління державними справами з волі більшості , з урахуванням прав меншості . Також в управлінні державою громадяни мають рівні права .
Залежно від того наскільки народ бере участь в управлінні державою , розрізняють безпосередню (пряму) і непряму демократію (представницьку) .
Історія древньогрецької культури і цивілізації - унікальний приклад переплетення багатообразних факторів , що зумовили специфічний погляд на соціальну дійсність і місце людини в ній . Перша демократія була , як відомо , в Древніх Афінах . Там панувала безпосередя демократія . Тобто , там організовувались збори в яких приймало участь понад 5-6 тисяч чоловік . Це є яскравим прикладом прямої демократії . Звідси ми можемо побачити , що безпосередня демократія , це демократія , що характеризується прямою участю народу в керуванні державною владою . На сьогодні ця влада може здійснюватись шляхом виборів , референдумів , сходів, віче , зборів …
Якщо державна влада здійснюється не безпосередньо народом , а через обраних представників до державних органів , то така демократія є непрямою . Це є найбільш поширена в сучасному суспільстві форма політичного режиму . Обрані народом представники представляють інтереси народу . Насамперед ці представники обираються до парламенту .
Потрібно взяти до уваги , що зараз більшість країн мають змішаний тип демократії , тобто крім обраних представників , влада здійснюється також за допомогою референдумів , зборів , сходів тощо .
Ознаками демократичного

 
 

Цікаве

Загрузка...