WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота

Держава – якою вона має бути ? - Курсова робота


Курсова робота з ТДП
Держава - якою вона має бути ?
Зміст
Вступ 4
1. Виникнення держави 6
2. Держава в сучасному розумінні 10
3. Форми правління 11
4. Політичні режими 13
5. Види теріторіального устрою держави 17
6. Характеристика України як держави 19
7. Моє бачення ідеальної держави 20
Список використаної літератури 25
Вступ
Держава є вершиною і дивом , найліпшим взірцем , останнім словом людського егоїзму .
Артур Шопенгауер
Моя робота називається : "Держава - якою вона має бути."
Усвоїй роботі я намагалася знайти найбільш вдалий проект організації сучасної держави , тому , що на сьогоднішній день роль держави і права у суспільстві важко переоцінити . Це є неодмінні атрибути політичної влади. В роботі розглядається держава як універсальна політична форма організації суспільства , як центральний елемент політичної системи . У системі політичних інститутів , що існують для здійснення політичної влади , тільки держава :
- має особливі політичні органи , тобто апарат , що здійснюють політичну владу ;
- можливість надавати своїй волі загальнообов'язковий характер ;
- застосовувати у разі необхідності примус .
З цього можна судити , що держава займає провідне місце у політичній системі серед інших її елементів (політичними партіями , громадськими організаціями тощо ).
Універсальність держави полягає у тому що :
- владні рішення поширюються на все супільство , вони є загальнообов'язковими для всіх колективних та індивідуальних суб'єктів ;
- має важливу якість як суверенітет - політико-правову характеристику держави внутрішню і зовнішню.
Отже можна сказати , що держава - це ценральний елемент політичної системи , універсальна форма організації супільства , хоча вона є лише одним з елементів , що здійснюють політичну владу .
Крім того я харктеризувала політичні устрої держави і політичний устрій України , тобто її політичний режим , форму правління , територіальний устрій .Для цього я аналізувала розвиток держав різних історичних часів , наприклад я розглядала Стародавню Грецію , Францію за часів Нової історії , СРСР . Ознайомилась з науковими працями таких авторів як Ф.Енгельс , Алексеев С.С., Маляр І.В. та багато інших . Крім цього я використовувала періодичну пресу .
Оскільки наша держава Україна є молодою розвиваючоюся країною , то я вирішила запропонувати свій варіант політичного устрою держави , яка була б незалежною, демократичною , соціальною , парламентсько - президантською республікою. Вона була б державою для народу , а не народ буе би для держави , вона була б гарантом прав та свобод свїх громадян .
Малі держави ростуть
завдяки згоді , а великі
руйнуються від незгоди.
Латинський вислів
Працюючи над своєю роботою я ознайомилася з думками багатьох видатних філософів , наприклад Арістотеля і Платона , які , як відомо жили у Стародавній Греції , на тему держави і зокрема демократії . Арістотель казав : "Демократія - це влада народу , а не нічого не роблячої черні." Це наштовхнуло мене на думку , що народ повинен мати якомога більше влади і бути відповідальним за всі державо - творчі процеси .
Крім цього я ознайомилася з працями Алексеева С.С.(20-те ст. , СРСР) це "Общая теория права" та Ф.Енгельса (19-те ст., Германія) "Походження сім'ї , приватної власності і держави". Ці автори схиляються до ідеї соціального договору.
Також я читала праці сучасних правознавців, наприклад М.Ставнійчука , В.Селіванова , В.Шаповал . Основною їхньою ідеєю є те , що народ - це джерело влади , з якою я погоджуюся.
1. Виникнення держави
Головним об'єктом вивчення правознавства є держава і право . Це два найважливіші суспільні інститути , що виникли внаслідок тривалого розвитку суспільства та суспільних відносин. Розрізняють два етапи розвитку суспільства - це додержавний період , тобто первісне суспільство , і державний період , тобто виникнення держави .
Розглянемо ці два періоди докладніше .
Перший період - це додержавний етап . Формами організації суспільства в цей період були : первісне людське стадо , потім родова община , плем'я , сусідська община . Соціальна влада у додержавний період була представлена первісним самоврядуванням , тобто влада мала суспільний характер . А соціальними нормами - звичаєве право , звичаї , традиції . Існував цей період три з половиною мільйонів років тому і до четвертого тисячоліття до нашої ери .
Другий етап розвитку - це державний етап , або виникнення держави . У цей період , як вже стало зрозумілим , виникає держава . Соціальна влада стає публічною , тобто виникає система офіційних органів , які здійснюють управління суспільством . Соціальною нормою стає право . Право - загально обов'язкові правила поведінки , які встановлюються і охороняються державою .
Визначень що таке держава є багато , з історії виникнення держави ми можемо зказати , що держава - це певний етап розвитку суспільства, певна форма його організації .
Причин виникнення держави , як і її визначеннь , є багато. Зміни в суспільстві , що привели до змін в організації суспільного життя - це основні причини .
Але крім цих причин розрізняють ще причини економічні , політичні , соціальні , психологічні , культурні .
Соціальні причини - це умови , що спричинились ускладненням відносин між людьми . Серед них :
а) зростання кількості людей ,що призвело до ускладнення стосунків між ними ;
б) ускладнення відносин між людьми , виникнення антагоністичних класів , що призводять до війни "всіх проти всіх" ;
в) необхідність суспільства до ефективної форми організації суспільства ;
г) ліквідація общинного колективізму .
Економічні причини - це умови розвитку економічної системи , що

 
 

Цікаве

Загрузка...