WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Конституція США 1787 року ( розробка, зміст, оцінка ) - Дипломна робота

Конституція США 1787 року ( розробка, зміст, оцінка ) - Дипломна робота

призначаються пожиттєво. До того ж, Конституція не пред'являє до членів Верховного суду таких кваліфікаційних вимог, зокрема певний вік, осілість, громадянство, як це має місце по відношенню до президента і членів Конгресу. Вона не містить також вимоги, щоб судді неодмінно були правниками, хоча в дійсності усі федеральні судді і члени Верховного суду входили до адвокатури. Практика призначення суддів пред'являє до них одну основну вимогу: всі вони повинні рекрутуватися із верхнього ешелону американської правлячої еліти, із надр тільки двох політичних партій - республіканської чи демократичної.
Президент, призначаючи членів Верховного суду, виходить з інтересів перш за все тієї партії, до якої він належить. Початок такій практиці поклав перший президент США Дж. Вашингтон, який хоча й був противником вузької партійної політики, але тим не менше призначав суддями Верховного суду тільки переконаних федералістів.
Верховний суд - це найвищий суд у Сполучених Штатах. Рішення Верховного суду не може оскаржуватися через подання апеляції до будь-якого іншого суду. Конгрес уповноважений визначати число суддів, що засідають у Верховному суді, і до певної міри, вирішувати, які саме справи він має право заслуховувати, однак, він не може змінити повноважень, наданих Верховному суду самою Конституцією.
Верховний суд Сполучених Штатів Америки - вища апеляційна інстанція у федеральній судовій системі і суд першої інстанції із вузького кола особливо відповідальних справ, які стосуються послів, інших повноважних представників і консулів, а також справ, в яких однією із сторін виступає штат. Це означає, що у всіх цих випадках Верховний суд є першою і єдиною інстанцією, де може слухатися справа. У всіх інших випадках Верховний суд володіє апеляційною юрисдикцією з тими обмеженнями і у відповідності з тими правилами, які
встановлені Конгресом.
Реальна влада Верховного суду США витікає з того, що діючи як вища апеляційна інстанція, він здійснює функцію конституційного контролю за відповідністю законодавчих і адміністративних актів федерації і штатів Конституції США. Закріпивши за собою виключну привілегію тлумачити Конституцію і на тій основі оголошувати недійсними акти законодавчих та виконавчих органів влади, Верховний суд створив той фундамент, на якому і сьогодні тримається його влада і вплив.
На думку Забігайло В. К., Верховний суд став важливою політичною установою, яка регулює різноманітні відносини суспільно-політичного життя Сполучених Штатів, в тому числі об'єм повноважень основних органів влади, а також взаємовідносини між ними. Вираз "Конституція США - це те, що вирішив Верховний суд", широко застосовується у Сполучених Штатах не тільки в переносному, але і прямому значенні. Мовою судових рішень з принципово важливих питань, він дописує і переписує Конституцію в найбільш вигідному для пануючого класу напрямку, пристосовуючи її до вузькоегоїстичних, прагматичних цілей цього класу. [ 21 ; с. 51 ]
Для рішень Верховного суду не потрібна одностайність - вистачить простої більшості голосів, за умови законного кворуму в участі у прийнятті рішення. Коли ж постанова приймається за наявності суперечливих думок, тоді суд оприлюднює думку і більшості, і меншості, при чому обидві думки можуть стати основою для майбутніх рішень суду.
Вся діяльність Верховного суду свідчить про те, що на всіх етапах американської історії він був і залишається одним із найбільш ефективних засобів у руках правлячого класу, зацікавленого у безперешкодному розвитку великого монополістичного капіталу всередині Сполучених Штатів і його імперіалістської експансії за їх межами. Верховний суд завжди стояв на стороні приватновласницьких інтересів капіталістів, захищаючи свободу експлуатації трудящих, проголошену в Конституції США, і попереджав будь-які заходи, спрямовані на обмеження такої експлуатації, звідки б вони не виходили. Як виконавча влада президента і законодавча влада конгресу, судова влада Верховного суду є складовою частиною диктатури монополістичного капіталу.
До складу судової системи США входять і нижчі суди, які відповідно до Конституції створює Конгрес, зокрема це апеляційні, окружні, спеціальні суди. Щодо апеляційних судів, то вони займають другий рівень у федеральній системі. Вони переглядають рішення окружнихсудів федеральної юрисдикції в межах своєї територіальної компетенції, та вказівки незалежних регулювальних управлінь, при умові, що внутрішні механізми перегляду в самих управліннях вичерпалися.
Нижче апеляційних стоять окружні суди. Конгрес визначає межі округів відповідно до кількості населення, площі, а також обсягу роботи; деякі з дрібніших штатів самі собою становлять окремі округи, тоді як більші можуть мати у своєму складі декілька округів.
Крім цього, час від часу виникала потреба у створенні ще і судів для особливих цілей - спеціальних судів. Вони відомі як "законодавчі" суди, оскільки створювалися за рішенням Конгресу. Серед спеціальних судів з'являлися, зокрема, Суд претензій, Митний суд тощо.
Таким чином, розроблена Конституцією система судочинства була не досконалою. Лише згодом, в процесі еволюційного розвитку судів, враховуючи потреби реальності, створюється повнометражна судова система. Сама ж Конституція містила положення тільки про Верховний суд. Усі інші повноваження для розвитку системи судів вона надала Конгресу, який своїми законодавчими актами її і встановив. Дещо більше уваги Конституція приділила повноваженням судової влади, визначивши коло справ, які підлягають під юрисдикцію Верховного суду та інших судів.
Висновки
Отже, Сполучені Штати Америки після проголошення незалежності переживали складний період у державотворчому житі. Війна за незалежність виснажила країну в економічному плані, до того ж народні маси, окрилені перемогою вимагали утвердження їхніх прагнень, скасування боргів та втілення в життя інших здобутків революції. Влада, яка була утворена після підписання Статей Конфедерації, на практиці виявилася нежиттєздатною, не спроможною провести швидкі і рішучі зміни в житті країни. До того ж ця влада не мала засобів для хоч найменшого впливу на окремі штати, а ситуація постійно ускладнювалася, зростали труднощі, з якими треба було боротися. Це зумовило невдоволення існуючою державною системою як серед незаможних верств населення, так і серед правлячої еліти. Наростала ситуація, яка потребувала якісних змін. У зв'язку із цим було прийнято рішення скликати у Філадельфії конституційний конвент, на якому і розробили Конституцію Сполучених Штатів Америки.
Конституція США в своїй основі містила прагнення "батьків-засновників" забезпечити центральному уряду силу і перевагу над урядами окремих штатів. Текст Конституції в основному був присвячений організації влади в країні на основі її поділу на три гілки влади, закріпленню певних передових принципів того часу, до яких, однак, не віднесли низку принципів, що забезпечували права громадян.
Саме не включення у текст Конституції Білля про права стало однією із причин труднощів, що виникли на шляху її ратифікації. Іншими ж причинами були страх деспотизму від нової центральної влади та неузгодженість інтересів еліти різних

 
 

Цікаве

Загрузка...