WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Шляхи подолання правового нігілізму в Україні - Курсова робота

Шляхи подолання правового нігілізму в Україні - Курсова робота

Моральні причини складаються у невідповідності, іноді, податкових законів загальним принципам законодавства: рівності, постійності, безпристрасності, що занижує престиж і авторитет цих законів.

Технічні причини ухилення від податкообкладання пов'язані з недосконалістю форм та методів контролю. Податкові органи не в змозі контролювати всі господарчі операції та перевіряти достовірність усіх бухгалтерських документів.5

Отже, причиною, якою можна об'єднати всі ці чотири причини є відчуження різного роду норм податкового права, нормативно-правових актів законодавства про оподаткування платниками податків, тобто – правовий нігілізм у галузі податкового права.

Для уникнення правового нігілізму, на мій погляд, необхідна реформація законодавства, приведення його до відповідності з вимогами ринкової економіки. Потрібно враховувати прибутки і малих, і великих підприємств, їх сплатоспроможність, підвищити санкції за податкові злочини, зокрема, за ухилення від сплати податків. І, можливо, тоді економіка нашої держави почне працювати по-справжньому.

Наслідком правового нігілізму є стрімкий зріст злочинності. Таким був прогноз вуличної злочинності на 2000 рік:

Більш тривожним видом злочинності є організована злочинність. Вона стимулює кримінальні елементи, об'єднує та контролює їх, змушує з більшою енергійністю вести злочинну діяльність.

В кримінології виділяють три найбільш важливі ознаки організованої злочинності:

 1. Присутність об'єднання осіб для систематичного заняття злочинною діяльністю з виразною ієрархією, суворою дисципліною та стійкою системою кримінальних традицій.

Рівень організованої злочинності умовно ділиться на примітивний, середній та високий. Примітивний менш небезпечний, так як має локальний характер та не має зв'язків з керівниками органів влади та керівництва. Середній та високий рівні схожі. Для них характерні:

 • між головою та виконавцем існують проміжні ланки

 • присутність підрозділів, спеціалізованих на різних видах діяльності

 • зв'язки з керівниками органів влади та управління.

Для вищого рівня характерна організація відносин між різними групами та координація дій.

 1. Економічна ознака. Головна мета систематичного порушення закону - збагачення, накопичення капіталу, з чим невід'ємно пов'язана діяльність по легалізації грошей, одержаних злочинним шляхом (відмивання грошей)

 2. Корупція. Цікаво те, що корупція здатна до самовідтворення. Підриваючи при цьому авторитет держави, корупція позбавляє людей, які вступають в її ряди, від страждань совісті – людина, яка зіткнулася з несправедливістю з боку держави, в свою чергу вважає себе вправі обманути державу. Виникає замкнене коло.6

Які ж є визначення організованої злочинності? Більше всього відомі правові дефініції, які схиляються до наступних:

Організовану злочинністю називають:

1 – Явище, феноменом, що надто невизначене;

2 – Організованим злочинним угрупуванням, співтовариством, сукупністю кримінальних діячів, що зручно у правозастосовчій діяльності, але зводить організовану злочинність до найбільш активних суб'єктів – прямим організаторам, виконавцям, залишаючи осторонь тих, хто за хабарі створює сприятливі умови для злочинних діянь, але не несе відповідальності за них – депутати, вищі посадові особи виконавчої влади і т.п.;

3 - системою соціальних зв'язків та відносин з приводу одержання надприбутку, що є вірним, але надто загально, і тому не зручно для правоохоронних органів

4 - злочинною діяльністю групи осіб (що є вірним, ефективно та практично працює у правових документах США, Німеччини та ряді інших західних країн).

До обов'язкових ознак організованих злочинних груп відносять наступні:

 • стійкість та довгостроковість існування

 • розмежування функцій між учасниками

 • ігнорування закону

 • ієрархія у керівництві групою

 • спеціалізація діяльності

 • мета - максимальний прибуток за мінімальний термін часу

 • специфічне спеціальне "страхування" членів групи

 • засоби безпеки

 • жорстка дисципліна (аж до вбивства відступників).

Отже, організована злочинність – це свідома, систематична, повторювана діяльність стійкої групи осіб, в якій хоча б один, або декілька елементів діяльності (мета, засоби, процес її досягнення, результат) повинні бути кримінальними.

З цього визначення можна виділити наступні елементи організованої злочинності:

 1. Суб'єкт організованої злочинної групи.

 2. Засоби.

 3. Об'єкт.

 4. Мета.

 5. Результат.

Структуру можна уявити у наступному вигляді:

Суб'єкт організованої злочинної групи

Матеріальні

Засоби

Психічні

Об'єкт

Матеріальна

Мета

Духовна

Локальні

Результати

Глобальні

Провідну роль в організаційній злочинності, як діяльності відіграє суб'єкт організованої злочинної групи. До його правових характеристик слід додати соціально-філософські:

 1. орієнтація на цінності, які є антиподом нормальному суспільству та культурі, тобто не на істину, добро, красу, любов, а на їх антиподи – неправду, зло, ненависть. Відповідно і творчість в організованих злочинних групах буде не позитивною, а негативною, яка веде до розлому нормального суспільства.

 2. Відповідні деградиційні норми поведінки, аморальна система заохочень і покарань.

 3. Використання недоліків, протиріч в економіці, соціальній структурі, в законодавстві, в психіці людей, тобто орієнтація не на світлі, а на темні сторони буття, в чому проявляється бездуховна, агресивна та одночасно паразитична природа злочинності взагалі.

 4. Створення власної кримінальної бюрократії, політичної та економічної еліти, підкуп засобів масової інформації, тобто створення власної злочинної держави з усіма її атрибутами.

Спочатку елементи мафіозної держави приховані, перемішані з нормальною державою (за рахунок корупції керівників та звичайних службовців), а потім, намагаючись відтіснити останню, захопити владу в державі цілком. Сьогодні цей процес іде в Україні, Росії, ще раніше він почався в Латинській Америці, Африці.

Серед питань, на які повинна відповісти теорія організованої злочинності, особливий інтерес викликають питання про класифікацію організованої злочинності за видами елементів.

Суб'єкти організованої злочинної групи.

Їх, як правило, поділяють за величиною:

 • група

 • формування

 • організація

 • співтовариство.

Засоби масової інформації додають:

 • мафія (організація загальнонаціонального масштабу)

 • надмафія (міжнародні організації, які нагадують транснаціональні корпорації, де границя між легальним і кримінальним бізнесом часто розмита).

Крім того, організовані злочинні групи поділяють за місцем базування; за етнічною ознакою (слов'янські, грузинські, чеченські, армянські, китайські...). На практиці можна додати інші критерії - за внутрішньою структурою, за зовнішніми зв'язками (з корумпованими чиновниками, з легальним бізнесом...) та інші.

Об'єкти.

Їх є тисячі : стратегічні ресурси (нафта, метали), наркотичні засоби, зброя..., але головний об'єкт - люди, власники, з яких, можна викачувати гроші. Їх бізнес, власність також багатоманітні, як і вся економіка (промисловість, сільське господарство, сфера послуг...) . Важливу роль відіграє форма власності (державна, приватна, акціонерна, іноземна, спільні володіння), так як легше ограбувати недержавні середні та дрібні фірми.

Засоби .

Засоби поділяють на матеріальні та ідеальні (психічні) за впливом на об'єкт.

Матеріальні засоби збагачення схиляються до крадіжок, пограбувань, розбою, бандитизму, тобто присвоєння товарів, грошей, інформації.


 
 

Цікаве

Загрузка...