WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Товариства та співдружності в державному устрої зарубіжних країн. Законодавча влада в США - Курсова робота

Товариства та співдружності в державному устрої зарубіжних країн. Законодавча влада в США - Курсова робота

Змішані системи відрізняються великою різнорідністю, і їх можна класифікувати з великою часткою умовності. Вони можуть бути підрозділені на дві великі групи: 1) географічно неоднорідні, такі, що комбінують мажоритарну (неважливо, якого типу) систему в малонаселених виборчих округах і пропорційну в щільно населених округах; 2) географічно однорідні, які, у свою чергу, можуть бути підрозділені.

3. Законодавча влада в США

Стаття I

Розділ 1. Всі встановлені тут повноваження законодавчої влади належать Конгресу Сполучених Штатів, який складається з Сенату і Палати представників.

Розділ 2.

1 Палата представників складається з членів, обираних разів на два роки народом кожного з штатів; при цьому виборці кожного з штатів повинні відповідати тим же вимогам, які встановлені для виборців найбільш численної палати Законодавчих зборів штату.

2 Не може бути представником той, хто не досяг двадцатип'ятирічного віку, не полягає протягом семи років громадянином Сполучених Штатів і немає у момент обрання жителем того штату, де він обирається.

3 Представники і прямі податки розподіляються між окремими штатами, що можуть вступити в справжній. Союз, пропорційно чисельності їх населення, для визначення якої до всіх вільних людей, включаючи осіб, зобов'язаних кому-небудь службою протягом декількох років, і виключаючи податків індійців, що не платять, додається три п'ятих інших осіб.

Справжнє числення населення проводиться протягом трьох років після першої сесії Конгресу Сполучених Штатів, а потім через кожні десять років в порядку, який буде встановлений спеціальним законом. Від кожних тридцяти тисяч жителів не може бути вибрано більш за одного представника, але кожен штат повинен мати принаймні одного представника. До виробництва такого числення населення штат Нью-Гэмпшир обирає трьох представників, Массачусетс – вісім, Род-айленд і колонія Провіденс – одного, Коннектікут – п'ять, Нью-Йорк – шість, Нью-Джерсі – чотири, Пенсільванія – вісім, Делавер – одного, Меріленд – шість, Віргінія – десять, Північна Кароліна – п'ять, Південна Кароліна – п'ять і Джорджія – три.

4 При відкритті вакансій в представництві якого-небудь штату виконавча влада останнього видає наказ про про веденні виборів для заповнення цих вакансій.

5 Палата представників обирає свого спікера і інших посадових осіб; їй одній належить право порушувати переслідування в порядку імпічменту.

Розділ 3. До складу Сенату Сполучених Штатів входять два сенатори від кожного штату, що обираються на шість років законодавчими зборами відповідних штатів '; і кожен сенатор має один голос.

2 Негайно услід за тим як сенатори зберуться після перших виборів, вони розділяються на три по можливості рівні групи. Місця сенаторів першої групи стають вакантними після закінчення другого року, другої групи – після закінчення четвертого року і третьої групи – після закінченняшостого року, так, щоб одна третина Сенату обиралася знов кожні два роки; і якщо унаслідок відставки або з іншої причини вакансії відкриються в перерві між сесіями Законодавчих зборів штату, виконавча влада останнього може провести тимчасові призначення аж до наступної сесії Законодавчих зборів, які і заповнюють ці вакансії..

3 Не може бути сенатором той, хто не досяг тридцятирічного віку, не полягає протягом дев'яти років громадянином Сполучених Штатів і немає у момент обрання жителем того штату, де він обирається.

Віце-президент Сполучених Штатів є головою Сенату, але може голосувати лише в тому випадку, якщо голоси розділяються порівну.

5 Сенат обирає інших своїх посадових осіб, а також Голови pro tempore ' для заміщення Віце-президента, коли він відсутній або виконує обов'язки Президента Сполучених Штатів.

6 Сенату належить виняткове право здійснення суду в порядку імпічменту. Засідаючи з цією метою, сенатори приносять присягу або роблять урочисту заяву. Якщо підсудним є Президент Сполучених Штатів, головує Головний суддя. Жодна особа не може бути засуджене без згоди двох третин присутніх сенаторів.

7 Вирок у випадках імпічменту обмежується усуненням з посади і позбавленням має рацію займати і виконувати яку-небудь почесну, відповідальну або оплачувану посаду на службі Сполучених Штатів. Проте надалі проте провадиться розслідування, усуненому з посади пред'являється звинувачення, він вдається до суду і несе згідно вироку покарання відповідно до закону.

Розділ 4. 1 Час, місце і порядок обрання сенаторів і представників встановлюються в кожному штаті його Законодавчими зборами; але Конгрес може у будь-який час видати закон, що встановлює або змінює подібного роду правила, за винятком правил про місце виборів сенаторів.

2 Конгрес збирається не рідше за один раз на рік, а його сесії починаються в перший понеділок грудня, якщо законом не буде встановлений інший день.

Розділ 5. ' Кожна палата вирішує питання, що стосуються результатів виборів, повноважень і кваліфікацій, що пред'являються до її членів, і більшість кожною з палат складає кворум, необхідний для ведення справ; але палата і в меншому складі може переносити засідання з одного дня на іншій і має право застосовувати до відсутніх членів передбачені кожною палатою міри покарання з метою забезпечити відвідини ними засідань.

2 Кожна палата може встановлювати правила проведення своїх засідань, карати своїх членів за порушення порядку і двома третинами голосів виключати їх зі свого складу.

3 Кожна палата веде протокол своїх засідань і періодично публікує його, за винятком тих розділів, які, по її висновку, носять секретний характер; відомості про голоси "за і проти", подані членами кожної палати з якого-небудь питання, за бажанням однієї п'ятої присутніх вносяться до протоколу.

4 Під час сесії Конгресу жодна з палат не може без згоди іншої палати відстрочити свої засідання більш ніж на три дні або призначити їх не в тому місці, в якому повинні засідати обидві палати.

Розділ 6. Сенатори і представники отримують за свою службу винагороду, що встановлюється законом і виплачуване казначейством Сполучених Штатів. У всіх випадках, окрім зради, тяжкого кримінального злочину і порушення громадського порядку, вони не можуть бути піддані арешту під час їх присутності на сесії відповідної палати, а також проходження в палату і повернення з неї; і за які-небудь виступи або участь в дебатах в будь-якій з палат вони не можуть допитуватися ні в якому іншому місці.

2 Жоден сенатор або представник не може бути призначений протягом часу, на який він вибраний, на яку-небудь цивільну посаду на службі Сполучених Штатів, якщо ця посада була створена або пов'язана з нею платня була збільшена в названий період, і жодна особа, що посідає яку-небудь посаду на службі Сполучених Штатів, не може бути членом тієї або іншої палати, поки полягає в посаді.

Розділ 7. Всі законопроекти про надходження доходу виходять від Палати представників, але Сенат може пропонувати поправки до них або погоджуватися на їх внесення, як і по інших законопроектах.

2 Кожен законопроект, прийнятий Палатою представників і Сенатом, перш ніж стати законом, представляється Президентові Сполучених Штатів; якщо він схвалює законопроект, то підписує його; якщо не схвалює, то повертає його зі своїми запереченнями в ту палату, якій останній був запропонований, а палата вносить заперечення Президента повністю в свій протокол засідання і переглядає законопроект. Якщо при такому новому розгляді законопроект буде затверджений двома третинами голосів палати, він разом із запереченнями Президента пересилається в іншу палату, яка також переглядає законопроект і після ухвалення його двома третинами голосів цієї палати він стає законом. У всіх вказаних випадках обидві палати застосовують поіменний порядок голосування, і імена осіб, що голосували за і проти законопроекту, вносяться до протоколу засідання відповідної палати. Якщо законопроект не буде повернений Президентом протягом десяти днів (не рахуючи недільних днів) після того, як він йому представлений, то законопроект стає законом, так само неначебто він був підписаний Президентом; законопроект не стає законом тільки у випадку, якщо він не міг бути повернений в Конгрес з огляду на те, що останній відстрочив свої засідання.

3 Всіх ухвали, резолюції або рішення, для яких необхідна згода Сенату і Палати представників (за винятком рішення про відстрочення засідання), представляються Президентові Сполучених Штатів і лише після його схвалення набувають чинності; у разі ж несхвалення вони повинні бути знову затверджені двома третинами голосів Сенату і Палати представників відповідно до тих правил і обмежень, які встановлені відносно законопроектів.


 
 

Цікаве

Загрузка...