WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Розкриття злочину - Курсова робота

Розкриття злочину - Курсова робота

Під час огляду особистого майна гр. Фоминою О.В. була знайдена пропажа речей. Опис зниклих речей додається.

В Кімнаті № 1 знайдені сліди бруду (Див. План Квартири)

При огляді двору (Див. План двору удома № 25 по вул. Зеленої) знайдена ручна дриль зі вставленим в неї свердлом, діаметром 6 мм і завдовжки 210 мм

У дворі (Див. План двору удома № 25 по вул. Зеленої) знайдено три об'ємні сліди від взуття (Опис фіксації слідів доводиться в Додатках к Протоколу огляду міста події).

Проведений опит жителів квартири. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

Проведений опит сусідів гр. Петруненків. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

Проведений опит жителів довколишніх будинків. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

До протоколу огляду місця події додаються наступні документи:

План квартири

План двору

Опис зниклого майна.

Свідчення гр. Фоміних.

Свідчення гр. Петруненков

Свідчення свідків

Фотографії (в кількості 11 шт.)

Протокол місця огляду містить:

4 креслення;

25 листів рукописного тексту;

11 фотографій.

Огляд місця події закінчений 20 вересня в 20 годин 10 хвилин.

Підпис Слідчий Купянського ВВС капітан

Градський О.М.

Підпис Працівник Купянського ВВС сержант

Гмиря В.И.

6. Фототаблиця

7. Способи фіксації слідів ніг людини

Сліди ніг людини, що зустрічаються в практиці, бувають статичними і динамічними, об'ємними і поверхневими, локальними і периферичними. Основним підрозділом слідів ніг є їх класифікація на сліди босих ніг і сліди ніг в панчохах або шкарпетках. Особливу групу складають сліди взуття.

Сліди босих ніг дозволяють отримати важливі дані про будову стопи і в окремих випадках виділити індивідуальні ознаки. Відомі немало випадків, коли злочинець був встановлений по слідах босих ніг, забарвлених кров'ю, свіжою фарбою або іншою речовиною.

Сліди ніг, озутих в панчохи, крім даних про особливості панчохи також можуть дати відомості про ознаки будови стопи, але звичайно вони придатні тільки для групової ідентифікації.

Найбільш часто в практиці доводиться стикатися із слідами озутих ніг, тобто із слідами взуття. Виявлення цих слідів звичайно не супроводиться особливими труднощами через їх значні розміри. Сліди взуття виникають при ходьбі: звичайно озута нога спочатку опускається на п'яту, потім на всю підошву і відштовхується від опори шкарпеткою. Такий механізм освіти приводить до певного зсуву сліду, а на м'якому ґрунті профіль сліду приймає дугоподібну форму, що утрудняє вимірювання сліду і знищує частину ознак взуття, але, як правило, не позбавляє можливості їх трасологичного дослідження, у тому числі для ідентифікаційної мети. В слідах взуття звичайно можна виділити підметкову частину, проміжну і каблук. Вивчення слідів взуття на місці події з певним ступенем точності дозволяє встановити:

1) зріст людини, що залишила слід (він приблизно рівний довжині підошви, помноженій на 7);

2) підлога і вік людини (формою і розміру взуття);

3) кількість осіб, що знаходилися на місці події (по характеру знайдених слідів);

4) інші питання.

Важливі дані можна отримати вивченням так званої "доріжки слідів", зокрема: напрям руху злочинця; співвідношення розмірів кроку його правої і лівої ноги; кут розвороту стопи по відношенню до лінії руху (цей кут є істотною ідентифікаційною ознакою); характер руху (йшла людина спокійним кроком, бігла, повзла, зупинявся в дорозі, рухався прямо або скоював обходи); індивідуальні особливості ходи і ін.

Нарешті, місце виявлення сліду або доріжки слідів дозволяє побудувати версії про відношення людини, що залишила сліди, до події злочину.

Перераховані ознаки кожний окремо володіють вельми малою доказовою цінністю, але в сукупності вони дають досить точне уявлення про особливості особи і образ дії людини, що залишила сліди.

Особливу значущість дані про характер слідів взуття і доріжку слідів придбавають в тих випадках, коли їх словесний опис супроводиться точними вимірюваннями відповідних елементів (сліду і доріжки слідів). В слідах босої або озутої в панчоху ноги вимірюється загальна максимальна довжина сліду, ширина сліду в його найширшій (плюсневой) частині, ширина відбитка зведення стопи і ширина п'яти. В сліді взуття вимірюється: довжина сліду, ширина підошовної частини, якнайменша ширина проміжної частини сліду, довжина і ширина каблука. Вимірювання проводяться за допомогою масштабної лінійки або метра.

Значне число вимірювань проводиться при виявленні доріжки слідів. На доріжці слідів вимірюється довжина кроку - відстань між однойменними елементами (каблук, ноский) слідів правої і лівої ноги. Окремо вимірюється довжина кроку правої і лівої ніг яка є відстанню між однойменними елементами слідів однієї ноги. Це вимірювання проводиться у зв'язку з тим, що довжина кроку правої і лівої ноги у багатьох людей різна і відмінності можуть бути цінною ідентифікаційною ознакою. Ширина кроку вимірюється по поперечній відстані між подовжніми осями слідів правої і лівої ніг, проходячому через центр каблуків (звичайно вона варіює в межах від 6 до 12 см, у окремих же людей вона може бути навіть негативною величиною, тобто вісь кроків правої ноги зливається з лівою або перекриває останню).

Кут кроку або кут розвороту стопи вимірюється транспортиром між подовжньою віссю доріжки слідів і осями слідів правої і лівої ноги. Кут кроку може бути позитивним - розворот стоп 18-25°, нульовим - людина ставить стопи паралельно один одному і паралельно подовжній осі доріжки слідів і негативним, що отримав найменування "клишоногості". Істотною ідентифікаційною ознакою є відмінність між кутами кроку правої і лівої ноги, що зустрічається у багатьох людей.

Всі вимірювання слідів і доріжки слідів проводяться по багатьох слідах, щоб уникнути помилки, можливої при вимірюванні одного сліду. Вимірювання слідів бажано доповнити складанням плану або схеми, на яких указується розташування знайдених слідів або доріжки слідів. На схемі або плані позначаються всі зміряні величини, осі і напрями. Схема або план додається до протоколу огляду місця події.

Крім словесного опису і вимірювання сліди взуття і доріжка слідів повинні бути сфотографований, а з найчіткіших слідів виготовлені зліпки. Фотографуванню за правилами масштабної зйомки повинні піддаватися як поверхневі, так і об'ємні сліди ніг. При цьому застосовують загальне рівномірне розсіяне світло і бічне підсвічування, що підкреслює деталі рельєфу сліду. Бічне підсвічування при денному світлі можна створити за допомогою дзеркала або екрану. Слід повинен займати всю площу кадру, фотографування доріжки слідів проводиться так, щоб в кожний кадр уміщалися 2-4 сліди, а нумерація знімків дозволила згодом відтворити всю доріжку слідів.

Виготовлення зліпків поверхневих слідів ніг проводиться після їх фотографування і опису в протоколі. Для цього використовують слідокопіювальну плівку або листову гуму, поверхня якої заздалегідь зачищена наждаком або драчевим напилком.

Об'ємний слід також необхідно спочатку сфотографувати і описати в протоколі, оскільки в процесі отримання зліпка індивідуальні особливості сліду можуть бути пошкоджений або змінений. До початку копіювання з об'ємного сліду необхідно обережно видалити сторонні предмети (грудки землі, камінчики, листя, тріски), що потрапили в слід після слідоутворення. Якщо об'ємний слід заповнює вода, то її відсисають гумовою грушею або через трубочку.

Об'ємні сліди на рихлих і сипких ґрунтах спочатку закріплюються 6-8-процентним розчином перхлорвиниловой смоли в ацетоні. Обробка сліду проводиться за допомогою пульверизатора, який розташовують в 40-50 см від сліду, щоб не пошкодити дрібні деталі. Розчин наноситься на слід по можливості рівномірно і у міру затвердіння матеріалу сліду під впливом перхлорвинила пульверизатор наближають до сліду. Для закріплення глибоких слідів використовують більш концентровані розчини перхлорвинила в ацетоні - до 20-30%. Концентрований розчин наносять піпеткою. Затвердіння сліду звичайно відбувається за 30-40 хв., потім слід може бути відокремлений від ґрунту і вилучений або ж залишений для отримання копій іншими методами, наприклад, зліпка пастою "К". Для додання вилученому сліду більшої механічної міцності доцільно промазати його оборотну сторону декількома шарами клею (столярного, конторського і т.д.). На закріплення сліду за допомогою перхлорвиниловой смоли звичайно витрачається 100 г розчину.

Виготовлення зліпків об'ємних слідів, які по особливостях слідосприймаючої поверхні скрутно вилучити в натурі, проводиться за допомогою гіпсу і паст силіконів "У" або "К". Перед копіюванням слабі ґрунти рекомендується укріпити яким-небудь з вказаних нижче зв'язуючим розчином, що наноситься на слід за допомогою пульверизатора:

а) 8 - 10% -ный розчин перхлорвиниловой смоли в ацетоні;

б) 6% -ный розчин шелаку в спирті;

в) 2% -ный розчин целулоїду в ацетоні;


 
 

Цікаве

Загрузка...