WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Рада Європи - Курсова робота

Рада Європи - Курсова робота

кожної держави - члена Ради має право робити будь-які додаткові призначення, якщо парламент не працює і якщо він не визначив процедуру, якої необхідно дотримуватися в такому випадку. Кожний представник обов'язково має бути громадянином держави - члена

Ради, яку він представляє, однак, він не може бути одночасно членом Комітету міністрів.

Повноваження представників, призначених за такою процедурою, набирають чинності з відкриттям чергової сесії, яка відбувається після їхнього призначення, і закінчуються з відкриттям наступної або іншої чергової сесії, якщо члени Ради не зроблять нових

призначень у зв'язку з парламентськими виборами.

Якщо член Ради призначає нових представників на місця, які стали вакантними через смерть представника або його відставку, або якщо він вдається до нових призначень внаслідок парламентських виборів, повноваження нових представників набирають чинності з першого засідання Асамблеї, яке відбувається після їхнього призначення.

Під час сесії Асамблеї жоден представник не може бути позбавлений своїх повноважень як таких без згоди Асамблеї.

Кожний представник може мати одного заступника, який, у разі відсутності представника, може брати участь у засіданнях, виступати та голосувати замість нього.

Консультативна асамблея збирається щороку на чергову сесію, дата відкриття і тривалість якої визначаються Асамблеєю з урахуванням необхідності уникати по можливості збігу з термінами проведення парламентських сесій в державах-членах та сесій

Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Тривалість чергових сесій ні за яких обставин не перевищує одного місяця, якщо Асамблея та Комітет міністрів не ухвалять за спільною згодою іншого рішення.

Чергові сесії Консультативної асамблеї відбуваються у штаб-квартирі Ради, якщо Асамблея та Комітет міністрів не ухвалять за спільною згодою рішення про проведення сесії в іншому місці.

Консультативна асамблея може бути скликана на надзвичайну сесію за ініціативою або Комітету міністрів, або Голови Асамблеї після досягнення між ними згоди, у тому числі відносно термінів і місця її проведення.

Якщо Консультативна асамблея не ухвалить іншого рішення, вона обговорює питання на відкритих засіданнях.

До складу Секретаріату входять Генеральний секретар, заступник Генерального секретаря та інший необхідний персонал.

Генеральний секретар та заступник Генерального секретаря призначаються Консультативною асамблеєю за рекомендацією Комітету міністрів.

Інші співробітники Секретаріату призначаються Генеральним секретарем відповідно до адміністративних правил.

Жоден співробітник Секретаріату не може утримувати жодну посаду, оплачувану будь-яким урядом, бути членом Консультативної асамблеї чи парламенту будь-якої країни або займатися діяльністю, несумісною з його службовими обов'язками.

Генеральний секретар відповідає за діяльність Секретаріату перед Комітетом міністрів. Крім іншого, він забезпечує Консультативній асамблеї необхідне секретаріатське та інше обслуговування.

3.Україна та Рада Європи.

Україна стала повноправним членом Ради Європи 31 жовтня 1995 року.1 У зв'язку із вступом до РЄ Україна прийняла на себе цілу низку зобов'язань щодо реформування своєї правової системи, більшість яких мала виконати протягом року. Але майже половина цих зобов'язань ще досі залишається невиконаною.

До таких зобов'язань відносяться: прийняття протягом одного року з моменту вступу України до РЄ, у відповіді до принципів РЄ, нової Конституції (виконане в 1996 році), нових Кримінального та Цивільного кодексів (перший був прийнятий у 2001 році, тобто із запізненням на 5 років, другий досі не прийнятий), нових Кримінально-процесуального та Цивільно-процесуального кодексів (жоден ще не прийнятий), нових Законів про вибори та про політичні партії (були прийняті із значним запізненням), ратифікація Протоколу №6 Європейської конвенції про права людини 1950р., який передбачає заборону смертної кари у мирний час і введення мораторію на виконання смертних вироків (виконане).

До інших зобов'язань можна віднести:

  • зміну ролі та функцій Генеральної прокуратури ;

  • забезпечення незалежності судової влади;

  • заснування професійної асоціації адвокатів, захист статусу юридичної професії;

  • прийняття рамочного документа про правову та судову реформи;

  • підпис та ратифікація європейських конвенцій в зазначені терміни;

У зв'язку з невиконанням багатьох зобов'язань РЄ пред'являє Україні рад претензій та загрожує застосуванням санкцій. Зараз Радою Європи встановлена процедура моніторингу, тобто нагляду за процесами реформування української держави та суспільства. Багато уваги РЄ приділила виборам народних депутатів різних рівній в Україні 2002 року та зробили власні висновки з цього приводу.

Україна має в РЄ 12 представників.

У 2001 році в Україні було створено Бюро інформації Ради Європи1 . 1. Метою діяльності Бюро є розповсюдження в Україні

інформації про Раду Європи, її діяльність і стандарти шляхом, зокрема:

- допомоги окремим особам і громадським організаціям у встановленні зв'язків з Радою Європи та отриманні інформації про її діяльність;

- участі та підтримки в реалізації програми співробітництва України з Радою Європи та інших відповідних проектів Ради Європи в Україні;

- перекладу українською мовою, опублікування та розповсюдження текстів міжнародно-правових та інших відповідних

документів Ради Європи, що становлять особливий інтерес;

- допомоги в реалізації в Україні інформаційної стратегії Ради Європи, особливо для професійних кіл, які цікавляться діяльністю та заходами Ради Європи, та засобів масової інформації;

- матеріально-технічного забезпечення та інформаційної підтримки візитів і зустрічей представників Ради Європи, що відбуваються в Україні;

- участі від імені Секретаріату Ради Європи у заходах, які відбуваються в Україні та становлять інтерес для Ради Європи.

Членство України в РЄ має сприяти більш скорішому та ефективнішому реформуванню нашого суспільства на демократичних засадах, принципах поваги прав людини та верховенства права.

В Україні також існує посада представника РЄ У Верховній Раді у справах захисту прав та свобод людини.

Список літератури.

1. Конституція України.

2. Л.Д.Тимченко. Международное право.Учебник.-Харьков: Консум.

3. Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Радою Європи щодо створення в Україні Бюро інформації Ради Європи та його правового статусу.

  1. Статут Ради Європи.

  2. Закон України "Про приєднання України до Статуту Ради Європи" від 31.10.1995р.

1 Закон України "Про приєднання України до Статуту Ради Європи" від 31.10.1995р.

1 Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Радою Європи щодо створення в Україні Бюро інформації Ради Європи та його правового статусу.


 
 

Цікаве

Загрузка...