WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Право соціального забезпечення - Курсова робота

Право соціального забезпечення - Курсова робота

Законодавством передбачено також здійснення доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення: у зоні безумовного (обов'язкового) відселення — три мінімальні заробітні плати; у зоні гарантованого добровільного відселення — дві мінімальні заробітні плати; у зоні посиленого радіоекологічного контролю — одна мінімальна заробітна плата.

2. Практична частина контрольної роботи

2.1 Чи має право працюючий інвалід отримати безкоштовну

санаторно-курортну путівку?

Так. Кожен інвалід має право на безкоштовну санаторно-курортну путівку, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006р. № 187. Порядок забеспечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення

п. 2 Органи праці та соціального захисту населеннязабеспечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів: інваліди усіх категорій; ветеранів війни; осіб на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

п. 3. Особи зазначені в п.2 цього Порядку, повинні перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування і одержувати пенсію в органах Пенсійного фонду України або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, в органах праці та соціального захисту населення.

п. 5. Путівки видаються особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою №070/0. Працюючі інваліди надають довідку про те що за місцем роботи санаторно-курортна путівка не надавалася.

2.2 Чи передбачено чинним законодавством виплату працюючій

вагітній жінці додаткової допомоги при народженні дитини

(залежно від своєчасності взяття на облік вагітної жінки в

лікувальній установі)

Законодавством не передбачено виплату працюючій вагітній жінці додаткової допомоги при народженні дитини. Працюючим жінкам лікарняний лист виплачує підприємство за 180 календарних днів. Якщо жінка не працює то виплату по вагітності та пологам провадить управління праці та соціального захисту населення. Згідно ст. 7 Право на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами.Право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами мають за цим Законом всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Стаття 8. Умови надання і тривалість виплати допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами. Підставою для призначення жінкам допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами є видана в установленому порядку довідка лікувального закладу встановленого зразка та довідка:

 • з основного місця роботи (служби, навчання);

 • ліквідаційної комісії для жінок, звільнених з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації;

 • державної служби зайнятості для жінок, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні;

 • з місця проживання для непрацюючих жінок про те, що вони не працюють (не служать, не навчаються).

Особам, які усиновили або взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається на підставі рішення про усиновлення або встановлення опіки за період з дня усиновлення чи встановлення опіки і до закінчення строку післяпологової відпустки.

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше шести місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 - після пологів). Зазначена допомога обчислюється сумарно та надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

За період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Висновки

1. Державними соціальними допомогами вважаються грошові одноразові або періодичні соціальні виплати, що не залежать від попередньої трудової діяльності і надаються у випадках та на умовах, передбачених чинним законодавством, з метою підтримки малозабезпечених осіб, а також компенсації додаткових витрат, які були понесені ними при настанні соціального ризику за рахунок коштів Державного чи місцевих бюджетів.

Державним допомогам притаманні такі ознаки:

вони мають аліментарний характер, оскільки призначаються безоплатно і не пов'язані з трудовою діяльністю особи чи сплатою нею страхових внесків;

основним джерелом їх виплати є кошти Державного чи місцевого бюджетів. Переважно для виплати цих допомог кошти надходять у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів;

перелік категорій осіб, які мають право на такі допомоги, визначається законами України;

вони надаються з метою матеріальної підтримки малозабезпечених або для компенсації (часткової чи повної) витрат, які понесені ними у зв'язку з настанням соціального ризику;

розмір допомог, як правило, співвідноситься з величиною прожиткового мінімуму або з гарантованим рівнем забезпечення такого мінімуму;

їх призначення має так званий адресний характер.

Найбільш поширеними їх видами є:

державні соціальні допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам;

допомоги малозабезпеченим;

допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства;

допомоги на догляд за інвалідами внаслідок психічного захворювання;

державні допомоги сім'ям з дітьми;

субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;

державна допомога на поховання;

інші види допомог.

2. Кожен інвалід має право на безкоштовну санаторно-курортну путівку, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006р. № 187.Порядок забеспечення сонаторно курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення.

3. Законодавством не передбачено виплату працюючій вагітній жінці додаткової допомоги при народженні дитини. Працюючим жінкам лікарняний лист виплачує підприємство за 180 календарних днів. Якщо жінка не працює то виплату по вагітності та пологам провадить управління праці та соціального захисту населення. Згідно ст. 7, ст. 8

Література

 1. Інструкція щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги № 345/ Київ 2007.

 2. Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"

 3. Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабеспеченим сім'ям"

 4. Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам"

 5. Закон України "Про державну соціальну допомогу психіатричну допомогу"

 6. Закон України "Про державну соціальну допомогу, особам які не мають права на пенсію, та інвалідам"

 7. Закон України "Про забеспечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та двтей, позбавлених батьківського піклування"

 8. Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в україні"

 9. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006р. №189 "Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової допомоги, дітям батьки яких ухиляються від сплати аліментів".

 10. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 "Про порядк призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічногог побутового палива".

 11. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006р. №187 "Про затвердження Порядку забеспечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення".


 
 

Цікаве

Загрузка...