WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Права і обов`язки юриста - Курсова робота

Права і обов`язки юриста - Курсова робота

 • представляти і захищати права та інтереси громадян і юридичних осіб за їх дорученням в усіх інстанціях;

 • збирати свідоцтва і факти, які можуть бути використані в громадянських, господарських, кримінальних справах і також у справах про адміністративні правопорушення;

 • запитувати і одержувати документи або їх копії від підприємств, об`єднань, організацій, а також від громадян але за їхнім бажанням;

 • ознайомлюватися на підприємствах з необхідними документами для виконунування доручень, але за виключенням тих які складають таємницю;

 • отримувати від спеціалістів письмових висновків з питань, які потребують спеціальні знання;

 • використовувати науково-технічні методи згідно з чинним законодавством;

 • докладати ходайства і скарги на прийме посадових осіб і згідно до чинного законодавства одержувати від них мотивовані відповіді на свої ходайства і скарги;

 • бути присутнім при розгляне ні своїх ходайств і скарг на засіданні колегіальних органів і давати мотивовані відповіді відносно своїх скарг і ходайств;

 • виконувати інщі дії, передбачені законодавством;

Юрист має право на помічника, який за дорученням адвоката може виконувати якісь справи, але помічник повинен мати юридичну освіту, і не працювати в суді, прокуратурі, нотаріаті, міліції, служби безпеки, а також не мати судимостей.

Соціальні права приватного юриста і помічника складаються з :

 • відпустки;

 • соціальної відпустки;

 • отримання грошової підтримки за тимчасову втрату працездатності;

 • пенсійне, медичне, та інших страхових випадків;

Гонорар приватного юриста прописується в узгоджені по наданню юридичної допомоги , гонорар залежить від:

 • об`ему часу які необхідні для якісного виконання доручення;

 • ступені складнощі справи

 • ймовірність того, що дане доручення може викликати виконання іншого;

 • необхідність відрядження у командування;

 • характер та професійні взаємостосунки юриста і клієнта;

Мабуть один з найголовніших обов`язків юриста це адвокатська таємниця, це відомості які отримані юристом у процесі професійної діяльності у рамках відношення з клієнтом у тому числі і данні отримані безпосередньо під час надання клієнту юридичної допомоги. До адвокатської таємничі також належать і сам факт консультації з юристом, а також фінансові взаємовідношення юриста з клієнтом, які в жодному випадку не можуть бути предметом показань свідків.

Основними критеріями юридичної етики з питань збереження адвокатської таємниці є: по-перше, гарантії таємниці відношень юриста з клієнтом, як необхідні дані для отримання професійної юридичної допомоги, яке прописане в міжнародно-правових нормах, у цілому в статті 14 Міжнародного пакта о цивільних і політичних правах.

По-друге, в кримінальних справах допомога захисна не стримується у рамках його участі у кримінальній справі і судового процесу, вона включає в себе і юридичні консультації. Згідно до 5 статті законі „про адвокатуру" захисники можуть давати консультації та роз`яснення з юридичних питань, усні та письмові довідки до законодавства, зкладати заяви, довідки, скарги та інщі правові документи, і юридично допомагати з інших правових питань.

Втрете, норма , згідно з 10 статтею закону „про адвокатуру" і 69 КПК України відносить юристів та осіб інших спеціалістів в галузі права до категорії осіб, що непідлягоють до допиту у якості свідків з причини яку стало їм відомо у разі здійснення правових обов`язків, якщо вони не були звільнені від зобов'язань зберігати тайну особою, яка довірила ці свідчення.

Заборона допитувати юриста о відомих йому фактів справи поширяються також на данні отримані під час захисту підозрюваного, обвинуваченого, підсудного. Допит захисника зі справи особи яку він захищає, не допускається з тієї причини передумов тому, що при здійсненні функцій захисту захисник не повинен випробовувати на себе силу державного впливу з боків правоохоронних органів, інтереси якого протилежні інтересам особи , що перебуває під захистом правника.

В-четвертих, зняття з юриста забов`язень свідчити згідно до тих фактів які стали відомими тільки йому, служить правом кожного на недоторканість особистого життя, захисту своєї честі ,совісті, та доброго ім`я(28,29,30 статті Конституції України).

Адвокатська таємниця виникає незалежно від істочника отриманих даних. Їх може дати лице, котре потім стане стороною у процесі. Також інформація може бути отримана від особи , яка не приймає участі в процесі, але з якоїсь приціни звернулась до захисника. Також істочником можуть стати письмові матеріали отримані в результаті запиту адвоката(згідно до 6 статті закону "Про адвокатуру").

Адвокатську таємницю можуть зоставляти лише ті факти і обставини, які стали відомими адвокату під час надання їм юридичної допомоги.

Адвокатська таємниця починається з того моменту коли людина звернулася до правника, питання щодо гонорару, і всі технічні деталі зв`язані з процесом надання юридичної допомоги. Адвокат може надати дані у необхідному обсязі лише ті факти , що необхідні для успішного розкриття справи і також тільки прокурору і слідчому. Стаття 121 КПК України не має забов`язень у письмової форми ,щодо нерозголошення даних слідства, тому воно може бути зроблено в усній формі. Зберігати таємницю захисник повинен не тільки під час слідства, а по його завершенню, він не повинен давати свідчення щодо розмов з обвинуваченим.

Якщо адвокат, помічник адвоката, та інщі працівники Феміди використовують дані третіх осіб у своїх особистих справах, тоді до них відносяться кримінальні, дисциплінарні, адміністративній або інщі, покарання передбачені законодавством, покарання.

Висновок.

У даній роботі описані основі риси правників. Які в них права суто з професійного і соціального статусу. Та які в них обов`язки, як вони повинні виконувати обов`язки та що буде за недотримання цих офіційних правил.

Список джерел:

 1. Закони України: „Про адвокатуру" „Про нотаріат"

 2. Юридична деонтологія"/підручник за ред. кандидата юридичних наук, доцента В.Д.Ткаченка. - Харків. Одісей . 2006. 254с.

 3. Жалинский А.Е. "Профессиональная деятельность юриста. Введение в специальность ". – Москва. БЕК.1997. 330с.

 4. Конституція України (від 28.06.1996)

 5. Кримінально-процесуальний кодекс України(станом на 1.02.2007)

 6. Адвокатская деятельность: Учебно-профилактическое пособие/ под ред. канд. юрид. наук В.Н.Буробина.-М.МНЭПУ,2001

 7. Яновська.О. Адвокатська таємниця як правова гарантія адвокатської діяльності//Право України. – 1997.-№2.


 
 

Цікаве

Загрузка...